• DOLAR
  3,0824
  % 0,7254
 • EURO
  3,3550
  % 0,2435
 • ALTIN
  125,5655
  % 0,1177
 • BIST
  78.844
  % -0,5158
Muhasebe ve Finans Bölümü

Muhasebe ve Finans Bölümü

Muhasebe ve Finans Bölümü Ve Öğrencileri Hakkında Muhasebe ve Finans Bölümü İlerleyen ekonomiyle, gelişen yatırımlarla, artan girişimcilikler gibi avantajlarıyla günümüzde çok talep görmektedir. Ülkemizde sınırlı üniversitelerde bulunan bu bölüm, 4 yıllık fakülte – yüksekokullarda bulunmaktadır. İstanbul, Afyon, Kütahya, Burdur, Isparta gibi şehirlerde devlet ve vakıf üniversitelerinde yer alan bölüm, uzmanlar tarafından da tavsiye edilmekte ve […]


Muhasebe ve Finans Bölümü Ve Öğrencileri Hakkında

Muhasebe ve Finans Bölümü
İlerleyen ekonomiyle, gelişen yatırımlarla, artan girişimcilikler gibi avantajlarıyla günümüzde çok talep görmektedir. Ülkemizde sınırlı üniversitelerde bulunan bu bölüm, 4 yıllık fakülte – yüksekokullarda bulunmaktadır. İstanbul, Afyon, Kütahya, Burdur, Isparta gibi şehirlerde devlet ve vakıf üniversitelerinde yer alan bölüm, uzmanlar tarafından da tavsiye edilmekte ve hoş karşılanmaktadır. Sayısal zekanın yanı sıra sosyal zekanın da ön planda olduğu bu bölüm, zeka geliştirme, pratik düşünebilme gibi kavramları gerektirdiğinden ve geliştirdiğinden aslında her yönüyle öğrencilere hitap etmektedir. Öğrencilerin tercih sebebi göstermesini gerektiren, birçok göz alıcı özelliğe sahip ve gelişime açık olan bu alanda; gelişen teknolojinin etkisi oldukça yoğun bir şekilde görülmektedir. Bölüm öğrencilerinin girişimciliğe açık olması oldukça yüksektir ki bu da ülkemizde gelişen ekonomiye ayrıca katkı sağlamaktadır.
Mezunlar Ve Çalışma Alanları
Bölüm mezunlarının yapacağı iş ve çalışacağı sektör bakımından oldukça önlerinin açık ve bilgi bakımından zengin olduğunu söyleyebiliriz. Mezunlarının birer muhasebeci, finansçı adayı olmalarının yanında akademisyen, bankacı, serbest muhasebeci mali müşavir, yeminli mali müşavir, denetmen uzmanları, vergi dairesi memuru, vergi denetmeni gibi alanlarda kendilerini geliştirmelerine imkan sunulmaktadır. Hem kendi işinin patronu – girişimci, hem kamu çalışanı hem de özel sektör çalışanı olma gibi fazlasıyla çalışma alanları mevcuttur. İstihdam konusunda, pastadan alınan oranın epey yüksek olduğu bu alan, kişiye gerçek anlamda mesleki fayda sağlamaktadır.

muhasebe-ve-finans-bölümü
Kariyer Planlaması
Yukarıda belirtilen alanların, hemen hemen hepsi kişinin gösterdiği çaba ve eğitim sonucunda kariyer planlanmasına uygun meslekler olduğunu göstermektedir. Gelecek ile ilgili olarak misyon ve vizyon kavramlarının açık ve net olarak bilinebilmesi kariyer planlanmasına somut deliller sağlamaktadır ki bu da kişinin geleceği ile ilgili şeffaf düşüncelere sahip olması açısından oldukça önemlidir. Alanın alt dalları olan maliyet muhasebesi, şirketler muhasebesi, bilgisayarlı muhasebe, mali tablolar okur ve yazarlığı, finansal tablo analizleri gibi dallarda yüksek eğitim alınmasıyla birlikte yardımcı doçent, doçent ünvanlarını almaları mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Ygs Tarih Konuları başlıklı makalemizde ygs tarih, ygs tarih konuları ve ygs tarih konuları 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM