Lys Fizik Konuları

Lys Fizik Konuları

Lys Fizik konuları, Lys konuları arasındaki en çok zorlanılan bölümü oluşturuyor. Ygs Fizik konularını tam anlamı ile mantığını inceleyip, oturtamayan öğrencilerin fazlasıyla zorlandığını görüyoruz. İşin aslına bakıldığında ise; bir fizik öğretmeni olarak söyleyebilirim ki, sorun konularda değil, konuların öğrenilme şeklindedir. ”Neden?” sorusunu sürekli sorduğunuzda, formülleri öğrenmek yerine mantığını kavradığınızda göreceksiniz ki, aslında Lys Fizik hiç de zor bir ders değil.

Sizin için bir araya getirdiğimiz Lys Fizik konularını, bilgisayarınıza kaydedebilir ya da çıktısını alarak odanızın duvarına yapıştırabilirsiniz. Tamamladığınız konuların yanına atacağınız tamamlandı işaretleri, sizi motive edecektir.

 Fotoğrafın Üzerine Tıklayarak Büyük Halini Görebilirsiniz.

Fotoğrafın Üzerine Tıklayarak Büyük Halini Görebilirsiniz.

Mutlaka İnceleyin  Sayısal Öğrencileri İçin Ygs- Lys Ders Çalışma Programı – Hafta 19

YAZAR HAKKINDA

Mustafa YILMAZ Mustafa YILMAZ Hacettepe Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Fizik derslerine girdiğim için ana dalım fizik olmakla beraber biyoloji ve kimya konusuna da hakimim. Ayrıca, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerle iletişimim sayesinde diğer dersler konusunda da yardımcı olabilirim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. Merhaba admin.Ben 11.sınıf sayısal öğrencisiyim ve çoğu sayısal öğrencide olduğu gibi benim de sıkıntılı olduğum ders fizik.Eksen,Palme konu anlatımlı 11.sınıf,ve simya 11.sınıf soru bankası çözmeme rağmen yeterli gelmiyor.(Anadolu lisesi öğrencisiyim)Hangi kaynakları önerirsiniz,üç kitaptan gittiğim halde karşılaşmadığım soru tipleri önüme geliyor sınavlarda

    • Nilay, Ygs-Lys kitaplarının ilgili bölümlerini çözebilirsin. Palme Ygs-Lys ve Fen bilimleri kitaplarında kaliteli, güzel sorular var.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

Puan Hesaplayın
  • YORUM
Sınava Hazırlık Sınava Hazırlık