• DOLAR
  3,0744
  % 0,1156
 • EURO
  3,3529
  % 0,2464
 • ALTIN
  126,0620
  % 0,1264
 • BIST
  79.493
  % 0,0746
Ygs Kimya Dersi Nasıl Çalışılır?

Ygs Kimya Dersi Nasıl Çalışılır?

Ygs Kimya Dersi Nasıl Çalışılır? Ygs kimya dersi, fen bölümündeki dersler arasında en az konu bulundurmakta olan derstir. Az konu bulundurması ve konuların basit konular olması nedeni ile öğrenciler, ygs kimya dersi için; az bir zaman harcayarak başarıya ulaşabiliyorlar. Bu neden ile de, ygs fen bilimleri alanındaki en yüksek ortalama net sayısına sahip olunan ders […]Ygs Kimya Dersi Nasıl Çalışılır?

Ygs kimya dersi, fen bölümündeki dersler arasında en az konu bulundurmakta olan derstir. Az konu bulundurması ve konuların basit konular olması nedeni ile öğrenciler, ygs kimya dersi için; az bir zaman harcayarak başarıya ulaşabiliyorlar. Bu neden ile de, ygs fen bilimleri alanındaki en yüksek ortalama net sayısına sahip olunan ders de ygs kimya dersidir.

Ygs kimya dersine ait soruları yapabilmek için en önemli noktalar; gerekli olan kavramları bilmek ve bazı elementlerin değerlerini ezberlemektir. Gerekli olan kavramlar; atom numarası, proton sayısı, nükleon sayısı, mol kavramı, molarite kavramı gibi kavramlardır. Bu kavramları bilmek bile, kimi zaman tek başına soruyu çözmenize yardımcı olabilmektedir.ygs-kimya-dersi-nasıl-çalışılır Elementlere ait bileşikleri bilmediğinizde ise; çözümünü bildiğiniz bir sorunun doğru cevabına ulaşamamamız mümkündür.

Ygs kimya dersine çalışırken; mutlaka kendinize ait notlar hazırlayın. Bu notlar sayesinde, hem konuları daha kolay öğrenebileceksiniz hem de tekrar yaparken kendinize ait bir kaynağınız olacak. Bunun yanı sıra; sürekli ders çalışmış olduğunuz yere, 1 adet periyodik cetvel asın ve aklınızda tutmakta zorlandığınız bilgileri renkli kağıtlara not ederek, duvarınıza yapıştırın.

Ygs kimya dersinin sorularını çözerken de, çözdüğünüz kaynaklara özen gösterin. Piyasada bulunmakta olan pek çok kaynak, birbirinin aynısı iken; ancak kaliteli sorular çözerek soru çözme yeteneğinizi arttırabilirsiniz. Ayrıca; çözemediğiniz soruları, mutlaka saklayın ve öğretmenlerinize sorun. Çözümünü öğrendiğiniz soruları ise; atmak yerine biriktirin ve belli aralıklar ile tekrar çözün.

Bir önceki yazımız olan Ygs Matematik Dersine Verimli Çalışın başlıklı makalemizde sinavsistemleri, Ygs ve ygs matematik hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

20 yorum

 1. Hocam ben palme yarısını yazın bitirmiştim tani konu öalışımınıda şimdi sadece tekrar , fakat dersanede ygs lys ortak olduğu için birkonunu ygs bitirip lys geçiyoruzz

  • Ygs-Lys Beraber götürmekte sorun olmaz. Sen de aynı şekilde dersanen ile birlikte gidebilirsin. Önden gideceksen de, dersane öğretmenin ile görüşerek konu sıralamasını öğrenebilir ve aynı sıra ile gidebilirsin.

  • Sen de karışık git Ali. Zaten dershaneniz karışık gitmese dahi, doğru olan ygs ile lys’yi aynı anda götürmektir.

  • Gülcan, derslerle ilgili çalışma önerileri kısmını inceleyebilirsin.
   Ygs için henüz çok erken. Yapman gereken; kendi senenle ilgili tüm bilgileri öğrenip, her soruyu çözecek duruma gelmen.

 2. hocam ben fm 11 e geçtim kimyaya dair hiçbir temelim yok şu an kaynak kitaplardan çalışıyorum anlıyorum ama zorlanıyorum ne yapmalıyım

 3. Hocam ben 12.sınıfım ygs kimya da konuları okuyunca kalıcı olmuyor sizce nasıl bir çalışma sistemi yapmalıyım

 4. Hocam kimya YGS calisiyorum da konuyu iyice bir tekrar ve not cikararak calsiyorum ama sorularda yanlis yapinca moral düşüyor motivasyon kalmiyor ne yapmam lazim kulladigim kaynak zirve eski yayın

  • Ömer, yayın çok sorun olmaz ilk başlarda zor gelebilir ama soruları yanlış yaptıkça çözümlerine bak eksiklerini gör. Farklı bir yayın da alarak oralarda dene kendini biraz daha motivasyon yükseltir.

 5. Hocam bilgiler için çok teşekkürler.Ben ygs kimyaya yeni başlıyorum dediğiniz gibi not alarak ama soru çözmeyince havada kalabiliyor hangi yayın ile başlayabilirim sizce konu anlatım mı yoksa soru bankası mı daha iyi olur

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM