• DOLAR
  3,0824
  % 0,7254
 • EURO
  3,3550
  % 0,2435
 • ALTIN
  125,5655
  % 0,1177
 • BIST
  78.844
  % -0,5158
Lys Kimya Kaynak Önerileri

Lys Kimya Kaynak Önerileri

LYS kimya bölümü için düzenli çalışıyor ancak istediğiniz başarıyı elde edememekten şikâyet ediyorsanız, seçtiğiniz kaynakların yetersiz kaldığını söyleyebiliriz. Doğru kaynağı kullanarak sistemli çalıştığınızda başarılı olmanız kaçınılmaz olacaktır. LYS İçin Soru Bankası Önerileri Lys Kimya Palme Yayınları Soru Bankası: Hakan Söylemez ve ekibinin hazırladığı kitap, LYS hazırlığında kimya konularının tamamına hâkim olabileceğiniz bir kaynaktır. Fen bilimleri […]

LYS kimya bölümü için düzenli çalışıyor ancak istediğiniz başarıyı elde edememekten şikâyet ediyorsanız, seçtiğiniz kaynakların yetersiz kaldığını söyleyebiliriz. Doğru kaynağı kullanarak sistemli çalıştığınızda başarılı olmanız kaçınılmaz olacaktır.

LYS İçin Soru Bankası Önerileri

Lys Kimya Palme Yayınları Soru Bankası: Hakan Söylemez ve ekibinin hazırladığı kitap, LYS hazırlığında kimya konularının tamamına hâkim olabileceğiniz bir kaynaktır. Fen bilimleri konusunda başarılı kaynaklar sunan yayın evinin bu kitabı sayesinde hem bilginiz artacak hem de yorumlama yeteneğiniz gelişecektir.

Lys Kimya ODTÜ Soru Bankası: Sayısal bilimler için sınav hazırlık kitaplarında ÖSYM’nin sorularına çok yakın sorular yer alan yayın evinin kimya soru bankası da çok etkili bir kaynaktır. Bu kaynağı bitirdiğinizde kimya bölümünden soru kaçırmanız mümkün olmayacaktır.

Lys Kimya Sıra Dışı Analiz Soru Bankası: LYS kimya konusunda hiç bilginiz yok ise bu kaynak ile başlamanız en doğru seçenek olacaktır. LYS kimya için temel bilgileri barındıran bu kaynağın soruları zorlayıcı da değildir.

Lys Kimya Edam Yayınları Soru Bankası: kitap içerisinde özet konu anlatımları, konu alt bölüm testleri ve geri besleme testleri bulunmaktadır. Bu sistematik kitap sayesinde konularda eksiğiniz kalmadan pekiştirerek ve bir daha unutmamak üzere öğrenerek soru çözebilirsiniz.

LYS Kimya Sınav Denemesi Kaynakları

Deneme çözmek sınav hazırlığında atlanmaması gereken çalışma yöntemlerinden biridir. Sınav öncesinde sıkça yapılan denemeler sayesinde öğrenciler sınava daha hazırlıklı gireceklerdir. Süre tutarak yapılacak olan denemeler başarı oranını daha da artıracaktır.

LYS kimya bölümünde yüksek netler elde etmek isteyen adaylar düzenli olarak kimya denemeleri çözmelidirler. LYS kimya hazırlığında deneme kaynaklarından en iyileri şu şekilde sıralanmaktadır.

Lys Kimya Güvender Denemeleri: Gerçek Lys’ye yakın soruları ile stratejik bir hazırlanma yapmanızı sağlayabilecek bir kaynak.

Lys Kimya Karekök Denemeleri: Bol miktarda deneme yaparak süre sıkıntısını aşmanızı sağlayacak bir kaynaktır ve soruları da zorlayıcı değildir.

lys-kimya-kaynak

LYS Kimya Dersi İçin Konu Anlatımlı Kaynaklar

Lys Kimya Fem Simetri Konu Anlatımlı Kitap: Konu anlatımı anlaşılır bir dille işlenmekte ve konular sistematik sorular ile desteklenmektedir.

Lys Kimya Güvender Konu Anlatımlı Kitap: En eski sınav hazırlık yayınlarından olan Güvender LYS kimya konu anlatımı konusunda etkili bir kitap hazırlamış. Kitapta konular renkli yazılarla desteklendiğinden öğrenme sistemi hem görsel hem bilimsel olarak desteklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ygs Matematik Kaynak Önerileri başlıklı makalemizde matematik kitabı, Ygs ve ygs matematik hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

38 yorum

  • Körfez yayınları geçtiğimiz yıllara göre sanki biraz eksik gibi. Soru kalitesi ve seviyesi olarak önceden iyi seviyedeydi ama şuan aynı durumda değil diye düşünüyorum. Onun yerine fem düşünebilirsin yada her ikisini de deneyebilirsin.

  • Esen yayinlari kimya konusunda bilgi sahibi değilim ama matematik ve geometri soru tipleri güzel olduğu bilgisini almıştım deneyebilirsin

  • Pergel kimya soru bankası tek tercihin olmasın başka yayınlara da bak derim. Ama almak istersen yine bakabilirsin soru tiplerine

   • Hocam elimde fem karekök fen bilimleri ve eksen soru bankaları var ama hepsi yarım. Onları tamamlayıp bütün olarak da pergeli çözmeyi düşünüyorum.Bir de organik kimya için fem var palmeyi de önceki sene çözmüştüm ama yenisini alıp çözeceğim yeterli olur mu sizce?

    • Elindeki eksik kalanları tamamla, pergeli bitirirsin ayrıca yetiştirirsen fem yayınlarına da bakarsın. Yeterli olur diye düşünüyorum sonrası artık sık sık deneme yaparak geçirirsen daha faydalı olur.

 1. hocam burda bahsetmemişsiniz ama okyanus yayınları kimya lys kitabı nasıl ? ben fem lys kimya arasında kaldımm :((

  • Melisa, Okyanus yayınları ile ilgili geçen günlerde bir arkadaşta sormuştu kötü değil ama çok tercih edilmediği için güncel bilgi veremiyoruz. Fem lys tavsiye ederim öncelikle ama aldıysan okyanusuda çözebilirsin.

 2. hocam körfez ve palmeyi bitirdim. 25+ artı yapıyorum. bunların üzerine 1 kitap daha bitiricem de.. en zoru sizce hangisi ?

 3. Merhaba hocam, ben de Kimya öğretmeniyim. LYS Organik için Fem – Palme ve Evrensel İletişim yayınlarından başka bildiğiniz bir yayın var mı?

  • Merhabalar hocam, Güvender, Birey ve Körfez de vardı bildiğime göre. Ama sizin saydıklarınız ilk tercih edilenler tabiki.

 4. Hocam fen bilimleri lys kimya soru bankasi nasil sizce, şu an palme çözüyorum güzel ama biraz kolay gibi fen bilimleri bundan sonra iyi olur mu sizce?

  • Alper, palme ile güzel bir başlangıç yapmışsın. Fem bilimleri biraz daha orta seviyedir üzerine olumlu etki yapar. Diğer önerdiğimiz yayınları da yetiştirebilirsen bakmanı öneririm.

  • Formül yayınları, fem ve fdd gibi yayınlarla aynı yazarlardan çıkıyor. Tabi ki aralarında farklar var çözebilirsin eğer aldıysan ama henüz almadıysan fem tavsiye ederim.

  • Hocam palme organik ve lys bittikten sonra birey b fem beyaz ya da başka hangi kaynakları önerirsiniz?
   Teşekkür ederim

  • Selim, kimya kitaplarında birey yayınları başarılı diyebilirim. Ancak palmeden sonra biraz daha düşük gelebilir seviye olarak yinede çözmen iyi olur senin açından.

  • Uğur yayınları uzun yıllardır güzel kitaplar çıkarıyor. Elbette bir çok yayının konu anlatımı birbirine yakın tavsiye ederim ancak konuda bahsettiğimiz yayınları da deneyebilirsin.

 5. hocam 11.sınıfa geçtim sayısal bölümündeyim kafam çok karışık nerden başlayacağımıda bilmiyorum 9 ve 10. sınıf konuları da unutmuş durumdayım
  ygs/lys hazırlanmak çalışmak istiyorum acaba hangi kitapları alamalıyım
  ygsede sayısalcı biri sözeli yapmak zorundamı hocam biraz bilgi verebilirmisiniz
  sınav hakkında

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM