• DOLAR
  3,0824
  % 0,7254
 • EURO
  3,3550
  % 0,2435
 • ALTIN
  125,5655
  % 0,1177
 • BIST
  78.844
  % -0,5158
Ygs Geri Sayım Başladı

Ygs Geri Sayım Başladı

Ygs Geri Sayım Başladı        Pek çoğunuz, Ygs için çalışmalarına başlamış olsa da, asıl maraton henüz daha yeni başlıyor. Okul, dersane ve ev üçgeninde, elbet zorlandığınız ve yorulduğunuz zamanlar olacak. Bu oldukça normal bir durum. Bu yorucu dönemi atlatmak için; size bazı önerilerimiz olacak. –       Bu yoğun dönemde, beslenme düzeninize […]


Ygs Geri Sayım Başladı

       Pek çoğunuz, Ygs için çalışmalarına başlamış olsa da, asıl maraton henüz daha yeni başlıyor. Okul, dersane ve ev üçgeninde, elbet zorlandığınız ve yorulduğunuz zamanlar olacak. Bu oldukça normal bir durum. Bu yorucu dönemi atlatmak için; size bazı önerilerimiz olacak.

–       Bu yoğun dönemde, beslenme düzeninize dikkat edin. Ne kadar düzenli beslenirseniz, enerjiniz o kadar yüksek olur ve siz o kadar verimli ders çalışırsınız. Öğünlerinizi atlamayın ve omega-3 takviyesi kullanın.

–      Uykunuzdan taviz vermeyin. Bu dönemde öğrencilerin bir kısmı, daha az uyuyarak, daha çok çalışmak için yöntemler aramaktalar. İlk başlarda, sizin için yararlı gibi görünse de, zaman içerisinde uyku düzeniniz bozulur ve çalıştığınız konulardan, istediğiniz verimi yakalayamazsanız. Üstelik bağışıklık sisteminiz de zayıflayacağından dolayı, hastalıklara yakalanma riskiniz artar.

images (1)

–      Gireceğiniz sınav, sizde fazlası ile stres yapıyor ise; bir psikolojik destek alın. Unutmayın, bu sınav öncelikle psikolojinizi teste sokuyor ve heyecanına yenilenler, büyük dezavantajlar ile yarışa başlıyor.

–     Etrafınızdaki kişilerden etkilenmeyin. Senenin henüz başında iken; 130 net yapıyorum diye etrafınızda gezinmekte olan pek çok kişi ile karşılaşacaksınız. Bunların büyük kısmı, rakiplerinin moralini bozmak için, sonuçlarını daha yüksek söylemekte iken; bir kısmı da, dershanelerinin sene başı olduğu için; belli konulardan yaptıkları basit sınavlardan aldıkları puanları söylemektedirler. Aralarında, gerçekten yüksek netler ile başlayanlar ise; daha önceden düzenli ders çalışmakta olanlardır. Bu, onların avantajıdır, sizin yapabileceğiniz ise; daha fazla çalışmaya gayret etmektir.

–     Kendiniz ile yarışın. Sene başında, henüz hiçbir şey bilmediğinizi düşünüyor olsanız dahi, bir deneme çözün ve sonuçlarını ayrıntılı olarak not alın. Bu sınavınızı, başlangıcınız kabul edin ve amacınız her sınavda yarım puan dahi olsa daha yüksek almak olsun. Her sınavınızın kaydını tutarsanız, sizin için faydalı olacaktır.

 

Zaman zaman, sınav ile ilgili bazı tavsiyelerde bulunacağız ama en önemlisi, düzenli ders çalışmanız. Ana sayfamızda bulunmakta olan Ygs geri sayım  aracından da göreceğiniz gibi, zaman her an ilerlemekte, sizden beklenen ise; zaman ilerlerken, sizin aynı yerde saymamanızdır

Bir önceki yazımız olan Ygs Matematik Dersine Verimli Çalışın başlıklı makalemizde sinavsistemleri, Ygs ve ygs matematik hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM