• DOLAR
  3,0584
  % -0,1045
 • EURO
  3,3438
  % -0,4999
 • ALTIN
  124,5515
  % -0,1954
 • BIST
  79.252
  % 0,0537
Lys Biyoloji Kaynak Önerileri

Lys Biyoloji Kaynak Önerileri

Lys Biyoloji Konu Anlatımlı Kitap Önerileri Lys Biyoloji Karekök Konu Anlatımlı Kitap: Lys biyoloji konu anlatımlı kitaplar arasında profesyonel konu anlatımı olan kitapların başında karekök yayınları gelmektedir. Karekök yayınlarının fen bilimleri konu anlatımları kitaplarından lys biyoloji konu anlatımlı kitabı konu işleyişinde stratejik bir yönteme sahiptir ve konunun temellerini oturttukça daha zor kısımlarını işlemektedir. Lys Biyoloji […]

Lys Biyoloji Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

Lys Biyoloji Karekök Konu Anlatımlı Kitap: Lys biyoloji konu anlatımlı kitaplar arasında profesyonel konu anlatımı olan kitapların başında karekök yayınları gelmektedir. Karekök yayınlarının fen bilimleri konu anlatımları kitaplarından lys biyoloji konu anlatımlı kitabı konu işleyişinde stratejik bir yönteme sahiptir ve konunun temellerini oturttukça daha zor kısımlarını işlemektedir.

Lys Biyoloji Palme Konu Anlatımlı Kitap: Lys biyoloji konu anlatımlı kitaplarda başarı sıralamasında ikinci olan palme yayınları, lys biyoloji konu anlatımları kitabında gereksiz detaylara girmeden konunun özünü kavratmakta.

 Lys Biyoloji Soru Bankası Önerileri

Lys Biyoloji Palme Soru Bankası: Palme yayınlarının lys biyoloji soru bankasındaki sorular biyoloji konuları kavratma üzerinde oldukça etkili olan kaliteli sorulardan oluşmaktadır. Kitap içerisinde konu ile ilgili kısa özet bilgiler yer almaktadır. Bu da ipuçları ile çözülen soruların daha kalıcı etki bırakmasını sağlamaktadır.

Lys Biyoloji Fem Soru Bankası: Fem yayınlarının lys biyoloji soru bankası, sınava hazırlık aşamasında kaliteli kaynakların başında gelmektedir. Soruların aşamalı olarak zorlaştığı bu soru bankasında konuların temelinin kavratılması üzerine bir sistem işlenmektedir. Konuların ilk testleri basit sorular ile pekiştirme yapılmasını sağlarken son testler konular ile ilgili düşünmeyi sağlayan bilgileri sorgulayan sorulardan oluşmaktadır.

Lys Biyoloji Birey Soru Bankası: Birey yayınlarının lys biyoloji soru bankasında testler 3 aşamalı olarak işlenmiş durumdadır. Konu kavrama testleri, konu tekrar testleri ve genel tekrar testleri şeklinde sıralandırılmış sorular sistematik bir ilerleme ile lys biyoloji konularının tamamına hakim olmanızı sağlamaktadır.

lys-biyoloji-kaynak

Lys Biyoloji Deneme Kaynakları Önerileri

Konuları kavradıktan sonra sınav denemelerini yapmak çok önemli rol oynamaktadır. Lys biyoloji kısmında yüksek netler elde etmek için önerilen bu denemeleri çözmeniz sizi istediğiniz noktaya taşıyacaktır.

Lys Biyoloji Palme Denemeleri: Palme yayınları soru hazırlama konusunda çok başarılı bir yayın. Palme yayınlarının lys fen bilimleri deneme setlerinin içerisindeki lys biyoloji denemeleri sınavda çıkan sorulara en yakın sorulardan oluşmakta. Bu sorular ile lys biyoloji hazırlığının son aşaması olan süreli deneme alıştırmalarını yaptığınızda sınav başarınıza katkısı olacaktır.

Lys Biyoloji Odtü Denemeleri: Odtü yayınlarının kalitesi özellikle sayısal bilimler üzerinde çok daha belirgindir. Odtü lys biyoloji denemeleri sayesinde süre yetiştirme alıştırmalarını yaparken biyoloji konularının da pekişmesini sağlamış olacaksınız. Yayının lys biyoloji denemelerindeki sorular aşırı zorlayıcı değil kolay anlaşılır biçimdedir.

Bir önceki yazımız olan Ygs Matematik Kaynak Önerileri başlıklı makalemizde matematik kitabı, Ygs ve ygs matematik hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

51 yorum

 1. Merhaba hocam;ben de palme a-b ygs-lys palme soru bankası var ama konu anlatımlı iyi bir kitap bulmakta zorlanıyorum.Fem konu anlatımlı kitap nasıl yeterli olur.mf-3 te 60 bin deyim mezun oldum.Tıp için hangi kaynakları bitirmem yeterli olur biyoloji için??

  • İronman; fen bilimlerini öneririm konu anlatımlı olarak.
   Güzel noktalara değinir. Biyolojiyi fulle yakın yapması gereken bir öğrenci için iyidir.

   • Hocam lys de biyolojiyi fulle yakın yapmam gerek sizce fen bilimleri mi palme mi karekök mü ? (Konu anlatımı olarak )

    • Palme ile başlangıç yap karekök sorularını da mutlaka çözmeye çalış. Bu iki kaynak fazlasıyla işini görecektir.

     • Hocam ben yukardaki tavsiyenizden dolayı fen bilimleri konu anlatımı aldım elimde de palme soru bankası var. yeterlimi sizce ? fen bilimleri nasıldır sizce ?

     • Yeterli Reşat, bunları bitirdikten sonra sürekli deneme yapman senin için iyi olacaktır. Fem bilimleri çok başarılı bir yayındır mutlak faydasını görürsün.

 2. Hocam bu programa göre YGS’de yüksek puanlara ne zaman çıkarız tahmininize göre? Mesela ben diş hekimliği istiyorum bu programa göre hangi haftalar o seviyeye gelirim

  • Mehmet, yüksek seviye diye söylemek elbette mümkün değil ama Aralık-Ocak gibi sınavda alacağınız puana yaklaşırsınız.

 3. Hocam fen Bilgisi öğretmeniyim ve fizik kimya biyoloji konu anlatımlı ve soru Bankası arıyorum alan sınavım için ne onerirsiniz

  • Merhabalar hocam.
   Öncelikle başarılar diliyorum bu zorlu dönemde.
   Eğer Ygs-Lys kitaplarından çalışmayı planlıyorsanız Güvender ve Palme’den çalışabilirsiniz.
   Ancak fizik için Serway yayınlarından şaşmayın derim.

 4. Hocam konu anlatım olarak palme ile karekök arasında çok kararsız kaldım.Siz hangisini önerirsiniz?

 5. Hocam biyolojide önerdiğiniz iki kaynak arasında hangisini seçeceğimi şaşırdım.Sizce hangisini almalıyım?

 6. kaynak önerilerinde biyolojide konu anlatımında karekök birinci sıradadır denirken.yorumlardan değişiyor bu ve palme deniyor.kafam karıştı yine.

 7. Hocam benim lys fenim neredeyse hiç yok ticaret lisesi mezunuyum sizce fizik kimya biyolojiden konu anlatımı ve test kitabı olarak hangilerini almalıyım

  • Kaan lys fen oldukça fazla konu içermekte. Kalan zamanda tamamlayabilir misin ? palme yada fem yayınlarının konu anlatımlı kitaplarına bakabilirsin.

  • Ayşe, sıralama tahmini yapamıyorum ama lys için iyi hazırlanmak gerekir. Sıralamanı aşağı çekmelisin. Matematik denemesi olarak Palme ve karekök önerebilirim.

 8. Hocam. Palme, fen bilimleri çözüldükten sonra bilfen final fem beyaz hangisini tavsiye edersiniz? Teşekkür ederim.

  • Palme ve fem bilimlerinden sonra saydıkların kolay gelecektir. Farklı soru tipleri görmek istiyorsan bakabilirsin ama seviye olarak düşük gelebilir final vs.

    • Yıldız serisi de olur eski yayınlarda olur. Çok fazla değişmez konular, sorular. Değişen sadece ambalaj ve kitabın basım yılıdır bunu unutma 🙂

 9. Hocam biyolojide palme a b serisi fdd yayınları ve Aslan Cingizin final biyolojisini bitirdim elimde lys karekök var şu an.Biyolojide iddialı olduğumu düşünüyorum.Karekökten mi devam edeyim yoksa önerdiğiniz başka kaynak varmı

  • Çözdüğün yayınlar gayet güzel. Karekök yayınları ile devam et onu bitirirsen eğer başka bir kaynak önerebilirim.

  • En kolay kaynak ile başlaman motivasyon açısından iyi olacaktır. Yayın olarak konu içinde değerlendirmelerimiz var onları okuyarak kendine en uygun gelenden başlamalısın. 🙂

 10. Merhaba hocam.Biyolojiden fem ve köfrezi bitirdim elimde iki kaynak kaldı FDD ve ODTÜ. Birini tamamen bitirmeyi diğerini de denemedeki yanlışlarıma göre çözmeyi düşünüyorum hangisine öncelik vermeliyim?

  • Şimdi FDD ve ODTÜ çok değerli sorulara sahip iki yayın. Ama öncelikle FDD tercih et derim arkasından vaktin kalırsa deneme sonrası eksiklerine göre ODTÜ yayınlarını bitirmeni tavsiye ederim.

 11. hocam palme körfez ve final çözdüm şimdi sson tekrar yapmak istiyorum hangi soru bankasından yapıyım bide mat için deneme önerirseniz çok sevinirim

  • Sinem, Birey yayınlarının soru bankasını çözebilirsin. Ayrıca deneme olarak, palme yada odtü yayınları öneririm.

 12. Hocam sistemler konusuna çalışırken sistem sıralaması ne şekilde olmalı mesela solunum mu başta olmalı sindirim mi? Sizin daha kolay öğrenilebileceğini düşündüğünüz bir sıralama var mı?

  • Çok net bir yanıt veremiyorum ama kendine göre en uygun olanından başlaman daha iyi olacaktır.

 13. Selamün aleyküm hocam ben şu anda bütün derslerde denge denemelerini çözüyorum. Şu an durumum iyi sayılır tıp istiyorum. Bu aşamadan sonra sadece denemelerle mi gideyim SB. da çözmelimiyim? Bilfen biyoloji SB. bitmek üzere. Final yeşil renkli olan SB çok tavsiye ediliyor. Sizce çözeyimmi yoksa sadece denemelere mi ağırlık vereyim. Palme LYS Kimya bitmek üzere. Fenbilimleri LYS kimyayı önceden bitirmiştim. Güvender ya da karekök bunlardan birinin SB. bitirmeli miyim? Fizikte elimde Fenbilimleri LYS fizik fasikülleri var. Geçen yıl sınava giren bir arkadaşım vermişti onu bitireyimmi yoksa sadece deneme mi çözeyim. Matematikte Karekök Mat. SB. var o da bitecek inşaAllah ondan sonrası için ne tavsiye edersiniz? Hocam sizin görüşleriniz benim için çok değerli. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Aleyküm Selam Said, öncelikle yeniden soru bankası alıp çözmeni önermiyorum artık sınava az kaldı. Elindeki soru bankalarından bitirmediklerin var sanırım onları tamamlayabilirsin. Ayrıca farklı yayınların denemelerini almanı günde en az 2 tane deneme yapmanı tavsiye ederim sınava kadar. Daha faydalı ve yararlı olacaktır deneme çözümleri.

 14. Cevabınız için çok teşekkür ederim. Hocam 2 deneme derken FKB-Mat-Geo hepsinden ikişer deneme mi çözeyim yoksa birgün fen bilimleri birgün mat geo olarak mı?

 15. Merhaba,ben mezuna kaldım bu sene.
  Geçen sene karekök yada odtü bio çözmedim,gerisini çözdüm
  Karekök,sınav,odtü almayı düşünüyorum
  Sence hangilerini almalıyım?

 16. Merhaba hocam, biyolojide temelim yok fizikte de öyle ikisi için konu anlatımlı hangi kitaplari önerirsin

  • Merhaba Kübra,

   Konu anlatımlı olarak müfredata uygun kitaplar seçmelisin, bilginin az olması nedeniyle direk kaynak önermek yanlış olur. Yukarıda makaleleri okuyarak kendine uygun yayın belirleyebilirsin.

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM