• DOLAR
  3,1120
  % 0,9960
 • EURO
  3,3946
  % 0,9682
 • ALTIN
  126,9940
  % 0,1752
 • BIST
  78.739
  % -0,8297
Sayısal Öğrencileri İçin Ygs- Lys Ders Çalışma Programı – Hafta 21

Sayısal Öğrencileri İçin Ygs- Lys Ders Çalışma Programı – Hafta 21

Ygs-Lys öğrencileri için hazırlamış olduğumuz programın 21. Haftasına geçmiş bulunmaktayız. Bu zamana kadar çalışmalarınızı belli bir seyirde devam ettirmiş olsak da bundan sonrası için soru sayısını arttırmak gerekecektir. Ayrıca, yalnızca soru çözmek yerine hedefe yönelik sorular çözmelisiniz. Bunun için programlarda ufak tefek Ygs kaynak önerileri ve ağırlık vermeniz gereken konular hakkında yönlendirme yapacağız. Pazartesi: Ygs-Lys […]

Ygs-Lys öğrencileri için hazırlamış olduğumuz programın 21. Haftasına geçmiş bulunmaktayız. Bu zamana kadar çalışmalarınızı belli bir seyirde devam ettirmiş olsak da bundan sonrası için soru sayısını arttırmak gerekecektir. Ayrıca, yalnızca soru çözmek yerine hedefe yönelik sorular çözmelisiniz. Bunun için programlarda ufak tefek Ygs kaynak önerileri ve ağırlık vermeniz gereken konular hakkında yönlendirme yapacağız.

Ygs

Pazartesi:

 • Ygs-Lys Biyoloji Üreme sistemi konu çalışma – Not çıkarma
 • Ygs Matematik Problemler konusundan soru çözümü – 100 soru
 • Lys Matematik Türev 4 konu çalışma – Not çıkarma
 • Ygs Geometri Analitik konularının detaylı tekrarı ve formüllerin nerelerden geldiğini öğrenme( Formüllerin geliş yerlerini bilmeniz, analitik geometri konusunda 1 adım önde olmanızı sağlayacaktır.)

Salı:

 • Ygs- Lys Biyoloji Üreme sistemi soru çözümü – 120 soru
 • Ygs Fizik Hareket ve manyetizma konularından soru çözümü – 100 soru
 • Ygs Matematik OBEB-OKEK ve Bölme-Bölünebilme konularından soru çözümü – 100 soru
 • Ygs Matematik Olasılık konusundan seçmece soru çözme( Bu konudan ciddi anlamda kaliteli sorular gelecektir, o nedenle soru bankalarınızdaki soruları tarayın.)

Çarşamba:

 • 1 tane Genel YGS Deneme Sınavı Çözülmesi ve çözülen deneme sınavının kontrolü
 • Ygs- Lys Biyoloji Sistemler konusunun tamamının tekrarı ve soru çözümü – 150 soru
 • Ygs Geometri Katı cisimler ve çokgenler konularının tekrar edilmesi, soru çözümü – 120 soru
 • Ygs Matematik Mantık, kümeler ve işlem konusundan soru çözümü – 100 soru

Perşembe:

 • Ygs- Lys Biyoloji Duyu organları ve nükleik asit konularının tekrarı ve soru çözümü – 150 soru
 • Ygs Kimya  Hayatımızda kimya konusunun detaylı tekrarı ve soru çözümü – 100 soru
 • Ygs Geometri Dikdörtgen ve Daire konularından soru çözümü – 100 soru
 • 1 tane Genel YGS Deneme Sınavı Çözülmesi ve çözülen deneme sınavının kontrolü

Cuma:

 • Lys Matematik Türev 4 soru çözümü – 110 soru
 • Ygs Geometri Üçgen konusundan zor soruların çözülmesi – 100 soru ( Fen bilimleri soru bankasına bakabilirsiniz.)
 • Ygs Matematik Eşitsizlikler ve denklemler konusundan soru çözme – 120 soru
 • Ygs-Lys Biyoloji Canlıların sınıflandırılması konusunun detaylı tekrarı ve soru çözümü – 70 soru

 Cumartesi:

 • 1 tane Genel YGS Deneme Sınavı Çözülmesi ve çözülen deneme sınavının kontrolü
 • Ygs Matematik Fonksiyon ve mutlak değer konularından soru çözümü – 100 soru
 • Ygs Fizik Optik konusunun detaylı tekrarı ve formüllerin üzerinden geçtikten sonra soru çözümü – 120 soru
 • Ygs Geometri Yamuk, kare ve dikdörtgen konularının formüllerinin tekrarı ve soru çözümü – 100 soru

Pazar:

 • Hafta için çalıştığınız bütün konuların tekrarını detaylı bir şekilde tekrarının yapılması
 • 1 tane Genel YGS Deneme Sınavı Çözülmesi ve çözülen deneme sınavının kontrolü

Not: Türev konusu 5 haftada tamamlanacaktır.

Sizin için hazırlamış olduğumuz bu programları, yazının altında ve üstünde bulunmakta butonlar yardımı ile daha fazla kişiye ulaştırmamıza yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Programınızı Kendiniz Hazırlayın başlıklı makalemizde ders programı, kendi kendine program ve nasıl program yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

37 yorum

 1. hocam ben 11 im.başarı ortalamam iyi ama ygs ve lys ye yönelik yeterli çalışmadığımı düşünüyorum.nerdeyse her gün hevesle oturup detaylı bir program hazırlıyorum ama uyamıyorum sonra tekrar hazırlıyorum hevesle.11.sınıf fizik konularım tam gibi gibi..fizikte okul sınavlarında başarılıyım ama seçici sorularda zorlanıyorum.Ezberim iyi olduğu için biyolojide zorlanmıyorum.Kimya öğretmenimiz aşırı iyi kendine ait notları var bu sayede kimyada da zorlanmıyorum.matematik iyi sayılır ama az çalıştığımı düşünüyorum.Hocam geometrim berbat durumda okul sınavlarında panikten olsa gerek çizilecek dikmeler açılar hemen aklıma geliyor 100-90 gibi notlar alıyorum ama herhangi bir soru bankasını elime aldığımda bi konuya ait 4-5.testten sonra tıkanıyorum.Dün körfez yayınlarına ait deneme sınavı çözdüm geometride hiçbir soruya dokunamadım matematiğim 3 yalnış fizik2 boş kimya 2 yanlış biyoloji 2 boş şeklinde bir sonuç çıktı.ben de geometrinin üzerine gidiyim dedim açtım kitabı bir konuya ait 7-8 test var genel dörtgenler konusunda başladım 4.testin ilk sorularında tıkanıp hemen her zamanki gibi kendime yeni çalışma programı hazırladım.YGS ye gelirsek çoktan başlamış olmam gerekiyordu ama başlamadım benim hatam zamanım olmasına rağmen başlamadım.artık okullar açılınca cuma akşamları ygs mat 1 konu bitirebilmeyi ümit ediyorum.Yani hocam uzun lafın kısası 6 şubat 2015 tarihinden itibaren ygs ve lys adına ne yapmalıyım 11.sınıfın 2.dönemine başlayacak bir öğrenci olarak..bugüne kadar sayısını sayamadığım onlarca yg lys rehberlik sitesinde sözlüklerde forumlarda yazılar okudum hiç birinde bu bilgi düzeyini samimiyeti işine önem vermeyi göremedim.Bu yüzden hocam size başvurdum bu uzun belki size sıkıcı gelecek yazıma cevabınızı bekliyorum hocam sevgilerimle…

  • Gökmen; öncelikle geç fala kalmadın.
   Unutma ki pek çok arkadaşın, yaz gelene kadar çalışmaya başlamamış oluyor.
   Ayrıca; durumun da gayet iyi gibi.
   Geometri için hiç pes etmemek çok önemli.
   1 hafta soru çözmesen, pek çok konuda gerileyebilirsin.
   Soru çözümü sırasında; çözemediğin sorularla gerekirse 1 saat uğraş, büyük bir kağıda çiz ve daha rahat görmeye çalış.
   Umarım çok güzel sonuçlar alacaksın.

 2. hocam bu arada şu anki durumuma göre biraz hayal ürünü gibi olacak biraz uçuk olacak ama hedefim ilk 10.000 öğrenci arasına girmek bunun için de nasıl bir çalışma sistemi belirlemeliyim bu konuda kararsızım.dershaneyi de bıraktım okuldaki rehberlik öğretmeni yardımcı olamıyor bu konularda.yani eğitim hayatımı sizin ellerinize bıraktım diyebilirim yorumlara tek tek baktığımda herkesin yorumuna cevap vermeniz beni ümitlendirdi ve ne var ne yok yazdım siteye umarım cevaplarsınız…

  NOT:hocam ben pek insan içine çıkmayı seven bir tip değilim dershane ortamlarını pek sevmiyorum dershaneye soru götürmüyorum gidiş geliş 1 saatimi alıyor ve teknofemdeki hocaları başarılı bulduğum ve evde kendime düzenli çalışma ortamı yaratabileceğimi düşündüğüm için dershaneyi bırakma kararı aldım.Bu konu hakkında da değerli görüşlerinizi bekliyorum.

  • Ben, eğer öğrenciler evde çalışma düzenlerini yakalayabiliyorlarsa, daha da iyi çalışacaklarını düşünüyorum. Ancak pek çok öğrenci evde tembellik yapmayı seçebiliyor. Önemli olan bu nokta. Soru çözümleri için de sosyal medya ve donanımhaber gibi sitelerde arkadaşlarından yardım alabilirsin.

 3. hocam merhabalar.bu güzel programı 11.sınıf olmama rağmen takip ediyorum.Her pazartesi yeni lisete çıkmış mı diye siteye giriyorum(ama bu programı uygulayamıyorum henüz sadece bakıyorum).bu programa okulların son haftası derslerin işlenmediği haftalarda başlasam okullar açılana kadar gelebildiğim yere kadar ilerlesem nasıl olur ? dersleri teknofem ztv gibi sitelerden dinlemeyi düşünüyorum.Cevabınız için şimdiden teşekürler 🙂

  • Gayet uygun olur Ali.
   Şu an bile programımız çok rahat yetişiyor, bol tekrar ve soru çözümü oluyor.
   Sen yazın başlarsan, çok daha rahat edersin.

 4. Merhaba hocam,
  ben ilk dönemde pek çalışamadım. 11.sınıfım. Artık YGS & LYS konularına çalışmak istiyorum. Sizce nasıl bi yol izlemeliyim, geç mi kaldım. 🙁

  • Elbette ki geç kalmadın Mustafa.
   Henüz pek çok arkadaşın çalışmaya dahi başlamadı.
   Programı yayarak uygulayabilirsin.

 5. hocam merhabalar.programınız çok güzel.11. sınıf öğrencisiyim.sizden bi konuda yardım alıcaktım.2016 sınav sisitemi kesinleştimi?sizce nasıl bir sistem.bilgi verirseniz sevinirim hocam.şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Selda, henüz ne bir açıklama yapılmadığı için biz de sizin için bekliyoruz ama bu sene Ygs-Lys için bir değişiklik söz konusu değil.

 6. Hocam merhaba.Kötü bir sınav sonrası Lys ye başlamam gerekiyor.Geç kalmış sayılmam değil mi ? Sizin programınıza göre gitmek istiyordum ancak siz daha onceden başlamışsınız.Ne yapmalıyım ne dersiniz ?

 7. Hocam bana yardımcı olabilir misiniz ben bu sene univi dondurdum sınava tekrar hazırlanıyorum.sizin sitesinizi yeni gördüm.cok beğendim. Bende kendime göre çalışmalar yaptım. Ama bu son ay tempom cok düştü.dershanye falnda gitmiyrm yardm alablcgm kimse yok.ben bitirdfm konulari size atsam bi yerden siz de bi durum değerlendirmesi yapsaniz.cunku bu konuda bana bilgi verebileck kimse yok kafayi yiyechm lütfen.

  • Sebanur; Şöyle söyleyeyim. Şu anda Ygs konularının minimum %50-60’ı bitmiş olmalı.
   Yine buraya bitirdiğin konuları yazarsan yorum yaparız.

   • Ucgende aci. Dik ucgen ikizkenar ucgen.eskenar ucgen.ozel teoremler.cokgen dortgen paralelkenar eskanerdortgen deltoid diktortgen kare yamuk.cemberde aci. Uzunluk.daire. kati cisimler bu geometri..kim organik hiz enerji..atam periyot..biyoloji sistemler tamami ortak ozellik hucre..mat 1 temel sayilar sayi bas. Taban arotmetgi mantik bagnti fonksiyon islem mod problem tamami. Rasyonel basit esitszlk mutlak deger..mat 2 triginometri karmasik logaritma 2.derece denklem esitszlk otf.limit türev.. fizik vektor ozkutle sivi kaldrma kuv. Basinc. Elektirk akimi miknats transformtr. Hareket. Is guc enerji. Simdi optikdeym..

 8. Mat 1 den geriye kaln konularda soru cesitlrni biliyrm dusuk değilim.hizli ilerliyrm. Ygs kimyasi az konu onu bitrrim diye dusunuyrm 7 konu var onlrda icice.bio en basktaki konu kismina hakimim aslnda soru cozmedim sistem dusuktu sifirdi ondan sistemden basladim. Fizik tedirgin ediyo beni.kotu bi ogrenci deglm. Ama gerideyim konularda işte cevabnizi beklourm hocam ne onerirsiniz

  • Sebanur; durumunu kötü görmüyorum. Anlaşılan konularda iyisin ama soru çözümün eksik gibi duruyor anlatımından.
   Her hafta mutlaka 1 deneme çözersen çok faydasını görürsün.

  • Sebanur; Türkçe daha iyi olursa büyük avantaj yaşarsın.
   Bunun için Karakök paragraf sorularını öneririm.
   Her gün çözersen kısa sürede netlerinde ciddi artış olur.
   Sosyal için sayısal bölümü öğrencisi için gayet iyisin. Denemelerde sosyal de çözüp, hatalarını incelemen yeterli olacaktır.
   Fen içi de konuları tamamlayıp bu esnada tkrarları atlamazsan güzel sonuçlar elde edeceğine inanıyorum.

 9. Fizik dersi için ne onerirsnz hocam sizce kalan konulrmi yetistireblr miyim cok stres yaptm danisacgm kimse olmaycnca

  • Yetişir Sebanur.
   Optik ile elektrik en uzun süren konular.
   Bunlar tamamsa, diğerlerini düzenli çalışmaya devam ederek halledersin.

 10. Birde biyolojide konulrda iyiym kaynak olarak palme var a b konu anltm soru Bankası..birde final ucbyazarli o var farklı bi tane dha ne onerirsnz

  • Hatice, Lys çalışma için sitemizde program var ama hafta olarak düşündüğünde bir hayli uzun gelebilir. Onun yerine kendin konuları önüne alarak düzgün bir program hazırlamalısın.

 11. slm hocam başta nasılsınız

  hocam benim sorum ben 11. sınıfa başladım ortalamam kötde sayılmaz 85 tir ya hocam ben 11.

  sınıfa başladığımdan bu yaz tatiilinde ders çalışmaya başladım ve bu yaz tatilinde 3 aylık süreçte

  mat ve dil bilgisini bitirdim ya hocam dersler iyi gidiyorduda ama hocam okul başladı lys

  konuları var okulda lys konularını işleyecez işte hocam ben ygsyi bitirmek istiyorum okul dersleride var sence nasıl çalışmalıyım hocam yardımcı olursanız sevinirim

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM