• DOLAR
  3,0782
  % 0,5882
 • EURO
  3,3548
  % 0,2375
 • ALTIN
  125,1421
  % -0,0838
 • BIST
  79.118
  % -0,1695
2015 Lys Geometri Konuları

2015 Lys Geometri Konuları

Lys Geometri konuları, Lys konuları arasında öğrencilerin zorlandıkları arasında yer alıyor. Her ne kadar, formülleri pek çoğunuz bilse de, bu formülleri uygulamak her zaman o kadar da kolay olmamakta. Başarıya ulaşmanız için bol soru çözmeniz ve konuları belli bir sıralama ile tamamlayarak, bir konuyu anlayıp temeli oturtmadan farklı bir konuya geçmemeniz gerekiyor. Lys Geometri konuları […]

Lys Geometri konuları, Lys konuları arasında öğrencilerin zorlandıkları arasında yer alıyor. Her ne kadar, formülleri pek çoğunuz bilse de, bu formülleri uygulamak her zaman o kadar da kolay olmamakta. Başarıya ulaşmanız için bol soru çözmeniz ve konuları belli bir sıralama ile tamamlayarak, bir konuyu anlayıp temeli oturtmadan farklı bir konuya geçmemeniz gerekiyor.

2015-Lys-Konulari_Fotor

Lys Geometri konuları arasında, en çok soru çıkan ve en iyi öğrenmeniz gereken konu üçgenler konusu. Bu konu, yalnızca üçgenler sorularının çözümü için değil geometri konularının %80 kadarını çözmeniz için yol gösterici olabiliyor. Hatırlayamadığınız bir dörtgenler ya da daire formülünü dahi üçgenler konusundan çıkarmanız mümkün.

Tüm konuları öğrenmeniz gerekse de ağırlığı, üçgenler konusunun ardından, analitik geometri, çember ve daire, dörtgenler, uzay geometrisi şeklinde ayarlamanız daha doğru olacaktır.

[table id=6 /]

[mavitext] Yazının linkini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak daha fazla kitleye ulaşmamızda bize yardımcı olabilirsiniz.[/mavitext]

Bir önceki yazımız olan Lys Fizik Konuları başlıklı makalemizde fizik, lys ve lys fizik hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

2 yorum

 1. Hocam sitenizi yeni gördüm ve kaynak önerileriniz için çok teşekkür ederim.LYS Geometri ve LYS Fizik içinde kaynak önerebilir misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM