• DOLAR
  3,0824
  % 0,7254
 • EURO
  3,3550
  % 0,2435
 • ALTIN
  125,5655
  % 0,1177
 • BIST
  78.844
  % -0,5158
Adalet Meslek Yüksek Okulu Mezunları

Adalet Meslek Yüksek Okulu Mezunları

2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Adalet Meslek Yüksek Okulu bölümü, son yıllarda oldukça revaçta olan bir bölüm olarak tercih edilmektedir. Bölüm olarak ne iş yaptığı çok bilinmiyor olsa da, iş imkânları oldukça fazla olan bir bölümdür. Adalet Meslek Yüksek Okulu Çalışma İmkânları 2 yıllık bir bölüm Adalet Bölümünü bitiren Meslek Yüksek Okulu öğrencisi, […]

2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Adalet Meslek Yüksek Okulu bölümü, son yıllarda oldukça revaçta olan bir bölüm olarak tercih edilmektedir. Bölüm olarak ne iş yaptığı çok bilinmiyor olsa da, iş imkânları oldukça fazla olan bir bölümdür.

Adalet Meslek Yüksek Okulu Çalışma İmkânları

2 yıllık bir bölüm Adalet Bölümünü bitiren Meslek Yüksek Okulu öğrencisi, arzu ettiği ve gerekli şartları yerine getirdiği takdirde Hukuk Bölümüne geçiş yaparak avukat, savcı veya hâkim olma şansı elde edebilmektedir. Dikey geçiş yapmak istemeyen veya gerekli şartları oluşturamayan Adalet Bölümü mezunları için pek çok iş imkânı bulunmaktadır. Bu bölümle alakalı sınavları takip ederek kişinin kendisine en uygun işi seçebilmesi mümkündür. Dönem dönem açılan icra memurluğu sınavları bu bölüm için oldukça idealdir. Bu sınavlarda ve arkasından yapılan mülakatlarda başarılı olan Adalet Bölümü mezunları icra memuru olarak göreve başlar ve zamanla müdürlüğe kadar yükselebilirler.

adalet-meslek-okulu

İcra memurluğu dışında çokça tercih edilen iş imkânlarından biri de kâtipliktir. Adalet Bölümü mezunlarına öncelik tanınan bu sınavı kazanmak, bu bölüm mezunları için oldukça kolaydır.

Adalet Meslek Yüksek Okulu Okuma İmkânı

Lisede sözel veya TM çıkışlı olanların daha fazla tercih ettiği bir bölüm olan Adalet Bölümü için Meslek Yüksek Okullarında veya bazı üniversitelerin Hukuk Fakültesine bağlı olan bölümlerde okumak gereklidir. Üniversitelerin ilgili bölümleri dışında Açık Öğretim Fakültesi’nde de Adalet Bölümü bulunmakta ve burada okuyup mezun olarak aynı iş imkânlarına sahip olunabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Psikoloji Mezunları başlıklı makalemizde bölüm tanıtımı, psikoloji ve Psikoloji Mezunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM