• DOLAR
  3,0816
  % 0,0097
 • EURO
  3,3651
  % 0,0907
 • ALTIN
  125,4547
  % -0,0631
 • BIST
  79.398
  % -0,0445
Lys Fizik Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

Lys Fizik Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

Lys fizik dersi, pek çok öğrencinin en çok zorlandığı dersler arasında yer alsa da, sayısal alandan tercih yapacak öğrenciler, iyi bir üniversitenin iyi bir bölümünde okumak istiyorsa fizik dersini yapmak zorundalar. Mühendislik ve mimarlık gibi bölümler için fiziğin katsayısı yüksek olduğu için, sağlık alanlarının puanlarının yüksek olması nedeniyle de soru kaçırma imkânınızın az olduğu için […]

Lys fizik dersi, pek çok öğrencinin en çok zorlandığı dersler arasında yer alsa da, sayısal alandan tercih yapacak öğrenciler, iyi bir üniversitenin iyi bir bölümünde okumak istiyorsa fizik dersini yapmak zorundalar. Mühendislik ve mimarlık gibi bölümler için fiziğin katsayısı yüksek olduğu için, sağlık alanlarının puanlarının yüksek olması nedeniyle de soru kaçırma imkânınızın az olduğu için bu dersi iyice kavramanız şart.

 

En İyi Lys Fizik Konu Anlatımlı Kitaplar

Simetri Lys Fizik Konu Anlatımlı Kitap: Oldukça detaylı bir kaynak. Öncelikle konuya ait terimlere yer veriliyor, ardından formüller ve çözümlü sorular. Zamanınız bolsa, temeliniz de zayıfsa, bu kitaptan tek tek özet çıkararak çalışıp, ardından bol soru çözerek konuyu tamamen kavrayabilirsiniz. Kitabın dezavantajı, çok orijinal soruların bulunmaması. Bu nedenle, mutlaka konuyu çalıştığınız hafta içerisinde farklı ve kaliteli bir Lys fizik soru bankasından 1-2 test de olsa çözün.

Güvender Lys Fizik Konu Anlatımlı Kitap: Son yıllarda, ÖSYM fizik dersine ciddi anlamda sözel sorulara yer veriyor. Güvender de, fiziğin sözel bölümleri için en iyi kaynaktır. Tek başına kullanılmaması gerekiyor. Çünkü kitabın sayısal kısımları yeterince iyi değil. Yine de sınav öncesinde, sözel bölümlerini okuyun, gerekirse not alın. 2013-2014 yıllarının Lys’lerinde birebir çıkan maddelendirmeleri bulunuyordu.

Delta Yayınları Lys Fizik Konu Özetli Fasikül: Delta yayınları, konunun özetini bulmak için çok yararlı. Tekrar ve özet için kullanabilir ya da soru çözümü sırasında yanınızda bulundurabilirsiniz. Özellikle, konuların sözel bölümleri güzel bir şekilde özetlenmiş ve formüller derlenmiştir.

Not: Lys fizik dersi için konu anlatımlı kitaplar yerine video anlatımlarını tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bunun için Ygs-Lys fizik konu anlatımı videoları yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ygs Matematik Kaynak Önerileri başlıklı makalemizde matematik kitabı, Ygs ve ygs matematik hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

33 yorum

 1. Hocam matematik için behsat rasulinin videolarını almakta kararsız kaldım sizce kitaptan çalışmak mı daha mantıklı olur?

  • Eğer,maddi açıdan zorlamayacaksa Behzat hocanızın anlatımları gerçekten çok kaliteli.
   İlk çıktığı sıralarda dinlemeye başlayan öğrencilerim vardı geçen sene. Matematik ve geometride ciddi bir net artışı olmuştu.
   Bu sene, en son konuları tamamlamadığından şikayet eden öğrencilerim vardı ama son durum nedir bilmiyorum.

 2. Hocam aynı durum kimya için de kafama takıldı önce özkan güraydan dinleyip sonra mı kitaptan çalışmalıyım sizce ?

  • Uğur, bu noktada hocalar önemli.
   Özkan hocanızla, konunun bazı noktalarını öğrenmez mümkün ama çok yeterli gelmeyecektir. O nedenle şart değil diyorum.

 3. hocam öneriniz olan Nuri hocanın videolarını aldım ve çok kaliteli çıktı vitaminin diğer dersleride önerileriniz arasında mıdır?

  • Memnun oldum Uğur beğendiğine.
   Elbette ki her hocanızdan alacağınız bir şeyler vardır ama diğer dersleri inceleme fırsatım olmadı. Eğer, Nuri hocanız gibi anlatımlar olsa öğrencilerimden mutlaka göstermek için getirenler olurdu diye düşünüyorum.

 4. Hocam ben seneye sınava gireceğim sizin hazırladığınız programa yazın başlayacağım sizce bu program verimli çalışıldığında ilk 1000 de olmamı sağlar mı?

  • Uğur, hiç bir program sana bunu vaat etmez. Doğru çalışır, tekrarlarını yapar, doğru kaynakları kullanır bir de programlı çalışırsan elbette mümkün.

 5. Hocam doğru çalışmak derken kastettiğiniz rehberlik yazılarınızda olduğu gibi şu derse şöyle çalışılır, 45 dk ders 10 dk mola diye anladım.Doğru mudur hocam ?

 6. […] Lys fizik konu anlatımlı kitap önerileri yazımızda, çalışmalarınız sırasında size yardımcı olacak kaynakları inceleyebilirsiniz. Soru bankaları ise; konu anlatımlı kitaplara göre daha önemli. Hiçbir kaynak tam olarak ÖSYM soru tarzını yansıtmasa da, bazı kaynakların daha yakın olduğunu bilmeli ve daha da önemlisi seviyenize göre kitap seçmelisiniz. […]

 7. Hocam aydınlanma ve gölge 11.sınıf konusu mu?-Eski müfredat için- Mercekler de bu konuya dahil midir?Okulda konular zaten yetişmedi,gittiğim dershanede de atom modellerini işledik en son.12.sınıfta optik konusunun içerisinde midir?

 8. Hocam ben Ygs-lys kitaplarını Fem Simetri alacagım set halinde, bildigim üzere simetri konuyu anlatıyor pekiştirmek için hangi yayınevlerinin SORU BANKASI kitaplarını alayım.?

 9. S.a. hocam lys fizik kimya biyoloji konu anlatımlı kitaplar alacm bana hangi yayını önerirsiniz fakat ben birkaç yıldır tıp için hazırlanıyorum basit kaynaklar olmasın..esen yayınları nasıl sizce ?

 10. hocam fizik için palme gereğinden fazla zor.karaağaç yayınlarınımı öneririsiniz karekök yayınlarınımı yoksa esen yayınlarınımı iyi. günler

 11. hocam sürekli rahatsız ediyorumda fizikten sıfır oldugumu belirtmiştim bu derse moment konusundan başlayarak çalışmayı düşünüyorum ve mehmet nuri akaydan video almayı bide lys simetri fizik alsam yeterli hocam yoksa ygs simetrimi alıyım fizikten hiçbirşey bılmıyorum çünkü

  • Video anlatımları internet ortamında da bulabilirsin. Teknofem youtube kanalı var orayı bir araştır.

 12. hocam daha oncedende belirtmiştim fiziğim 0 ygsde hıc calışmadım bu sebeple lys fem simetri yada güvender konu anlatımlı kitap alıp ahmet nuri hocanın videolarını satın alıp sırasıyla kitaptaki konuları çalışmayı düşünüyorum sizce uygunmudur hocam ygs konularını hıc bılmedıgım ıcın yapabılırmıyım lys konularını?Vede lys simetrimi almalıyım güvender konu anlatımlımı? lütfen hocam cevabınız onemlı

 13. Hocam fiziğim 30 soruda rahat 20 yapacak kadar var, bir soru bankası bitirmek unuttuğum konuları hatırlamak istiyorum ÖSYM son senelerde mekanikte zorlamıyor o yüzden Güvender soru bankasını almak istiyorum sizce Nasıl bir kitap başka Bi öneriniz var mı ?

  • Yağmur, Güvender çok sağlam ve iyi soru tiplerine sahip bir yayındır. Alternatif önerim Fem ve fdd yayınları olabilir. Hepsine bakabilirsen senin için daha iyi olur.

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM