• DOLAR
  3,0824
  % 0,7254
 • EURO
  3,3550
  % 0,2435
 • ALTIN
  125,5655
  % 0,1177
 • BIST
  78.844
  % -0,5158
Matematik Öğretmenliği Hakkında Bilgiler

Matematik Öğretmenliği Hakkında Bilgiler

  Matematik Öğretmenliği Hakkında Bilgiler  Matematik öğretmenliği; ilköğretim matematik öğretmenliği ve orta öğretim matematik öğretmenliği olarak 2 bölüm halinde, varlığını sürdürmektedir. Matematik öğretmenlikleri, öğrenci alımlarını MF-1 puan türündeki başarı sıralamasına göre öğrenci alımı yapmaktadır. Matematik Öğretmenliği Bölümünde Hangi Dersler Var? Bölüm akademik seviyede bir eğitim verdiğinden dolayı, ilköğretim matematik öğretmenliği de okumuş olsanız, size ileri […]

 
Matematik
Öğretmenliği
Hakkında Bilgiler

 Matematik öğretmenliği; ilköğretim matematik öğretmenliği ve orta öğretim matematik öğretmenliği olarak 2 bölüm halinde, varlığını sürdürmektedir. Matematik öğretmenlikleri, öğrenci alımlarını MF-1 puan türündeki başarı sıralamasına göre öğrenci alımı yapmaktadır.

Matematik Öğretmenliği Bölümünde Hangi Dersler Var?

Bölüm akademik seviyede bir eğitim verdiğinden dolayı, ilköğretim matematik öğretmenliği de okumuş olsanız, size ileri düzey matematik dersi verilecektir. Dersler, genellikle uzay matematiği üzerine olup, ileride öğretmenlik yapmaya başladığınızda, eğitimini vereceğiniz konuları kendinizin öğrenmesi beklenmektedir.

matematik-öğretmenliğiMatematik Öğretmenliği Atamaları Nasıl?

Matematik öğretmenleri, pek çok alanın öğretmenlerine göre daha düşük puanlar ile atanmaktadırlar. Kpss’nin içeriğinde de, matematik alanındaki soruların puanlarının yüksekliği göz önüne alınır ise; lisans eğitimi sırasında almış olduğunuz eğitim dersleri ve sözel derslere çalışarak rahatlıkla atanabilirsiniz. Matematik öğretmenlerinin atamalar 66 puana kadar düşmüş olup, 1 sene düzenli çalışma sonrasında atanmanız hiç de zor olmayacaktır.

 

Bu bölümü tercih edecek olan kişilerin, matematiği sevmesi kadar sabırlı olmaları da büyük önem arz etmektedir. Yalnızca matematik öğretmenliğini tercih edecek kişiler değil, tüm öğretmenlikler için; güler yüz, sabır, iletişim becerisi en önemli özelliklerdendir.

Bir önceki yazımız olan Psikoloji Mezunları başlıklı makalemizde bölüm tanıtımı, psikoloji ve Psikoloji Mezunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

1 Yorum

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM