• DOLAR
  3,0827
  % 0,0893
 • EURO
  3,3549
  % 0,0626
 • ALTIN
  125,3409
  % 0,0079
 • BIST
  79.933
  % 1,3811
Sayısal Öğrencileri İçin Lys Ders Çalışma Programı – Hafta 25

Sayısal Öğrencileri İçin Lys Ders Çalışma Programı – Hafta 25

Öncelikle, tüm öğrenci arkadaşlarımızın sınavının en iyi şekilde geçtiğini umuyorum. Ancak, unutmamalısınız ki, bu sınavın yalnızca ufak bir bölümüydü. Eğer, sınavınız kötü geçtiyse; moral bozmadan daha çok çalışmalı, iyi geçtiyse; bir rahatlığa girmemelisiniz. Şimdiye kadar öğrencilerimden gördüğüm, ilk sınavı beklediğinden kötü gelenler, ikinci sınav için daha fazla çalışıyor ve elde ettiği sonuçlar da daha güzel […]

Öncelikle, tüm öğrenci arkadaşlarımızın sınavının en iyi şekilde geçtiğini umuyorum. Ancak, unutmamalısınız ki, bu sınavın yalnızca ufak bir bölümüydü. Eğer, sınavınız kötü geçtiyse; moral bozmadan daha çok çalışmalı, iyi geçtiyse; bir rahatlığa girmemelisiniz. Şimdiye kadar öğrencilerimden gördüğüm, ilk sınavı beklediğinden kötü gelenler, ikinci sınav için daha fazla çalışıyor ve elde ettiği sonuçlar da daha güzel oluyor. Bunu unutmadan, daha fazla çalışmaya başlamanızı tavsiye ediyorum.

Bu hafta, ilk olarak şimdiye kadar çalıştığımız Lys konularının tekrarı ile başlayacağız. Ygs’ye son 1 ay kala Lys çalışmalarına ara verildiği için, unutulan kısımlar olabilir. Bunları telafi etmemiz önemli.

 

lys-calisma-programi

Pazartesi:

 • Lys Matematik konularının şimdiye kadar çalışılan kısmının notlar üzerinden, gerekirse sorularla tekrarı.
 • Lys Fizik atışlar konusunun tekrar edilmesi ve 50 soru çözerek soru tiplerinin çıkarılması
 • Lys Biyoloji sistemler konusunun tekrarının yapılarak 100 soru çözülmesi

Salı:

 • Lys Matematik Türev konusuyla ilgili genel soru çözümü – 120 soru
 • Lys Fizik konularının şimdiye kadar çalışılan kısmının notlar üzerinden, gerekirse sorularla tekrarı.
 • Lys Kimya elektrokimya ve asitler-bazlar konularının tekrarının yapılması – 50 soru

Çarşamba:

 • Lys Matematik Limit konusuyla ilgisi soru çözümü – 150 soru
 • Lys Biyoloji konularının şimdiye kadar çalışılan kısmının notlar üzerinden, gerekirse sorularla tekrarı.
 • Lys Geometri Üçgenler konusunun tekrarının yapılarak, formüllerin üzerinden geçilmesi(Lys geometride, formüllerin nereden geldiğini bilmeniz önemli.) )Böylelikle yalnızca üçgenler değil, pek çok konuya ait soruları çözmeniz kolaylaşacak.)

Perşembe:

 • Lys Matematik Türev konusuyla ilgili genel soru çözümü – 150 soru
 • Lys Kimya konularının şimdiye kadar çalışılan kısmının notlar üzerinden, gerekirse sorularla tekrarı.
 • Lys Biyoloji Hücre solunumları- oksijensiz solunum konu çalışma – Not çıkarma( Solunumun aşamaları grafiklendirerek, işinizi kolaylaştırabilirsiniz.)

Cuma:

 • Lys Matematik bölüm denemesi çözme ve denemede şimdiye kadar eksik kalan konuların tespit edilmesi
 • Lys Geometri konularının şimdiye kadar çalışılan kısmının notlar üzerinden, gerekirse sorularla tekrarı.
 • Lys Fizik Dairesel hareket konusunun geniş bir şekilde tekrar edilmesi ve başlıca 6-7 soru tipinin bir A4 kağıdına, çözümleriyle beraber çıkarılması.

Cumartesi:

 • Lys Kimya Tepkimelerde hız-denge ve sulu çözeltilerde denge konularının tekrarının yapılması, formüller arasındaki ufak farklılıkların bir not kağıdına çıkarılarak, uygun bir yere asılması.
 • Lys Geometri Dörtgenler konularının çalışılması ve konuya ait formüllerin üçgenler konusu ile ilişkilendirilmesi( İnternetten biraz araştırma yapmanız yeterli olacaktır. İlerleyen zamanda sizin için büyük kolaylık yaratacağını göreceksiniz.)
 • Lys Biyoloji Hücre solunumları- oksijenli solunum konu çalışma – Not çıkarma(Solunumun aşamaları grafiklendirerek, işinizi kolaylaştırabilirsiniz.)

Pazar:

 • 1 adet Lys Fizik bölüm denemesi çözümü
 • 1 adet Lys Kimya bölüm denemesi çözümü
 • 1 adet Lys Biyoloji bölüm denemesi çözümü
 • 1 adet Lys Matematik bölüm denemesi çözümü
 • 1 adet Lys Geometri bölüm denemesi çözümü

Yazımızın linkini, Facebook, Twitter ve Google Plus hesaplarınızdan paylaşarak, yazıların daha çok arkadaşınıza ulaşmasına ve böylelikle sitenin daha sık güncellenmesi yardımcı olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Programınızı Kendiniz Hazırlayın başlıklı makalemizde ders programı, kendi kendine program ve nasıl program yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

54 yorum

 1. Sayın hocam,
  Kızım şu an da 10. sınıf öğrencisi. Kendisi Tıp okumak istiyor. web sitenizi incelediğimde 12. sınıflar için hazırlamış olduğunuz haftalık ders çalışma programı çok hoşuma gitti. 11. sınıf olacak olan kızım için de ben böyle bir çalışma programı arıyorum. Veya bizlere 11. sınıf olacaklar için çalışma önerilerinizi ve kaynakları belirtir misiniz?
  Saygılar

  Not: “iletişim”‘den ulaşamadığım için buradan yazdım

  • Fatih Bey, merhabalar.
   Umarım,tıp gibi güzel, daha da önemlisi istediği bir bölümde okur.

   Aslında, ara sınıf öğrencileri için de program hazırlamak istiyoruz; ancak programı tek bir branşın öğretmeni hazırlamadığı için arkadaşlarımızla bir araya gelip hazırlayacak zaman bulmakta zorlanıyoruz. Bu nedenle de şimdilik mümkün gözükmüyor.
   Kendinizin program hazırlaması için ise; kendi programınızı kendiniz hazırlayın adı ile bir yazı hazırladık. Onu okumanızı tavsiye ederim. Sitenin üst kısmında bulunan, ara butonundan kolayca bulabilirsiniz.

   11. sınıf kaynak önerileri için ise; eğer öğrencilerin okul dersleri ile ilgili bir problemleri yoksa, direkt olarak Ygs-Lys kaynaklarının ilgili konularından çalışmaları ve soru çözmeleri daha verimli olacaktır. Ara sınıf kaynakları, daha çok okula yönelik olduğundan soru tarzları ÖSYM soru tarzı ile oldukça farklı kalıyor. Bunun için de; kaynak önerileri kısmında, bol miktarda öneride bulunmaya çalıştık. Yakın zamanda daha da fazlası eklenecek. Aynı şekilde, çalışma önerileri için ilgili kategoriyi, kızınızın okumasını tavsiye ediyorum. Pek çok öğrencim, bu çalışma yöntemlerine geçtikten sonra, ciddi başarı artışını hep beraber gözledik.

 2. Alakanız için çok teşekkür ediyorum. Her gün web sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar….

 3. hocam programa bu hafta mı başlayalım yoksa haftaya pazartesi mi başlayalım birde bu iki hafta sınavımiz var nasıl yapabiliriz bunu

  • Eray, önümüzdeki hafta başlayabilirsiniz.
   Daha öncede bahsettiğim gibi sağlık nedenlerinden dolayı geçe kaldı program. Bu aşamada da, sınavı olan öğrenci arkadaşlar sınavlarına çalışabilir.

 4. hocam programı tamamlayıp size yetişmeyi düşünüyorum ancak ygs öncesinde hangi aşamada kaldığınızı nereden öğrenebilirim

 5. Hocam matematikte turevden falan başlamışsınız ben daha 7 8 konu tek bitirmişim türev nerde ben nerde kimyada eleltrokimyadan başlamışsınız ben oraya da daha ulaşmamışım :(( şimdi yetiştiremeyecem deye moralim bozuldu ya

  • Ali, biz o noktaya kadar sınav öncesinde gelmiştik. Sene başından beri takip eden arkadaşlarınıza söyledim, yavaş yavaş gidip konuları oturtmanın çok daha doğru olacağını. Bu zamandan sonra tavsiyem, zaman kaybetmemen.

 6. Daha önce sayfanızı görmeyi isterdim ama artık ileriye bakacağız da ben konuları zor yetiştiririm gibime geliyor ama artık çok yoruldum çalışmak zor geliyor ygs de istediğim gibi geçmeyince heriey battı

  • Hiç sıkma canını Ali, bundan sonra elinden gelenin hepsini yap ki en azından ben uğraştım diyebil. Ayrıca unutma, asıl önemli olan Lys.

 7. Hocam neden sildiniz ogrencilerinizin motivasyonunu duşurduysem özür dilerim ben yine bana kaldım neyse herkese başarılar

  • Ersah, ne yazık ki mümkün değil.
   Tek kişi yapmadığımız için, haftada 4 program için zaman bulma durumumuz ne yazık ki yok.

 8. Hocam fakat büyük çoğunluk çok geç görmeye başladı sizin programınızı şuan lys için bir program yapsanız baştan çok daha fazla ilgi görür

  • Ersah, ne yazık ki bizim de dersler ve özel yaşamımız arasında ayırdığımız zaman ancak bu kadar olabiliyor. Başlayıp, verimli bir program olmamasındansa, devam ettirdiğimiz işi en iyi şekli ile size sunmaya çalışıyoruz.

 9. kimi öğretmen ygsye yazın çalışırsınız bu sene 11i halletmeye bakın diyori kimisi ygsye çalışmaya çoktan başlamalıydınız diyor sizce nasıl olmalı?

  • Simge, eğer 11. sınıf dersleri sıkıntı yaratmıyorsa, şimdiden Ygs’ye başlanabilir. Ya da 11. sınıf tam anlamı ile halledilip, yazın Ygs’ye başlanır. İkisi de uygun. Seçim, sizin 11. sınıf derslerinizin durumuna bağlı

 10. Ygsye baslanacak gibi gozukmuyor galiba cunku Final dersanesinin sinavina girmistim ve sinav cidden fizik disinda zorlamamisti beni, ve sinav zor olmamasina ragmen 340 almisim konh eksigim yok gibi geliyor ama sonuclar cok dusuk hocam

  • O zaman enerjini 11. sınıfa ver Simge.
   Konuları farklı kaynaklardan, gerekirse online videolardan çalış.
   Bol miktarda soru çöz.
   Zaten, pek çok arkadaşın 12. sınıfın başında başlıyor çalışmaya.
   Her türlü avantajlısın.

 11. yani konu eksiğim yok gibi soru da çözüyorum ama notlarım hiç istediğim gibi gelmiyor ve emeğimin karşılığını alamadığımı düşünüp karamsarlığa başladım. nerde hata yapıyorum acaba ve ne yapmam lazım artık puanlarımın yükselmesi gerek çünkü bu sene aldığım her notu sanki lysde almış gibi hissediyorum

  • Simge, muhtemelen yanlış çıkan soruların doğrusunu tam olarak anlamadığın için oluyor bu.
   Bak, Ygs matemetik dersine nasıl çalışılır kısımında yapamadığınız sorular için ne yapmanız gerektiğini güzel bir şekilde açıkladık. Onu bir oku derim.

 12. Evet hocam aslinda yanlislarimi sormuyorum, arkadaslarima falan sorarak gecistiriyorum oda yeterli olmuyor tabiki. Peki bu aydan itibaren tum yapamadiklarimi sorsam hocalara eksiklerimi kapatir miyim

  • Elbette Simge, daha önünde uzun bir zaman var.
   Yalnız, öğrendiğin soruların tekrarını yapmayı da unutma.
   Bir soru defteri ya da kutusu hazırla kendine.

  • Eğer 11. sınıf derslerin tam anlamıyla tam değilse 11. sınıf konularını tamamlayıp, yazın ygs ile tüm dersleri beraber götürebilirsin Deniz.

 13. Hocam sadece sizin yapmis oldugunuz bu programi uygulayip su an iyi derecede olan 12. Siniflardan geri donusler aliyor musunuz cunku programlar gercekten cok iyi

 14. Merhba hocam ygsyi atlattık çok şükür ve size bi kaç sorum olucak.Ben 9 hafta eylülden itibaren programlarını uygulamıştım ve seviye olarak ilerlemiştim ama malesef bi süreden sonra bıraktım ve çalışamadım netlerimde gerileme oldu.Size sorum şu hocam bu yıl 2.senem ama sınavım iyi geçmedi ve gelecek yıla kalma ihtimalimvar sizce herşeye sıfardanmı başlasam konuları sağlama alsam yoksa lys adına eksikler tamamayıp 26.haftadan devam mı etsem?lütfen hocam yardımcı olucak kimse yok ve ailemde 3.seneye pek ıllımı değiller

  • Merhaba Asena,

   Öncelikle geçmiş olsun umarım ygs sonucun istediğin gibi gelir diyelim 🙂 Çalışma programını yarıda bırakınca ne yazık ki sorunlar olabiliyor ama henüz herşey bitmiş değil. Sıfırdan başlamak için daha bir yolun var. O nedenle öncelikle lys için elinden geleni yap daha sonra bu yeniden başlama konusunu düşünürsün. Eksiklerini tamamlayarak programına devam et. Kaynak önerileri var sitemizde oradan bakabilirsin tekrardan. Dediğim gibi henüz kesin sonuçlar olmadığı için önünde 3. sene planını ertele lys tam gaz çalışmaya başla 😉

 15. hocam birde şoyle bır durumda var programları bitiremediğim için ygs konuları eksik girdim sınava ve lys konularında çok az bir kısmını bitirdim arayı nasıl kapatıp bu programa yetişmeliyim?

  • Arayı kapatıp yetişmeye bak Asena. Aralıklarla çalışmaların hakkında bilgi verirsen durumuna göre tekrar değerlendirme yaparız.

  • YGS sıralaman tahmin ettiğin gibiyse gayet iyi sayılır. Lys için biraz daha sıkı çalışırsan tabiki mümkün.

 16. Çok sağolun hocam sizin dediğinizi uygulayıp tam gaz lys çalışıcam bi sorumda var başınızı arıtıcam k.bakmayında belirttiğim gibi malesef programlarınızı kaçırınca sonrasını toparlamak çok zor oldu ve toparlayamadım lys adınada bir çok konu eksik bu eksikleri nasıl kapatmalıyım lys konuları ağır konular bu haftaya sıkıştırıp yetiştirmelimiyim? anlayarak gitmek istiyorum ne yapmalıyım

  • Asena, dediğin gibi konu bir hayli fazla ve geride olduğun içinde çok hızlı geçmek yeterli olmayabilir. Sen yetiştirebileceğin hızda çalışmaya başla ne kadar açığını kapatırsan o bile iyidir. Pratik tekrarlarla yetişmeye çalış çok fazla detaya girme eksik kaldığın konularda sonra normal plana devam edersin.

 17. çok sağolun hocam ben ve benim gibilere çok yardımcı oluyorsunuz keşke aynı şehirdey olsaydıkta size bizzat teşekkür etme sizin oldugunuz kursa gelme imkanım olsaydı..

  • Rica ederim Asena, ayrıca güzel düşüncelerin için ben teşekkür ederim. Sizlerin başarısında bir nebze katkımız oluyorsa bunu bilmek bize yeter 🙂

 18. hocam bir sorum daha olucak çok özür dielrim başınızı arıtıcamda fizik adına hıc çalışmadım hiçbi konuyu bitirmedim ne yapmalıyım denge momentten başlayarak bitirmeye çalışıcam tüm konuları ama sanırsam ygsyle ortak konularda var ve ben hiçbirine çalışmadım dogru mu yapıyorum sizce hocam?

  • Şuan kafanın çok karışık olduğunu düşünüyorum. Programına bir an önce sen başla ilerledikçe tekrar konuşalım olurmu 🙂

 19. hocam siteyle yeni karşılaştım ikinci yılım ve ygs den tercih vermeyi düşünyordum puanım yetmedi artık lys çalışmayı düşünüyorum anadolu lisesi çıkışlıyım günde 12-14 saat çalışsam sayısalcıyım fkbde 15-20 arası matematikte 35 geometride 15 neti görmem mümkünmü sıfırdan başlıcamda? yardımcı olursanız sevinirim hocam

  • Gizem, sıfırdan başlarsan eğer hedeflediğin netlerin üzerine çıkma ihtimalinde var. Öncelikle güzel bir çalışma programı yapmalısın. Örnek programları bizim sitemizden de bakabilirsin. Düşük seviye yayınlarla başla, internetten konu anlatımı videoları izle, arkasından konu anlatım kitaplarından özet geçebilirsin. Sonrası artık bol bol soru çözümü. Farklı konularda yardımcı olabileceğim birşey olursa yazman yeterli.

 20. hocam kitaplarımı tamamladım ve internetten lys için fizik kimya biyoloji konu anlatımı cdleri aldım hedeflediğim netlerin üstüne çıkma ihtimali beni çok sevindirdi .sizin programlarınıa baktım baştan lys ile başlamışsınız 33 haftalık bir zaman kalmadığı için kendim program yaptım günde 5 ders çalışıcam fakat 3 konu farklı derslerden bitiricem ardından 100 150 soru çözücem kalan iki derste ygs oncesı çalışıp unutuklarımdan her gün bir konudan 3 test çözücem.bu program iyimi size göre sizin onerınızle değiştirebılırım çok sağolun yardımınız için hocam

  • Gizem, yaptığın çalışma programı güzel görünüyor. Ekleme olarak çok farklı şeyler söyleyemem ama deneme çözümlerini ne zaman düşünüyorsun ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM