• DOLAR
  3,0995
  % 0,5907
 • EURO
  3,3832
  % 0,6291
 • ALTIN
  126,4823
  % 0,1736
 • BIST
  79.360
  % -0,0484
Veteriner Fakültesi- Veteriner Fakültesi Taban Puanları

Veteriner Fakültesi- Veteriner Fakültesi Taban Puanları

                                         Veteriner Fakültesi- Veteriner Fakültesi Taban Puanları 5 yıllık örgün eğitim veren bir lisans programıdır. Başta hayvan sağlığı olmak üzere, hayvan islahı, hayvan yetiştiriciliği, hayvansal gıda üretimi ve denetimi, yem üretimi gibi alanlarda insan gücü yetiştirmeyi […]

                                         Veteriner Fakültesi- Veteriner Fakültesi Taban Puanları

5 yıllık örgün eğitim veren bir lisans programıdır. Başta hayvan sağlığı olmak üzere, hayvan islahı, hayvan yetiştiriciliği, hayvansal gıda üretimi ve denetimi, yem üretimi gibi alanlarda insan gücü yetiştirmeyi hedefler. MF-3 den öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler son senelerinde bağlı bulundukları fakültede çalışarak staj yaparlar. Bu bölümü tercih etmek isteyenlerin sürekli öğrenmeye yatkın, kimya ve biyolojiye meraklı ve bu alanlarda başarılı, hayvanları seven ve sabırlı kişiler olması gerekmektedir.

veterinerlik
Veteriner Fakültesi Taban Puanları

Veteriner Fakülteleri MF-3 den öğrenci almaktadır. Başarı sıralaması, toplam 22 üniversitede 80000-230000 arasında değişmektedir ve puanları oldukça yüksektir.

Veteriner Fakültesinde Okutulan Dersler

Anatomi, Genetik, Veteriner Hekimlik Tarihi ve Deontoloji, Medikal Biyoloji, Embriyoloji, Biometri, Medikal Fizik, Medikal Kimya, Histoloji, Biyokimya, Genel Zooteknik, Veteriner, Epidemiyoloji, Genel Parazitoloji, Genel Farmakoloji, Yem Hijyeni ve Teknolojisi, Helmintoloji, Viroloji, Veteriner Radyoloji, Toksikoloji, Adli Tıp gibi dersler okutulmaktadır.

Veteriner Fakültesi Mezunlarının İş imkanları Nelerdir?

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, il ve ilçe tarım müdürlükleri, devlet hayvan hastaneleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Hayvan Sağlığı bölümleri gibi devlet kuruluşları; klinik ve polikliniklerde, veterinerlikle ilgili ilaç üreten veya ithal eden şirketlerde, hayvan yemi üreten sektörde çalışma olanağına sahiptirler. Ayrıca özel muayenehanelerini de açabilirler. Hayvan kesimi yapan özel kombinalarda, hayvansal ürün işleyen mandıralarda, hayvan derisi işleyen fabrikalarda da çalışabilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Psikoloji Mezunları başlıklı makalemizde bölüm tanıtımı, psikoloji ve Psikoloji Mezunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

6 yorum

 1. Abi devlete ataması çok rahat 50 li 60 lı puanlarla devlete geçebiliyorsun ayrıca kendine özel klinik açarsan paraya para demiyorsun bizim orada bir veteriner klinik açmıştı aylık geliri 50 bin liranın üzerindeydi çok ciddiyim adam lüks içinde yüzüyordu bana aklı olan veterinerlik okur demişti şimdi bende veterinerlik için var gücümle çalşıyorum tek isteğim şey veteriner olmak

  • Kenan, veterinerlik güzel bir meslek; ancak bence öncelik hayvan sevgisinin bulunması olmalı.
   Pek çok veteriner, işini ticaret gibi görüp hayvanları 2. plana atabiliyor.
   Büyük bir hayvan sever olarak, sokak hayvanlarına da yardım eden bir veteriner olmanı dilerim.

 2. Arkadaşlar ben veterinerliği çok istiyorum kaç sıralama yapmam lazım? Benim kuzenimde veteriner hekim gerçek 3-4 senede her şeyi oldu…

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM