• DOLAR
  3,0846
  % 0,7973
 • EURO
  3,3587
  % 0,3541
 • ALTIN
  125,6710
  % 0,1304
 • BIST
  78.844
  % -0,5158
Gazi Üniversitesi

Gazi Üniversitesi

Son zamanlarda, meslekler hakkında olduğu kadar, üniversiteler hakkında da merak edilen sorular olduğunuz gördük ve sitemizde üniversite tanıtımlarına da yer vermeye karar verdik. Bundan sonra; belli aralıklar ile üniversite tanıtımları ile ilgili yazılarımız da eklenecektir. Öncelik verilmesini istediğiniz üniversiteleri; yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz. Bir ülkenin kalkınması yolunda temel taşlardan sayılan üniversiteler, ülkemizde de gelişimin ve […]

Son zamanlarda, meslekler hakkında olduğu kadar, üniversiteler hakkında da merak edilen sorular olduğunuz gördük ve sitemizde üniversite tanıtımlarına da yer vermeye karar verdik. Bundan sonra; belli aralıklar ile üniversite tanıtımları ile ilgili yazılarımız da eklenecektir. Öncelik verilmesini istediğiniz üniversiteleri; yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz.

Bir ülkenin kalkınması yolunda temel taşlardan sayılan üniversiteler, ülkemizde de gelişimin ve değişimin öncülerindendir. Bu üniversitelerin en önde gelenlerinden biri ise Gazi Üniversitesi’dir. Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı ile 1926 yılında kurulan Orta Muallim Mektebi ve Terbiye Enstitüsü adı ile şu an rektörlük binasının bulunduğu yere öğretmen yetiştiren bir okul açılması, Gazi Üniversitesi’nin temellerini atmıştır. 1929 yılında Gazi Orta Muallim Mektebi ve Terbiye Enstitüsü olarak değişen adı, 1976 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü olmuş ve son olarak 1982 yılında kanun ile Gazi Üniversitesi olarak şimdiki halini almıştır. Türkiye’nin ilk ve önder üniversitelerinden olan Gazi Üniversitesi, deneyimi ve kalitesiyle insanlar yetiştirmeye devam etmektedir.
gazi-üniversitesi

Ankara’da bulunan okul, sadece kendi yöresinde değil, Türkiye hatta dünya çapında ses getirmiş bir üniversitedir. Aldığı büyük ödüller bunu kanıtlar niteliktedir. Toplam 9 tane fakültesi, 12 yüksekokulu, 1 Türk Müziği Devlet Konservatuarı, 11 meslek yüksekokulu, 48 araştırma merkezi ve 7 enstitüsü bulunan Gazi Üniversitesi, her fakültesinde ve okulunda geniş kapsamlı eğitim ve öğretim olanağı sunmaktadır. Her bölümü kendi alanında ses getirmektedir. Devletin üst düzey kademelerindeki memurlardan ülkenin en değerli sanatçılarına kadar geniş bir yelpaze içinde değer oluşturan kıymetli bir üniversitedir. Özellikle İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ülkeye üst düzey bürokrat ve diplomat yetiştirmek konusunda ün salmış bir fakültedir. Enstitüleri, Yüksekokulları ve Meslek Yüksekokulları ile bir üniversiteden beklentilerinizin hepsini karşılayacak olan Gazi Üniversitesi, 77 binden fazla öğrencisi ve 4 binden fazla öğretim çalışanı ile bu alanda da dünya standartlarındadır.

Rektörlük Yerleşkesi, Beşevler Yerleşkesi, Emek Yerleşkesi, Maltepe Yerleşkesi, Gölbaşı Yerleşkesi, Çubuk Yerleşkesi, Ostim Yerleşkesi, Polatlı yerleşkesi olmak üzere toplam 8 tane yerleşkesi bulunmaktadır. Bu yerleşkelerin her birinde öğrenci ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetler verilmekte ve onların özgür, rahat, kaliteli şekilde öğrenim görmeleri için bütün şartlar oluşturulmaktadır. Teknolojik gelişmelerin eğitime olan katkısına da kayıtsız kalmayan Gazi Üniversitesi, kolaylık sağlayacak her yolun teminine başvurmuştur. Donanımlı ve sosyal bir öğrenci olmak isteyen herkesin tercih edeceği saygın bir üniversitedir.

Bir önceki yazımız olan Psikoloji Mezunları başlıklı makalemizde bölüm tanıtımı, psikoloji ve Psikoloji Mezunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Gazi üniversitesi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

8 yorum

 1. iyi mi acaba iş imkanları?

  herkes iyi diyor ama bilgisayar için merak ediyorum.istanbula yakın olmaması sorun çıkartır mı ordan mezun olan var mı

  • Üniversiteden çok kişiye göre değişir mühendisliklerin iş imkanları ama Odtü, İtü, Boğaziçi gibi sayılı üniversitelerden sonra başlarda yer alır.

 2. ben endüstri mühendisliği düşünüyorum sizce en iyi üniversite hangisi yani bölümüm için en iyi üniversite?

  • Rica ederim ne demek ateş.
   Umarım işine yarar.

   Üniversite seçimi, biraz bireysel bir seçim olsa da; Boğaziçi, İtü ve ODTÜ mühendislikler için ilk 3 sıradadır diyebiliriz

 3. asıl ben teşşekkür ederim sizden bi ricada daha bulunsam mesela ben en fazla 370 alabiliyorum endüstri mühendiliği için hangi üniversiteyi önerirsiniz?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM