• DOLAR
  3,0828
  % 0,0925
 • EURO
  3,3554
  % 0,0775
 • ALTIN
  125,5134
  % 0,1423
 • BIST
  79.933
  % 1,3811
Lys Matematik Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

Lys Matematik Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

Lys matematik konuları; sayısal ve eşit ağırlık bölümlerinden tercih yapacak öğrenciler için en önemli bölüm olarak kabul edilebilir. Güzel bir bölüm kazanabilmek için karşınıza çıkacak olan 40 sorudan en az 30 net çıkarmak gerekiyor. Bu aşamada, düzenli ders çalışmanız, tekrarlarınızı ihmal etmemeniz kadar Ösym soru tarzına yönelik kaynakları kullanmanız da önemli. [su_box title=”Lys Matematik Konu […]

Lys matematik konuları; sayısal ve eşit ağırlık bölümlerinden tercih yapacak öğrenciler için en önemli bölüm olarak kabul edilebilir. Güzel bir bölüm kazanabilmek için karşınıza çıkacak olan 40 sorudan en az 30 net çıkarmak gerekiyor. Bu aşamada, düzenli ders çalışmanız, tekrarlarınızı ihmal etmemeniz kadar Ösym soru tarzına yönelik kaynakları kullanmanız da önemli.

lys-matematik-konu-anlatimli-kitap

[su_box title=”Lys Matematik Konu Anlatımlı Kitaplar Nasıl Seçilmeli?” style=”soft” box_color=”#83deef” radius=”11″]

 • Alacağınız kitabın, yalın bir anlatımı olmasına dikkat edin. Kimi kitaplarda, uzun bir paragraf görürsünüz, bu paragrafta aslında 1 cümlede özetlenebilecek bir terimin tanıtımı yapılmıştır. Özellikle Lys için boşuna zaman kaybı olup, kendi notlarınızı hazırlarken de kendi anlayabileceğiniz şekilde, basit cümlelerle anlatmanız en doğrusudur.
 • Çözümlü sorular olmasına dikkat edin. Bir kitapta konunun terimleri ve formülleri ne kadar güzel anlatılıyor olsa da, çözümlü sorular yoksa, hangi formülü nerede kullanacağınızı bilemezsiniz.
 • Çözümlü soruların yanı sıra, yalnızca cevabının verildiği sorular olması da kitabın bir artısı olarak görülebilir. Böylelikle, yalnızca çözümü inceleyerek geçmez ve soru üzerinde kendiniz daha çok çaba harcayabilirsiniz.
 • Konu sonu testlerinin olması, olmazsa olmazlardan değildir. Bu konuya fazla takılmayın. Konu çalışmanız bittikten sonra farklı bir soru bankasını açıp sorularını da çözebilirsiniz. Hatta, bunu yapmanız daha doğru olur. Çünkü pek çok kaynak yalnızca kendi çözümlü sorularına yönelik konu sonu testleri hazırlar. Oysa, piyasada binlerce farklı soru bulunur.

[/su_box]

Karekök Mps Serisi: Bu serinin 3-4-5. kitapları Lys Matematiğe yöneliktir. Her sayfada, farklı bir soru türünün anlatımı yapılır. Sayfanın üst bölümünde 1 soru ve bu sorunun çözümü, konuya ait terimler yer alırken, alt kısmında 5-6 tane aynı tarz soru sorulur ve bu soruları sizin çözmeniz beklenir. Hem konu anlatımlı kitap hem de soru bankası olarak kabul edilmesi mümkündür.

Güvender Lys Matematik Konu Anlatımlı Kitap: Özellikle Lys konularında yeterince iyi olmayanlar için iyi bir seçim olacaktır. Konular, oldukça yakın ve basit bir dille anlatılır. Kolaydan zora doğru sıralanır. Ancak, güzel bir net istiyorsanız kesinlikle tek başına yeterli olmayacağını bilmelisiniz.

Simetri Lys Matematik Konu Anlatımlı Kitap: Simetri seti, genel olarak güzel bir settir. Konuları tüm detayları ile anlatır. Bol miktarda çözümlü soruları vardır. Her konunun sonunda 5-6 tane konu sonu testi bulunur. Ancak; yalnızca sene başında düzenli bir şekilde çalışma yapan öğrenciler kullanmalı. Sene ortasında Lys’ye başlayacaksanız, bu sete hiç başlamayın.

Delta Yayınları Lys Matematik Konu Özetli: Tüm Lys Matematik konularının özetlerini ve püf noktalarını bulabileceğiniz bir kaynak. Tek başına konuyu öğrenmeniz için yeterli olmasa da, yanınızda taşıyıp soru çözerken ve tekrar yaparken yardım alabilirsiniz.

Gür Yayınları Lys Matematik Konu Anlatımlı Fasiküller: Her konu farklı bir fasikülde anlatılmıştır. Oldukça başarılı bir fasikül olup, konunun tüm ayrıntılarını verip, kolaydan zora neredeyse tüm soru tiplerini içerir. Her seviyedeki öğrenci için uygundur. Ancak, tüm konular için kullanmaya zamanınız yetmeyebilir. Bu nedenle zorlandığınız konular için tercih etmenizde fayda bulunuyor.

Sonuç Yayınları Lys Matematik Konu Anlatımlı Fasiküller: Daha çok seviye üstü öğrencilere hitap ediyor. Lys Matematik için ciddi bir net hedefliyorsanız ve konularınızın bir çoğu tamam ise; bu yayını kullanabilirsiniz. Özellikle son yıllarda çıkan Türev ve İntegral soruları düşünüldüğünde, Ösym soru tipi ile oldukça yakın olduğu görülüyor. Kendinizi geliştirmek ve en iyisine ulaşmak için uygundur.

[mavitext] Yazımızın linkini sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak, daha fazla kişiye ulaşmamız için bize yardımcı olmanızı rica ediyoruz.[/mavitext]

Bir önceki yazımız olan Ygs Matematik Kaynak Önerileri başlıklı makalemizde matematik kitabı, Ygs ve ygs matematik hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

45 yorum

 1. merhaba hocam hedefim diş hekimliği bu anlamda matematikten iyi bri net bırakmam gerekiyor ygs netlerim pek iyi değildi lys netlerimin matematikte 40 ve üstü olmasını istiyorum elimde bir sürü kaynak var soru bankası olarak konu anlatımı olarakta simya yayınları var ama pek beğenmedim fem simetri konu anlatımı almayı düşünüyorum siz ne onerirsiniz seviyem pek iyi değil sadece aşinalık var konulara

  • Merhaba Asena, fem konu anlatımlı kitaplar ve video yayınları çok faydası olur çalışmalarında. Bol sayıda soru çözmeye bak..

   • konu anlatım video olarak fem tv yi tavsiye ediyor musunuz sayın hocam.bunun dışında hocalara geldik,tonguç akademi hangisi daha faydalı olur

    • Fem video kanalını öncelikle tavsiye ederim, hocalara geldik de güzel işler yapıyorlar faydasını görürsün hangisini beğenirsen oradan çalışabilirsin.

 2. sağolun hocam sizce kendimi geliştirmek için fem simetri matematik almalımıyım?çalışmam şu şekilde video dinliyorum programa göre konu çalışma kısmı için ertesi günde soru çözüyorum yeterlimi bu sizce hocam?

  • Matematik konuları kitaptan zor olabilir çözümlerini anlamayabilirsin. Ama soru açısından soruyorsan çözebilirsin tabiki faydası olur. Yayın olaran elindekini bitirdikten sonra fem yayınlarını tavsiye ederim

 3. hocam lys fem simetri almayı düşünyordum tirgonometriye geldim sene ortasında başlamayın demişsiniz sete almamalımıyım sizce hocam

  • Yani alabilirsin tabi Asena ama kitapları bitirerek git, kitapların hepsini toplu alma. Ne kadarını anlarsın ve yetiştirirsin emin değilim.

  • Asel yayınları hakkında çok bilgi sahibi değilim ama duyumlarıma göre konu anlatımlarını öğrenciler çok beğeniyor. Alternatif olarak yararlanabilirsin.

  • Konudaki bütün yayınlar ile ilgili önerilerimize yer verdik. Seviyene göre kitap tercihi yapabilirsin. Fem, fdd vs.

 4. hocam 9.sınıfım.ygs lys sınavlarına şimdiden hazırlanmak gerekir mi?çok mu erken.şimdiden nasıl ders çalışmam lazım.hacattepe tıp ı hedefliyorum.hangi kaynaklardan başlamalıyım.
  sadece okul sınavlarına sınavdan sınava hazırlanmam yeterli olur mu?açıkcası şimdiden ne yapmalıyım.

  çok teşekkür ederim

  • Candan, şimdiden bir hedef koymak çok iyi. Tabiki şimdiden direk ygs lys olarak çalışmak zor olur. Okul müfredatı ile birlikte giderek soru çözmeye şimdiden başlamalısın. Yada herkesten bir adım önden gitmek istersen belli başlı konulardan video dersleri dinleyerek soru çözümleri ile güzel bir başarı yakalayabilirsin. Son 2 sene daha sıkı bir programla umuyorum hedefine ulaşırsın ☺

 5. Meraba hocam ben Lys matematik temelden başlamak istiyorum konuya hakim olmamı ağlayacak bir kitap önerir misiniz şimdiden çok teşekkür ederim🙏🙏

  • Merhaba Burcu, karekök, güvender ve fem yayınları ile başlayabilirsin. Hepsinin başlangıç aşamaları kolaydan zora doğru gitmektedir.

  • Konu anlatım olarak birçok yayını kullanabilirsin hepsi birbirine yakındır körfezde dahil tabi. Ancak daha kapsamlı yayınlarda var kitap önerilerimizde yazdık o yayınlardan da faydalanabilirsin.

  • Merve, esen yayınları konu anlatımı olarak yeterli olur. Ancak soru bankası olarak farklı yayınları çözmeni öneririm. Konu içinde önerilerimiz var o yayınlardan faydalanabilirsin.

  • Merhaba Zeynep, Temelin zayıf ise o zaman başlangıç kitapları ile ilerlemeni tavsiye ederim. Fem yayınlarının ilk adım matematik kitapları var konu anlatımlı olanı da vardı sanırım onlar sana faydalı olacaktır.

  • Azat, final ösym formatına yakın soru tipleriyle bilinir. Ayrıca matematik kısmında da oldukça kaliteli sorular var. Katkısı olacaktır şüphesiz.

 6. Bende simetri var ama çok net yapmam lazım çok endişelenmiyorum başka yayın almalımıyım temel fazla yokta

  • Tuğçe, temel fazla yok ise çok fazlada zaman kalmadı yeni kitap almanı önermiyorum. Elindeki kitapları bitirmeni tavsiye ederim ardından seri denemelere başlarsan daha yararlı olacaktır.

 7. Hocam ben başarılı bir ogrenciyim sizden lys fizik kimya biyoloji matematik için ornek çözümleri olan seviyeli zaman kaybı yapmayacak bol soru tipi gösterecek konu anlatıp kitapları tavsiyesi istiyorum yardımcı olur musunuz ? Özellikle fizik ve matematik

  • Beyza, sitemizde çok sayıda kitap önerisi yaptık daha önce bunların konuları var onlara göz atmanı öneririm. Yayın olarak palme, karekök, fem vb yayınları kullanabilirsin.

  • Kaan, fem kitapları konusunda şuan eskiler vardır piyasada ama yeni kitaplar çıkmayabilir. O nedenle karekök mps alsan daha iyi olur.

 8. Hocam lys konu matematik anlatım videolarını karşılaştırdığımda şöyle bir sonuç çıkarıyorum.Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda;
  Hocalara geldik:Temel seviyede anlatıyor güzel,yüksek puan isteyenler için yetersiz.
  Fem tv:Anlatımı ve soru çözümü orta ve üst seviye öğrencilere hitap ediyor fakat gereksiz süre uzuyor.
  Nejdet Kirpi hoca:Anlatımı ve soru çözümü orta ve üst seviyedeki öğrencilere hitap ediyor.Zaman açısından fem tv gibi uzun ama aynı süredefem tv ye göre 2 katı soru çözüyor.

  • Hocalara geldik fena değil zaten oradaki yayınlara göre yüksek puan vb kıyaslaması yapmak çok yanlış. Siz sadece konu ve örnek soru çözümlerini görmeniz yeterli onun haricinde bol bol soru çözümü sizin yapmanız gereken olacaktır.

  • Şahin, orta ve zor karışımı diyebiliriz karekök için. İlk başlangıç için güvender ile pratik yapabilirsin.

 9. Hocam ygs matematik soru bankasi olarak bilfeni yariladim nasil bi kitap sizce dershane eksen veriyor ama cozmeyip karekoku mu aliyim yoksa her ikisini de cozmeme gerek var mi bi de ygs geo temel icin kolay bi konu anlatimli kitap ne onerirsiniz

  • Furkan, Geometri için karekök geometri sıfır var onu öneririm. Bilfen’i bitir ardından karekök alabilirsin. Elindeki kitapları da bitirmelisin. Farklı soru tipleri her zaman iyidir.

 10. Hocam ben saglik liseliyim veistedigim bolum mf-3 biz lys konulari gormuyoruz matematik ve fizikten soruve konu anlatim ne alayim 11. Sinifa basladim ???

  • Hasan, karekök ve final yayınlarının konu anlatımlarına ve soru bankalarına bakabilirsin.

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM