• DOLAR
  3,1135
  % -0,0080
 • EURO
  3,3964
  % 0,0560
 • ALTIN
  127,3059
  % 0,2617
 • BIST
  78.739
  % -0,8297
LYS Edebiyat Kaynak Önerileri

LYS Edebiyat Kaynak Önerileri

Sözel bilimlerde ve eşit ağırlık alanlarında üniversite eğitimi görmek isteyen adaylar edebiyat bölümündeki sorulardan sorumlu tutuluyor. Lys’de edebiyat bölümünde başarılı olmak için öncelikle konu anlatımlı kitaplar ile dil bilgisi konuları kavranmalı daha sonra soru bankaları ve deneme kitapçıkları ile bol bol pratik yapılmalıdır. Lys edebiyat bölümünde başarılı olmak için her soru tipine hazırlıklı olunmalı ve […]

Sözel bilimlerde ve eşit ağırlık alanlarında üniversite eğitimi görmek isteyen adaylar edebiyat bölümündeki sorulardan sorumlu tutuluyor. Lys’de edebiyat bölümünde başarılı olmak için öncelikle konu anlatımlı kitaplar ile dil bilgisi konuları kavranmalı daha sonra soru bankaları ve deneme kitapçıkları ile bol bol pratik yapılmalıdır. Lys edebiyat bölümünde başarılı olmak için her soru tipine hazırlıklı olunmalı ve yorumlama yeteneği bol miktarda soru çözülerek kazanılmalıdır.

 Lys Edebiyat Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

Lys Edebiyat Simetri Konu Anlatımlı Kitap: Simetri yayınlarının lys edebiyat konu anlatımlı kitabında detaylı konu işlenişi sıkıcılıktan kurtulmak adına renkli yazılar ve görseller ile desteklenmiştir. Kitabı eğlenceli hale getiren bu detaylar lys edebiyat konularının kalıcı bir şekilde anlaşılmasına yardımcı olmaktadır.

edebiyat-kaynaklari

Lys Edebiyat Edam Konu Anlatımlı Kitap: Edam yayınlarının lys edebiyat konu anlatımlı kitabı özet bilgilerin işlendiği bir kitaptır. Çok kalın olmayan ve detaylara girerek sıkmayan Edam yayınlarının lys edebiyat konu anlatımlı kitabı edebiyat dersinde temeli sağlam olan ama pekiştirme yapmak isteyenler için ideal bir kaynak olacaktır.

Lys Edebiyat Delta Konu Anlatımlı Kitap: Delta yayınlarının ygs edebiyat konu anlatımlı bu kitabında bol miktarda püf noktaları işlenmiş. Kısa ama önemli noktaların anlatımı ile işin özünü kavratmaya yönelik bir ygs edebiyat kitabı olan bu kitabı soru bankası ile desteklediğinizde konuları çok daha kalıcı bir şekilde öğrenmiş olursunuz.

Lys Edebiyat Soru Bankası Önerileri

Lys Edebiyat Güvender Soru Bankası: Lys edebiyat hazırlığında basit kaynaklar ile zaman kaybetmemek ve kaliteli sorular ile pratiğini arttırmak isteyen adaylar güvender yayınlarının lys edebiyat soru bankasını edinmelidir. Bol miktarda ve bol çeşitlilikte soruları olan bu kitabı bitirdiğinizde soruları çok daha pratik yorumlayıp doğru cevaplara ulaştığınızı göreceksiniz.

Lys Edebiyat Birey Soru Bankası: Lys edebiyat hazırlığı için birçok kaynak bulunmaktadır ancak başarıya giden yol kaliteli sorulardan yeterince çözmekten geçer. Bunu sağlayan kaliteli kitapların başında ise birey yayınlarının edebiyat soru bankası gelmektedir. Bu kitap ile yapacağınız bol miktarda soru çözümü sınav anındaki hızınızı arttıracak bununla birlikte okuduğunuzu anlama yetinizi destekleyecektir.

Lys Edebiyat Deneme Önerileri

Lys edebiyat bölümünde başarılı olmak için konuyu kavrayıp bol miktarda soru çözmek gerekmektedir. Soru çözümü pratiklik kazandırsa da yeterli olmayacaktır. Bu sebeple süre tutarak lys edebiyat denemelerini çözmek çok faydalı olacaktır.

Lys Edebiyat Güvender Deneme Kitapçığı: Lys denemeleri arasında en etkili yayın Güvender’dir. Güvender yayınlarının lys edebiyat denemelerini çözüp yanlış sorularınızın üzerine giderek bu soruların dâhil olduğu konuları tekrar ettiğinizde lys edebiyat bölümünde çok yüksek netler elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır. Bu şekilde çözdüğünüz denemeler ile başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan başarıya ulaşabilirsiniz.

Lys Edebiyat Fem Kapsül Denemeleri: Orta düzeydeki sorulardan oluşmakta olup, sizi ne fazla zor sorularla yorar ne de fazla basit sorularla zaman kaybettirir. Çözülmesi gereken denemelerden bir tanesidir.

Lys Edebiyat Karekök Denemeleri: 

Bir önceki yazımız olan Ygs Matematik Kaynak Önerileri başlıklı makalemizde matematik kitabı, Ygs ve ygs matematik hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

44 yorum

  • Evet Osman bunlar yeterli gelecektir. Sen yine bitirecek olursan bunları o zaman alternatif yayınlar önerebilirim.

  • Yasin elbet o sıralama zor değil. Ama bütün konulara hakim olursan sıkı bir çalışma programıyla bu hedefi yakalayabilirsin.

    • Yasin, şu kadar yaparsın yerleşirsin demek doğru bir cevap olmaz. Sen elinden gelenin en iyisini yapmak için odaklanmalısın.

 1. Hocam bende LYS FEM kapsül edebiyat var ama bazı kişiler çok kolay olduğunu ve zaman kaybı olduğunu söylüyorlar sizce doğru mu bu ?

  • Kişinin seviyesine göre de değişebilir ancak orta ve kolay seviye olarak düşünebilirsin. Zaman kaybı olmaz farklı soru tipleri görmek senin açından iyi olur. Tabi ben seviye olarak daha yüksek çözmek isterim dersen konudaki önerdiğimiz kitapları inceleyebilirsin.

  • Farklı yayınlar her zaman faydalı olmuştur. Limit yayınları edebiyatı özellikle karşılaşmadığın soru tipleri ve duymadığın şairleri öğrenebilirsin. Tavsiye ederim.

 2. Cok Teşekkürler hocam .. Bununla iyi bi net yakalarmiyim ? Soru kaçırmak istemediğim için bu kitabı tercih ettim .. sonra çevremde kimi insanlar aşırı ayrıntı ne gerek var vs diyince tereddutte kaldım

  • Çevrendekilerin sözlerine aldırış etme Yağmur. Senin için en doğru karar senin verdiğinden başkası değildir. Netlerin nasıl olur dersen bu konu tamamen sana bağlı kitaplar belirleyici olmaz, deneme çözerek farklı soru tipleri yakalamalısın.

 3. Hocam lys edebiyat için yayın denizi soru bankası ve limit soru banaksı artı son 12 yıl edebiyat çıkmış soruları çözsem yeterli mi yeni başaldım 45 net ve üstü için ygs iyi dil bilgisi veparagraf

  • Davut, aldığın yayınlar kalan süre için yeterli. Şimdi farklı bir soru bankası önerirsem eğer hepsini yetiştiremeyebilirsin.

 4. Hocam bende birey gelisim serisi ve limit soru bankasi var birey soru bankasini almalimiyim,ya da bana başka bir kaynak onerirmisiniz 48 net icin

  • Birey soru bankası kaliteli soruları ile ilerlemende çok faydası olacaktır. Öncelikli tavsiyemdir.

 5. Hocam merhaba. Ygs siralamam 117 bin. Gediz hukuk %100 burslu için ilk 4 bine girmem gerekiyor. Sizce çekmek çok mu zor?

  • Merhaba Hilal, sıralaman kötü değil elbette ama emek vermeden, sıkı çalışmadan ilk 4 bin’de kolay değil bunu bilmelisin. Şu an ne aşamadasın ? Eksik konuların varsa biran önce tamamlamalı bol soru ve deneme çözümüne yönelmelisin. İyi bir program ile kalan zamanı değerlendirebilirsen çekilebilir elbette.

 6. Hocam merhaba ben edebiyat için fem ve yayın denizi çözüyorum şimdi cumhuriyetin son konularına doğru adım adım ilerliyorum deneme olarak güvender mi önerirsiniz yoksa limit mi? Güvender aklımda yoktu sitenizden gördüm yardımcı olursanız sevinirim…

  • Edebiyat için çalıştığın yayınlar yeterli. Deneme için güvender daha güzel sorular çıkarıyor tavsiye ederim.

 7. Hocam ben ed.en 40 + net yapmam gerekiyor. Fdd esen cozuyorum ve bunlardan sonra palme cozecem onerceginiz soru bankası ve denemeler ne ??

  • Ayşe, soru bankası palme çözdükten sonra birey var onu tavsiye ederim ayrıca deneme olarak fem kapsül, ve karekök yayınlarının denemelerini çözebilirsin.

 8. Hocam fem simetri var elimde deneme limit cozdum yayin denizi aldm ve çıkmış son 10 yılki sorular yeterli mi edebiyat icin

 9. Hocam endemik yayınları nasıldır?
  Eşit ağırlık öğrencileri için 5 li lys denemesi var ama matematik ve edebiyatı nasıldır bir bilginiz var mı?

  • Canberk, çözebilirsin elbette ancak ben öncelikle fem ve karekök denemelerini tavsiye ederim edebiyat için.

 10. hocam acil deneme tavsiyesi limit fem vb çözdüm yayın denizi aldım hoş değil denemeleri ,güvender demişiniz bakıcam inşallah farklı soru tipi arıyorum

  • Mertcan, Fem denge denemeleri oldukça başarılı edebiyat sorularında. Karekök yayınlarını öneririm çok zor denilmez ama farklı soru tipleri ile faydasını görürsün.

 11. hocam benim edebiyatta konu eksiğim kalmadı sadece kaliteli soru bankası ve deneme arıyorum çünkü hedefim ilk 10.000 önerebileceğiniz en kaliteli soru bankası hangisi acaba?

  • Edebiyat için karekök veya palme soru bankası alabilirsin. Yeni kitap incelemeleri yapacağınız yeni yayınlar çıktıktan sonra..

 12. hocam 11.sinif TM öğrencisiyim geometri temelim neredeyse hiç yok bunun temelini atmamda yardimci olacak bir kitap onerirmisiniz ?

  • Merhaba Elif, sitemizde gerekli bilgiler yer alıyor, detaylı açıklamalarıyla incelersen sevinirim. Başarılar

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM