• DOLAR
  3,0848
  % 0,4543
 • EURO
  3,3699
  % 0,7546
 • ALTIN
  125,7585
  % -0,4514
 • BIST
  79.398
  % -0,0445
Ygs Matematik Kaynak Önerileri

Ygs Matematik Kaynak Önerileri

Ygs Matematik dersi, her geçen gün farklı bir hal almaktadır. ÖSYM’nin son yıllarda sormuş olduğu soru tarzı, bil ve yaptan her geçen gün uzaklaşmaktadır. Formülleri ya da sorunun mantığını bilerek uygulamanız yeterli gelmemektedir. Çoğu zaman, uzun paragraflardan oluşan sorular karşınıza çıkmaktadır. Paragrafı okumanız ve anlamanız da, en az sorunun çözümü kadar önemlidir. Bunun için; seçmiş […]

Ygs Matematik dersi, her geçen gün farklı bir hal almaktadır. ÖSYM’nin son yıllarda sormuş olduğu soru tarzı, bil ve yaptan her geçen gün uzaklaşmaktadır. Formülleri ya da sorunun mantığını bilerek uygulamanız yeterli gelmemektedir. Çoğu zaman, uzun paragraflardan oluşan sorular karşınıza çıkmaktadır. Paragrafı okumanız ve anlamanız da, en az sorunun çözümü kadar önemlidir. Bunun için; seçmiş olduğunuz kaynakların amaca yönelik olması önemlidir. Biz de, doğru kaynak seçiminde sizlere yardımcı olmak ve her geçen gün artan kaynaklar arasında kaybolmamanız için sizin için bir kaynak derlemesi yapmış bulunmaktayız.

Farklı önerileriniz var ise; ya da bahsetmediğimiz kaynaklar hakkında fikir sormak isterseniz, yorum bölümünden yararlanabilirsiniz.

Konu Anlatımlı Kitap Önerileri:

Ygs Matematik Karekök MPS 1 ve 2: Özellikle belli konularda zorlanıyorsanız ya da matematik temeliniz zayıf ise; bu kitap sizin için oldukça faydalı olacaktır. Kitapta sayfaların üst kısımlarında, konuya ait 1 adet soru tipi ve çözümü verilmektedir. Sayfanın devamında ise; aynı soru tarzından sizin çözmeniz için hazırlanmış sorular bulunmaktadır. Bu yöntem ile çözemediğiniz soru türlerini çözmeyi öğreneceksiniz. Her konunun bitiminde bulunmakta olan testler ile de konunun pekişmesini sağlamış olacaksınız.
Ygs Matematik Fem Simetri: Öğrencilerin en çok kullanmakta olduğu kaynaklardan birisidir. Kitabın avantajı, yalnız konu anlatımı ile kalmayıp, konuya ait hemen hemen tüm soru tipleri ile ilgili soru çözümleri bulunmaktadır. Bu kaynak üzerinden konu çalıştığınızda, neredeyse görmediğiniz soru tarzı kalmayacak ve soru çözümü sırasında zorlanmayacaksınız.

Ygs Matematik Güvender Konu Anlatımlı 3 Kitap: Ygs matematik karekök ve ygs matematik simetri kitaplarına göre daha kolay bir kitaptır. Yalın ve sade bir biçimde konu anlatımını gerçekleştirir ve ardından sorular sayesinde konuları pekiştirmenizi sağlar. Matematiğiniz temel ve orta seviye arasında ise; bu yayını kullanabilirsiniz.

ygs-matematik

Soru Bankası Önerileri:
Ygs Matematik  ODTÜ: Özellikle seviye üstü öğrenciler için tavsiye edilmekte olan kitap, piyasada nadir olarak karşılaşabileceğiniz soru tarzlarını bünyesinde barındırmaktadır. Bu kitabın içerisindeki soruları çözmek için çabalarken, yorum yeteneğinizin arttığını fark edeceksiniz.
Ygs Matematik  Fem Konu Özetli Soru Bankası: Testlerin başında, 1-2 sayfalık özet bilgi ve formül bulunduran kaynakta her konuya ait ortalama 10 test bulunmaktadır. İlk 3-4 test kolay seviyedeki sorulardan oluşurken, son testlerde seviye iyice artarak, en zor soru tarzlarını dahi görmenizi sağlayacaktır.

Ygs Matematik Bilfen Soru Bankası: Kaliteli sorulara sahip, kalın bir soru bankasıdır. İlk testler daha kolay olup, zamanla zorlaşmaktadır. Kendinizi geliştirmek için bir yayın kullanmak isterseniz, Bilfen yayınlarını tercih etmeniz mümkündür.

Ygs Matematik Körfez Soru Bankası: Bu yayının en büyük avantajı, sorularının çözümlerinin yanındaki bir dvd aracılığı ile size aktarılmasıdır. Böylelikle, sorularımı kime ve ne zaman çözdüreceğim derdinden kurtulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise; çözümlerin elinizin altında olmasının, sizi tembelliğe sevk ederek, 1-2 dakikada çözemediğiniz soruların çözümlerini izlememenizdir.

Bölüm Denemesi Önerileri

Ygs Matematik Birey Yayınları Bölüm Denemesi: Bu deneme, özellikle konuların henüz başındayken çözebileceğiniz bir denemedir. Soruları genellikle basittir ve rahatlıkla çözersiniz. Bir taraftan da çalıştığınız konuların temel kısımlarının oturup oturmadığını görürsünüz. Kesinlikle yetinilmemesi gereken ve ancak başlangıç olarak görülebilecek bir kaynaktır.

Ygs Matematik Karekök  Yayınları Bölüm Denemesi: Bu kaynağın en güzel özelliği çözümlü olmasıdır. Karekök yayınlarının soru bankası gibi zor sorular beklemeyin. Ancak; bu demek değildir ki hep kolay sorulardan oluşmuştur. Orta seviyede zorluğa sahip bir deneme olup, zaman zaman zor sorular ile de beslenmiştir.

Ygs Matematik Fem Yayınları Bölüm Denemesi: Kapsül bölüm denemeleri olarak da bilinmektedir. Yine orta seviyede sorulardan oluşan ve zaman zaman zorlayan bir yayındır. Fem yayınlarının 1 setten fazla genel deneme sınavını çözdüyseniz, bu yayın ile boşuna zaman kaybetmeyin.

Ygs Matematik Fen Bilimleri Yayınları Bölüm Denemesi: Matematikten yüksek metler hedefliyorsanız, bu denemeyi mutlaka çözün. Kaliteli sorulardan oluşmaktadır. Soruların dağılımı oldukça dengelidir. Paragraflar oluşan sorular bulunmaktadır ve kendinizi geliştirmeniz için oldukça yararlı olacaktır.

Ygs Matematik Palme Yayınları Bölüm Denemesi: Bu bölüm denemesi de, size farklı bakış açıları katacaktır. Oldukça farklı sorular bulunmakta ve çözerken kimi zaman ben önceden hiç mi soru çözmedim düşüncesine girmenize neden olabilir. Pes etmeyin ve çözmeye devam edin. Netlerinizdeki artışı göreceksiniz.

Ygs-Lys Kaynak Önerileri kategorisinde, diğer kaynakları da inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

689 yorum

  • Karekökler MPS serisi; ancak karekök soru bankası da güzeldir. Ben burada tüm kaynakları yazamayacağım için; seçme yaptım. Antremanlar ile matematik kitabı sayesinde temelini sağlamlaştırıp, simetri ile tamamlayabilirsin. Ondan sonra zaten denemelere geçmek daha iyi olacaktır.

   • Merhaba 12. Sınıfa geçtim tm öğrencisiyim pdr istiyorum yazın matematik ağırlıklı çalıştım ygs nin zor konularını kartezyen fasikullerinden bitirdim (problemler) gibi .şimdi kolay konuları işlemek ve isledigim konuların üstünden geçmek için konu anlatımlı bir kitap arıyorum seviyem şimdilik orta guvender düşündüm fakat henüz yeni basim yok ne yapmalıyım palme yayını var yardimci olurmusunuz günlerim ziyan oluyo

    • Hüseyin, konuların tamamsa eğer herhangi bir soru bankasından devam edebilirsin, karekök yada palme gibi..

   • Merhaba hocam 12. meslek lisesi öğrencisiyim konu anlatım olarak elimde fem simetri , fem konu anlatımı , karekök mps 1 var hangisini kullanmalıyım temelim fazla iyi değil

    • Elinde hepsi olduğuna göre fem simetri’den başlayabilirsin. Ardından karekök mpsyede göz at derim.

  • Hocam iyi günler ben 12. Sınıfa geçtim ve ygs çalışmalarıma matematik ile başladım . Ablamin isteği üzerine palme aldım sizce direkt zor dan baslamam doğru olmuş mu ?

   • Edanur eğer çözebiliyorsan palme çok doğru bir seçim olmuş. Eğer zorlaniyorsan daha kolay bir yayın alabilirsin.

   • Bende bu yıl 10.sınıfa geçeceğim yani 9.sınıfın yaz tatilind2 matematik ile başladım ve palme çmzüyorum fonksiyonu hiç. Anlamaıştım ama bütün spruları fulledim

  • Her sayfada 1 soru tarzı var. Yalnız birinin çözümü oluyor, diğerleri benzer olduğundan ilk sorudan yola çıkarak yapıyorsunuz. Hemen hemen tüm soru çeşitleri kitapta mevcut.

 1. bişi sorucam ygs ye temel atmak istiyorum antremalarlla matematik kitabını alıyım mı yoksa daha iyi kitaplar var mı öneri pls

  • Eğer hiç bilgin yoksa alabilirsin Osman ama iyi kötü bir temelin varsa karekök mps serisini inceleyebilirsin. Her soru tipini gösterir, böylece kolay öğrenirsiniz. Ayrıca zor sorular da bulunur.

 2. hocam fen lisesi öğrencisiyim matta iyi olduğumu düşünüyorum ve 11. sınıf olduğum için şimdiden başladım, fakat size şunu sorucam. benim kuzenimden kalan karekök ygs, fem konu özetli ve bilfen ygs var. üçünü çözersem fazla olur diye düşünüyorum, hocalarım da konu özetli için gereksiz bir kitap olduğunu söylediler. sizce karekök – bilfen mi çözsem yoksa bu kitaplardan farklı bir alternatifiniz var mıdır?

   • Fazla olur Berke.
    Diğer derslere de çalışacaksın.
    Hızlı başlayıp çabuk yorulmak öğrencilerimizin %70’inde görülen bir durum.
    O nedenle hafif başlayın; nisan ayında iyice arttırın.

    • peki sizce hangilerini çözmem daha mantıklı? konu özetlide mutlak değere kadar gelmiştim ama aşırı uç ve gereksiz sorular olduğunu düşündüm ve karekök-bilfen yapayım dedim. sizce nasıl olur

     • Konu özetlinin son 1-2 testini atlayarak devam edebilirsin Berke.
      Son testler abartılmış olsa da güzel soruları var.
      Ardından karekök öneririm.

     • Hocam ygs bölüm denemesi olarak matematikten zor seviye fenden de kolay ve orta seviye önerirmisiniz

 3. ben simetri çözüyorum yanında karekök mps çözcem yetişir mi? ygs karekök çözmeye çalışıyorum ama simetriden sonra çok zor geliyor

  • Gülay, Simetri soru olarak basit seviyede kalıyor. O nedenle kesinlikle yetinmemelisiniz. Mps gayet rahat yetişir ama zor olur dersen direkt karekök soru bankası da çözebilirsin.

 4. Bende fem dergisi yayınlarının ygs matematik konu anlatımı kitabı var.sizce hangi ygs matematik soru bankası almalıyım? bilfen,fem yayınlarının konu özetlisi,karekök…ya da başka bir yayın önerebilirmisiniz?

 5. Bende fem dergisi yayınlarının ygs matematik konu anlatımı kitabı var.sizce hangi ygs matematik soru bankası almalıyım? bilfen,fem yayınlarının konu özetlisi,karekök…ya da başka bir yayın önerebilirmisiniz?ve bir tane soru bankası bitirmek yeterli olur mu?

  • Sonrasında çok bol deneme çözeceksen yeterli Asya. Yoksa en az 2 kitap bitmeli.
   Karekök kullanabilirsin. Aynı yayınları tekrar etmek konu anlatımlı dahi olsa iyi değildir.

 6. Merhaba öncelikle mezuna kaldığımı belirtmek isterim ve çok zorlu dönem atlattım meslek lisesi öğremcisiyim temelim sıfırdı rasyonel sayıları yapamıyordum ve geçen sene yazın antremanlarla mat1 aldım ve bitirdim sonra 2. serisini aldım onuda bitirdim yarım yamalak sonra karekök 0 aldım onuda bitirdim sonra karekokun serisinin 1. kitabını alıp onuda bitiridim onuda tam tam değil 🙂 sonra işte ygs geldi çattı 15 net yaptım mattan lysde istediğim başarıyı gösteremeyince mezuna kaldım mat nasıl derseniz 15-16 bazen denemelerde 20 gördüğüm oluyordu hatta seri denemelerde 14 yapmışlığım var eksiklerim var yani şimdi ben hangi kaynak alıyım siz hangisini önerirsinz ? konu anlatımı ve soru bankası önerirseniz sevinirim bide size bişey danışmak isterim sizce 2 yıllığamı gidiyim yoksa tekrar hazırlanıyımmı ha derseniski banane felan rehberlik hocan yokmu gerçekten çaresiz kaldım çok mutsuzum sizinde fikirlerinizi almayı isterim ama şunu söylemek isterimki hayatımı tekniker olarak değil mühendis olarak geçirmek istiyorum.

  • Ahmet, öncelikle bizim burada olma nedenimiz size destek olmak. 🙂
   Eğitim sistemimiz saolsun meslek lisesi öğrencileri için işler bir tık daha zor.
   Senden ricam ise; pek çok öğrencinin aksine, bu rehavete kapılma 1 sene daha çalış.
   Ancak bu süreçte lise döneminde görmediğin dersleri unut. Psikolojik olarak kazanarak başla.
   Kaynak olarak konu anlatım için simetri kullanabilirsin ama onun yerine tavsiyem, videolardan ilerlemen.
   Sitenin arama kısmına matematik video yazarak ulaşabilirsin.
   Soru bankası olarak da yine çözümlü bankalardan gidersen temelin tam olur.
   Ardından daha zor ve kaliteli kaynaklarla ilerlersin.
   Senin güzel haberlerini duymak istiyorum.

   • Yanıtınız ve öneriniz için teşekkür ederim dershaneler felanda yok ve fenimde sıkıntılı gerçektende dediğiniz gibi meslek lisesiyim işte hiçbir dersi görmedim bu sene dershaneyede gittim ama gerçekten elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım bu yönden içim rahat ailemde destekliyor sen elinden geleni yaptın diye ama işte insan üzülüyor heleki arkadaşları kazanıp ben ortada kalınca haa kadaşlarımda anadolu lisesi bizim okuldaki sınıfta ygs ye bile giren yok ama benim bi hedefim var ve ona ulaşmayı istiyorum rehberlik hocamda çağırdı beni yanına onalada durum değerlendirmesi yapacağım eğer seneye kalırsam bi formda konu açıp yıl içinde yaptığım yanlışları hataları ve nasıl ilerlediğimi aydan aya güncellemek istiyorum heleki meslek lisesinden ygs-lys girecek olan arkadaşlarıma yardımcı olmak amacıyla 🙂

    • Ailenin destek olması çok büyük bir destek Ahmet.
     Diliyorum ki sene sonunda(ve tabi ki süreç içerisinde.) bizlere güzel haberlerinizi verirsin.
     Şimdiden başarılar diliyorum

 7. Merhaba. Sayısal öğrencisiyim. Bu sene 12. sınıf oldum ve YGS’ye hazırlanıyorum. Tatilin ilk ayı pek verimli geçmedi. Bu süreç içerisinde Fem konu özetli mat1’i yarıladım. Paragraftan 1 soru bankası hemen hemen bitti. Biyoloji YGS yi yarıladım. Geometri Fem ygs-lys soru bankasının üçgenler kısmını bitirdim fakat pek katkı sağladığını düşünmüyorum. Geometri görme işi bunu biliyorum fakat ilerletemiyorum gibi geliyor. Kolaydan da başlamak istemiyorum çünkü konu eksiğim yok. Bir kaç mantık oluşturdum geometride. Zaten çoğu kez çözemediğim soruları %80 benzerlikten çözüyorum. Ama yeterli olmuyor. Geometri için ne yapabilirim? Tatil boyunca coğrafya tarih ayrıca Mat2 11. sınıf dahil bitirmek istiyorum. Çok yavaş gittiğimin farkındayım aç karınla bu kadar oluyor 🙂 Ama 2 ay boyunca 13+ saat çalışırsam yetişeceğini umuyorum. Çok mu aceleci davranıyorum? Hedefim de yüksek. Tıp. :)Geometriden de tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

  • Geometri için biliyor ama göremiyorum diyorsan; Behzat Rasuli hocanızın videolarını edilenebilirsin. Anlatım şekliyle, bir süre sonra en püf noktaları dahi gördüğünüzü fark edeceksiniz. Videoları izleyip, ardından bol soru çözmek önemli.
   Biraz aceleci davrandığını söylemek mümkün.
   Hedef büyük; ancak yaz aylarında yoğun bir tempo ile çalışan öğrencilerin büyük kısmı, nisan mayıs aylarında yorgun düşüp, tempoyu düşürüyor. Bu nedenle ideal zamanın ağustos sonu olduğunu düşünüyorum.

 8. Merhaba 12.sinifa gectim ygs ve lysye hazirlaniyorum. Matematik konusunda eksiklerim var 9. sinifta hic calismamistim ama 10, 11 temelim iyi. Antrenmanlarla matematik 2yi cozuyorum videolar izliyorum derken artik bi soru bankasi vs almam gerektigini dusundum. Su anda elimde femset var son yillarin cikmis sorularinin bulundugu bir kitap var. Karekok mps 1 ve 2yi aldim sizce yeterli olur mu? Bu kitaplarin ustune sizce hangi kitabi almaliyim?

  • Başarılı seçimler yapmışsın Betül. Sonrasında fen bilimleri ya da yazıdan aklına yatan bir yayını alabilirsin.
   Önemli olan aynı yayınlara ait kaynakları kullanmamak.

   • Tesekkurler yardimci oldugunuz icin. Karekok mps setlerine bir an once baslayacagim mat2 konularina da yavas yavas baslayacagim kendimi bu yaz yormadan. Bol bol da deneme cozecegim umarim yardimci olur. Tekrardan tesekkurler 🙂 programiniza da yavas yavas basladim.

 9. Merhaba. Benim hedefim ygs de ilk 10.000 elimde fem konu özetli var ve sön testlerine baya zaman harcıyorum. Bu kadar zor sormaları gereksiz mi yoksa ÖSYM de mi bu zorlukta soruyor bilemedim. Şimdi çoğu konuyu zorda olsa tamamladım Fem konu ozetliden ama ek bir yayın daha almak istiyorum farklı soru tipleri olsun ve beni hedefime ulastirsin. Karekok mu yoksa bilfen mi öneriyorsunuz şimdiden teşekkür ederim

  • Gülcan, son yıllarda ÖSYM sorularını iyice zorlaştırdı. O nedenle gereksiz değil. Soru tarzı aynı olmasa dahi, size zor sorularda ne yapmanız gerektiğini öğretir. Karekök daha iyidir. Bilfen daha çok alıştırma yapmak için bol soru içerir.

 10. hocam ben mezunum dershane konusunda kararsızım o yüzden çözümlü kitap almayı düşünüyorum internette cevdet özsever ygs zor matematik çözümlü soru bankasını gördüm bu kitabı biliyor musunuz acaba?

 11. benim matematik seviyem normal femin simetri matematiği dışında sizce hangi konu anlatımlı kitabı ve soru bankalarını çözmeliyim

 12. hocam ben de 12 ye geçtim mat ygs için karekök mps – fem simetri kullanıyorum, soru bankası olarak da önerdiğiniz karekök sb ve fem konu özetliyi çözüyorum. ekstradan yeni soru tipleri görmek için yeni bir soru bankası almama gerek var mı yoksa direk bol bol deneme kategorisine mi geçeyim?? soru bankası için alırsam fen bilimleri çizgiüstü ve yıldız serisini karşılaştırabilir misiniz hocam???bir de körfez soru bankasının soru seviyesi nasıl?? biraz uzun oldu çok teşekkürler şimdiden:D

  • Deneme çözmen daha doğru olur Gökhan.
   Ancak soru bankası dersen fen bilimleri kullanabilirsin.
   Körfez, basit-orta seviyeye hitap ediyor.

 13. merhaba bu yıl 11. sınıfa geçiyorum arkadaşlarımla da konuştuğumda matematik mps lere başlamaya karar verdik sizce uygun mu elimde karekök ygs de var biraz başladım fakat biraz zor geldi ne önerirsiniz şimdiden teşekkürler…

 14. fem konu özetliyi baştan sona çözdüm, mat bilgilerinizi geliştirecek bir kitap ama ygs sınavıyla alakası yok ygs yi lys formatıyla denemişler bence,sınavda bilgi ölçen değil seri olamayı gerektiren sorular var. bilfen almayı düşünüyorum, zaman tutarsam hızlandırabileceğini düşünüyorum. sizin değişik tip sorular içeren, bakış açımı değiştirebilcek bi kitap tavsiyeniz olursa çok sevinirim, teşekkürler.
  bir de model soru tipleri açısından ve başlangıç olarak karekök setleri yerine ESEN YAYINLARININ soru bankasını önerebilirim.

  • Yo ye, gördüğüm kadarı ile yeterince soru bankası çözmüşsün.
   Bundan sonra direkt matematik bölüm denemeleri çözebilirsin.
   Denemeler yayınların en kaliteli sorularından oluştuğundan daha faydalı olur.

 15. iyi günler

  iyi bir anadolu lisesine gireceğim.yani bu sene 9.sınıf olacağım

  9.sınıf çok önemli diye düşünüyorum.tüm dersler için karekök mps ve soru bankalarını aldım.sadece bunlar yeterlimi?konu anlatımlı olarak hangisini alsam.mps ler konu anlatmıyor.

  9.sınıf körfez aktif öğrenim setleri var onlar nasıl.tavsiye eder misiniz.

  • Körfezin öğrenim setlerini incelemedim Ümit ama okulda konular zaten anlatılacak. Konu anlatımlı yerine öğrendiğiniz konuları mps’ler üzerinden tamamlayarak devam et.

 16. ilginiz için çok teşekkür ederim.tüm derslerde mps kullanabilir miyim.bazı yorumlarda mps ler ezbere alıştırıyor deniyor ama,

  sadece mps ler yeterlimi.fem yayınlarındanda alsammı

  ayrıca sonuç yayınlarının matematik ve fizik fasikülleri mps ye çok benziyor.onlar nasıl acaba.
  iyi günler diliyorum

  • Ümit; bu konuda pek çok öğretmen arkadaşım da aynı yorumu yapıyor. Ancak ben soru tarzlarını ve çözümlerini görmek için yararlı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta; kimse bizim eğitim sistemimizin ezbere dayalı olmadığı söylemez.
   Yine de tek başına yeterli bir kaynak değil. Karma soru çözmek gerekli.
   Fem de bu alandaki kaliteli yayınlardan.
   Sonuç ve gür yayınlarının fasikülleri güzel; ancak ciddi anlamda ayrıntılı olduğundan öğrenciler bütün dersler için yetiştiremiyor. Biz de zorlandıkları konular ve türev-integral için tavsiye ediyorum.

 17. sayın hocam,özür diliyorum.çok zamanınızı aldım.video çözümü olan kitapları almak daha avantajlı değil mi?körfez gibi,fem gibi mesala.

  fizikte ve matematikte hangi dvd yi veya konu anlatım sitesini tavsiye edersiniz.saygılarımla

  • Ümit; kaynaklar evet çözümlü olduğu için avantajlı ancak ne yazık ki seviyeleri çok yüksek olmadığı için başlangıç ve orta düzeyin başı için uygun.

   2. sorun için direkt yazılarımız var kaynak önerileri kategorisinde.

 18. Merhaba Hocam,
  12.sinifa gectim ve esit agirlik ogrencisiyim.Hedefim Hukuk Fakültesi. Istediğim siralama da ilk 5bin civarlarinda . Bu yaz matematik adına Palme ygs konu anlatim matematik aldim ve programima gore ağustosun sonu gibi bitiyor ve okul başlayınca da yine sorulari osym tarzina uygun zor bir soru bankasi alıp lys matematikten konu anlatim almayi düşünüyorum. Hedefim yuksek olduğu için ve ygs temelime de guvendigim icin kaliteli zor kaynaklar istiyorum. Lys’ye henuz hiç baslamadim. Eylul den itibaren cozmeye baslayacagim zor ygs mat soru bankasi ve onerebileceginiz bol çözümlu sorusu olan lys mat konu anlatim kitaplar hangileri acaba ?
  Sizce lys için de palme konu anlatim alayim mi?
  Apotemi yayinlari ve yayın denizini de onerir misiniz?
  Ya da lys için direk gür yayınları fasikulleri mi alayım?

  • Misafir; çözümlü soruları bol olan kaynaklar genel olarak kaliteli olmuyor.
   Palme konu anlatımlı gayet uygun.
   Gür yayınları son derece kaliteli(sonuç da güzeldir.) ancak fasiküller zaman açısından sıkıntı olabiliyor.
   Bunu mutlaka değerlendirerek hareket et. SOnradan sıkıntı yaşama.

 19. Hocam yardımınıza ihtiyacım var ben matematik ygs konularının hepsinden cok güzel ayrıntılı ve her soru tipini anlatan hocadan videoları dinledim şimdi ise konuları bastab alarak önce videodaki sorulara göz atıp tekrar yapıp sonra soru bankasından çözmek istiyorum ama tam olarak hangilerini almam gerekiyo bir türlü işin içinden çıkamadım lütfen bu saydıgım kaynaklardan kaç tanesini ve hangilerini almam gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz? Karekök,fdd,bilfen,üç dört beş,birey c,odtü, fem konu özetli hangilerini alıp hangi sırayla çözmem gerekiyo daha sonra deneme de çözeceğim bu arada

 20. Sa hocam ben şimdi matamatiğim normal seviyede fem simetri + guvender ygs serisini aldım konuyu guvenderden bitirince hemen fem simetridende bitirecem oyle planladım sizce iyi olurmu netlerim 20-25 arası bide hocam üstüne cilalamak için soru bankası olarak ne önerirsiniz teşekkür ederim 🙂

  • Güvenderin Ygs serisi basit kalıyor Zafer.
   Bir de güvender ve Fem yayınları genellikle aynı doğrultuda olduğundan, aklınızda olsun bir dersten ikisini beraber kullanmamaya bakın.
   Ardından da bir karekök ya da odtü güzel gider.

 21. hocam,iyi bir anadolu lisesi kazandım.9.sınıftan itibaren nasıl hazırlanmalıyım.

  karekök yayınları alacağım.mps sini mi alıyım.yoksa soru bankasınımı?ya da fem mi alsam.hangisi daha zor.iyi günler

 22. hocam,iyi bir anadolu lisesi kazandım.9.sınıftan itibaren nasıl hazırlanmalıyım.

  karekök yayınları alacağım.mps sini mi alıyım.yoksa soru bankasınımı?ya da fem mi alsam.hangisi daha zor.sonuç ve yayınları karekök ya da fem kadar kalitelimidir.

  iyi günler

 23. sayın hocam,9.sınıf için çok iyi bir konu anlatımlı kitap bulamadım.birinde olan diğerinde olmuyor.öneriniz nedir?karekök mps den takip etsem konu anlatımlı yerine geçer mi?
  sayfayı baştan sona okudum.özellikle karekök yayınlarına talep çok fazla.sonrada fem geliyor.9.sınıf için bu kaynaklara yönelmek çok mu erken.

  fem konu anlatımlı sorulu kitabı mı seçsem,yoksa karekök mps lerimi?

  iyi günler.

    • Ben matematik ve geometri için genellikle Behzat hocanızı tavsiye ederim.
     Hoş, tüm konular eklendi mi bilmiyorum.
     Onun haricinde; video önerileri kısmında bizim diğer önerilerimiz mevcut.
     Fem de kötü demiyorum.
     Eğer bol bol zamanınız varsa(derslerin uzunluğundan dolayı) sıkıntı yok.

 24. Merhabalar hocam. Matematik YGS’de birkaç konu için fasikül tercih etmek iyi midir? Temel Kavramlar, Rasyonel Sayılar, Üslü-Köklü İfadeler için vs.LYS’den de Polinom,2.Dereceden Denklemler gibi.Kullananlar çoğu soru tiplerini gösteriyor diyorlar. Sizin tercih edebileceğiniz bir yayın var mı fasiküller için? Şimdiden teşekkürler.

 25. saygıdeğer hocam,9.sınıf için(matematik,fizik,kimya,biyoloji) tercih yapmak zorunda kalsam,gür yayınları mı?sonuç yayınları mı?teşekkür ederim

  • Biyolojiyi incelemedim Ümit ama onun harici için Gür yayınları benim için bir adım öne çıkıyor.
   Yine de tavsiyem, iki fasikülü de bir kitapçı da incelemen.
   Önemli olan sana hitap eden.

 26. sayın hocam,9.sınıf için konu anlatımlı kitap için sayfada en çok önerilen fem yayınlarıydı.gittim baktım,inceledim ama,konunun hikaye kısmına çok girmiş.kararsız kaldım.matematik,fizik,kimya,biyoloji için sadece gür yayınları fasiküllerini alsam yeterlimi diye düşünüyorum ama,onlardada konu eksikliği var.şöyle tam istediğim gibi bir kitap bulamadım.lütfen bana bu dört kitap için konu anlatımlı yayın önerebilir misiniz.çünkü ilerideki hedefim tıp.saygılarımı sunuyorum.

  • Ümit; önerim kitapların tamamını incelemenden yana.
   Benim şu an için sana öneri yapmam çok uzun süreceğinden yazamıyorum ama önemli olan kaynağın sana uygun olması.
   Fem’i beğenmemişsin geç direkt.
   Konu anlatımlar için videolardan gitmeyi düşünmez misin?

 27. hocam karekök mps mi gür yayınları mı 9-10.sınflar için.

  fem mi körfez mi

  çok teşekkür ederim.iyi ki varsınız.sağolun.varolun.çok teşekkür ederim.

 28. sayın hocam,9.sınıflar ne yapmalı hiç bahsemiyorsunuz.fem video ve körfez video olabilir ama izilerlen sık sık bağlantı kesiliyor.o yüzden bana matematik ve fen dersleri için dvd önerebilir misiniz.iyi akşamlar

 29. sayın hocam,dün akşama kadar sayfadaki bütün yorumları okudum.gerçekten o kadar faydalı yorumlar varki,size çok çok teşekkür ederim.

  9.sınıf için son kararım:üniversite 9.sınıfta kazanılıyor.

  matematik,fizik,kimya ve biyolojide karekök mps ve karekök soru bankalarını inceledim,beğendim ve aldım.konu özetli fem kitaplarınında hepsini aldım.

  sonra düşündüm fazlamı aldım diye.çünkü tüm derslere çalışmam gerekiyor.okulda öğretmenlerin tavsiye ettiği kitaplarda buna eklenecek tabi.o yüzden karekök mps leri ve karekök soru bankalarınımı tercih etsem,sadece fem konu anlatımlıları mı?hangisi daha yararlı olur.sayfada fem için gereksiz ve zor denmiş ama,saygılarımı sunuyorum

  • Güzel yorumların için teşekkür ederiz Ümit.

   9. sınıf için kaynaklar biraz fazla olmuş gerçekten. Eğer Fem’in üzerine, soru bankası çözmeyeceksen Karekök çöz.

   • sayın hocam,9.sınıf için fem mi daha zor,karekök mü?

    tavsiyenizin birinde femin üzerine soru çözmeyecekseniz karekök çözün demişsiniz.9.sınıfta
    sadece fem çözsem olmaz mı?

    eğer karekök çözersem mps ile birlikte soru bankasınıdamı çözmemi tavsiye edersiniz?ya da sadece birini mi?saygılarımla

    • Fem konu anlatımlı da, soru sayısı az kalabileceğinden dolayı dedim Ümit. Sorularından kaynaklı değil.
     Zorluk olarak, aralarında büyük farklar yok. Ancak Fem’in 9. sınıf kaynağını alacaksan, okula yönelik olur daha çok. Karekökler, Ygs’ye yönelik.
     Karekök mps ve soru bankası gereksiz olur.
     Bir yayının soru bankaları veya konu anlatımlıları farklı kaynaklar olsa da, soru tarzı benzer oluyor.
     O nedenle, her derse ait, bir yayından 1 kitap ile sınırlı kalmanızı öneriyorum.
     Soru bankası ya da konu anlatımı çok fark etmez.
     Önemli olan, farklı yayınların sorularını görebilmeniz.
     Karekök’ün Mps’leri de, soru bankası tek başına yetecektir.

  • Ümit rica ederim, her zaman sorun aklınıza takılanları.
   Mps’ler normalde tek başına yeterli olmayacak ama okulda dersi dinliyorsan yetecektir.

 30. hocam 9.sınıf için körfez yayınları nasıl.özellikle aktif öğrenim setini inceledim.konu anlatımından tutunda etkinlik,yazılıya hazırlık,testler hepsi var.ve hepsi çözüm dvd li.

  ayrıca körfez ayset(aylık soru bankası) var.

  9.sınıf için bunlar yeterli mi ya da tavsiyelerinizi rica edebilir miyim?
  teşekkür ederim.iyi günler diliyorum.

 31. Hocam ben 11.sınıfa geçtim müfredat değişti ve sınav sistemi de değişecek gibi görünüyor. YGS&LYS kitaplarını inceliyorum ama yeni müfredatla uyuşmuyor soru bankası alırken 9 ve 10 sınıf olarak ayrı ayrı mı almalıyım yoksa YGS&LYS kitaplarından mı almalıyım ?

 32. hocam merhaba 12.sınıf öğrencisiyim matematikten konu eksiklerim var fem simetri çözüyorum ayrıca karekök ygs sb var elimde önceden kalma ama daha başlamadım, öncesinde simetri ile paralel götürebileceğim yararlı bir soru bankası almak istiyorum birey b, fen bilimleri yıldız ve 3-4-5 yayınları arasında kararsız kaldım tavsiyeniz nedir

 33. Hocam 12.sinifa gectim tm ogrencisiyim. Ben ygs matematik için palme ygs mat konu anlatimliya calistim tüm testlerini bitirmedim ama hemen hemen bitirdim sayılır.Palme biraz zorladı beni. Fem simetriyi cok onerdiler. Sizce fem simetrimi alayım? Yoksa karekok den soru bankasi mi ? Karar veremedim. Şimdiden teşekkürler

 34. sayın hocam,9.sınıf seviyesi normalin üstünde olanlar için konu anlatım videoları olarak internette ücretsiz olarak fem tv,körfez tv,şenol hoca,ekol hoca gibi birçok ücretsiz site var.bunlarımı tavsiye edersiniz yoksa matematik için behzat rasuli,fizik için mustafa tekinay gibi ücretli video anlatımlılarınımı?biyoloji ve kimya için ise sitede video öneriside yok.onlar için ne tavsiye edersiniz?saygılarımla

 35. yukarıya yazmayı unutmuşum hocam,9.sınıf için ve seviyesi normalin üstünde olan öğrenciler için fem,karekök gibi yayınlardan hangisini tavsiye edersiniz?bunun yanında coşku,güvender,zambak gibi yayınların çok öğretici olduğu falan söyleniyor,ve kafalar karışıyor.birisi iyi derken diğeri kötü diyebiliyor.
  birde esen ve palme yayınlarını çok merak ediyorum.fem ve kareköke göre nasıllar acaba?çok teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyorum.iyiki varsınız.

  • Ümit; sonuçta her kaynağın yorumu kişiye göre değişebilir.O nedenle, kendiniz kaynakları incelemeyi ihmal etmeyin.
   Esen ve Palme güzel kaynaklardır ama matematik için klasikten şaşmayıp, konu anlatımı olarak Fem, Karekök kullanabilirsin.

 36. hocam,9.sınıf ile ygs konuları aynı sanırım.bu durumda ygs kitaplarındanda yaralanabilir miyiz.ya da sadece 9.sınıf kitapları yerine ygs kitapları alsak ilgili konulara çalışsak ağır olur mu?çok teşekkür ederim

  • Ümit ağır olmak değil de, okulda yazılılarda karşınıza çıkacak sorular ile Ygs soruları farklı.
   Bu nedenle, okulda yeterince başarılı olman için çok yardımcı olmaz.

   • o zaman sayın hocam, 9.sınıf için olsa bile karekök mps ler ve karekök soru bankaları ygs ye yönelik diyebilir miyiz?

    9.sınıf için sadece okuldaki yazılılara ağırlık vermek yeterli mi?

    saygılarımla

    • Ümit, 9. sınıf öğrencileri genellikle ygs-lys matematik mps 1-2 serisini çözdükleri için bunları baz alarak cevapladım.
     9. sınıfa yönelik olan okul için uygun olacaktır. Hiç sıkıntı yok.
     Okul konularını tam anlamı ile öğrendikten sonra ygs’ye yönelik soruları, farklı soru tipleri görerek çözebilecek duruma gelirsiniz zaten. Ekstra bir çalışmaya gerek yok.

 37. Ygs ve lys de fem simetri kitaplarının hepsini bitirdim.Matematikte alt yapım var.Birkaç tane kitap bitti.Soruları full yapmak istiyorum.Tümey yayınları türev ve integral aldım.Onları bitirip karekök türev integral soru bankasını bitirecem.Bundan sonra ne yapmamı önerirsiniz?Deneme çözmek mi yoksa birkaç tane daha kitap bitirmek mi?

 38. hocam,9.sınıf sonuç yayınlarının matematik ve fizik fasiküllerinin zorluk derecesi nedir?tavsiye eder misiniz?fem,karekök gibi soru bankaları yerine kullanılabilir mi?

  iyi günler

  • Ümit; en temelden başlayıp üst seviyeye kadar çıkar. Beğenirim sonuç yayınlarının kaynaklarını ve öneririm.

 39. Merhaba ben 10.sınıfa geçtim iyi bir anadolu lisesinde okuyorum sizce ygs ye çalışmak için hangi kaynakları seçmeliyim?

  • Zilan, kaynak önerileri kısmından fikir alabilirsin; ancak hangi kaynak diye sormak yerine şu yayınlar nasıl derseniz cevap verebiliriz.

 40. Hocam benim çalışma tarzım şöyle mesela hoca matematik olasılığı anlattı en başta konu anlatım videoları izleyerek tamamen pekiştiriyorum.Ondan sonra test kitaplarında kolay normal normalzor zor kaynaklardan en başta kolayla başlayıp zor bir yayınla bitiriyorum.Daha 11 olduğum için kendimi pek sıkmıyorum.Bide mps serisi sadece kolaymı yoksa zor sorularda varmı?

 41. Hocam Orta seviye bir ogrenciyim ancak artik matematigi zor soruyolar diye odtu yayinlari aldim. sizce odtu yayinalri osym tarzina yakinmi

  • Barış; ilk 2 testi ortalama seviyede olup, Ösym tarzına da yakın. Son test ise; Ösym’nin daha çok ayırt edici olarak sorduğu ciddi anlamda zorlayan soru tarzında.
   Yine de unutmamalısınız ki, Ösym tarzını tam anlamda yakalayan bir kaynak mevcut değil. Ancak yaklaşmak diyebiliriz.

 42. Merhaba hocam ben bu sene sınava girecegim yazin başından beri çalısıyorum karekok ygs sıfır ve final ilk adim soru bankasını problemlere kadar bitirdim finalin kitabını cozumlu oldugu icin aldim ama cok basit geldi bana hicbir sey katmiyor bosuna almış gibi oldum sonra soru cozumlu oldugu icin okyanusun soru bankasini aldim o da anlamsiz derecede zor geldi daha ortalama soru bankasi ariyorum karekokun soru bankasini almak istiyorum oneriniz nedir? Hedefim yuksek tm 5bin. Verdiginiz tavsiyeye gore hareket edecegim.

 43. Deneme olarak hangi yayınları öneriyorsunuz 11. Sınıf fen lisesi öğrencisiyim ama eşit ağırlık okucam ve zor istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum

 44. Merhaba hocam
  12.sinif tm ogrencisiyim hedefim tm3 ilk 5bin
  Ben ygs matematik icin şuan fem simetriden konuyu calisip güvender soru bankasi eksen soru bankasi ve fem konu özetli soru bankasini birarada götürüyorum. Sizce ekstra bir kaynak daha alsam mi ? Yada bunlardan sonra denemelere mi gecsem yoksa karekok ygs soru bankasinida alsam mi bilmiyorum
  Sizce ne yapmaliyim?
  Şimdiden teşekkürler

  • Bence bundan sonra denemelere geç Misafir. Ancak erken başladıysan ve konuların erken bitecekse, 1 soru bankası daha bitirebilirsin. Yoksa gerek yok.

 45. hocam sizce asel yayınlarının sayısal dersler için özet defterlerimi daha iyi yoksa editör yayınlarınınki mi daha iyi.çok teşekkür ederim

  • Özet defterleri daha iyidir Ümit. Önemli noktalar daha güzel belirtilmiş. Yine de Delta yayınlarının özetli kitapçıklarını da değerlendirmeye alabilirsin.

   • hocam,delta yayınlarıda sanki özetin özeti gibi.editör(data)yayınları ile asel yayınlarıda sanki birbirinin kopyası gibi.ne yapsam ki
    teşekkür ederim

 46. Hocam mps serisinde 1 ve 2yi kastediyosunuz bende mps 0 var temel atmak için 1 ve 2 dede konu anlatımı varmı matematigim ortanın biraz altında mps 0 a ne dersiniz?

  • Direkt 1 ve 2 düşülüyor Yusuf Mps deyince.
   1 ve 2 için konu anlatımı aslında var ama çok kısa ve sorularla beraber.

   Ortanın biraz altı diyorsan, sıfır şart değil bence.

 47. Hocam kusura bakmayin yine ben:) matematik ygs icin sinav yaynlari milimetrik ve odtu cozuyurum sizce eek bir soru bankasi almalimiyim yoksa denememj almaliyimm lys matematik icin hangi kaynaklari onerirsiniz tesekkur ederimm hocam 🙂

  • Denemelere geçebilirsin ardından.
   Odtü zaten işini görecektim.
   Lys matematik önerileri de mevcut kaynak önerileir kategorisinde.

 48. Hocam ben karekök mat alıcam sıfır la 1 2 aynı değilmi? Ne Farkı var ben ört 10 net yapıyorum bunu 20 çıkarmak için hangi kaynakları önerirsiniz sıfır mi 1 2 mi maltepe matematik ygs nasil hocam?

  • Sıfır, çok daha temeldir Nedim.
   1-2 uygun olur sana. Sıfır basit kalır.
   Maltepe’nin matematiğini beğenmiyorum pek.

 49. hocam 9.sınıf fem yayınları alacaktım ancak,bazı uzmanlar fem in eskisi kadar iyi olmadığını bunun yerine körfez yayınları nın tercih edilmesi gerektiğini söylüyor.kafam iyice karıştı.

  9.sınıf için sadece fizik,kimya,biyoloji,matematik için karekök mps leri alsam yeterli olur mu?sayısal derslerde(mat,fizik,kimya,biyoloji) körfezin çok iyi hat ta en iyi olduğu söyleniyor.

  9.sınıf çok iyi konu özeti arıyorum.hangi yayını tavsiye edersiniz

  iyi günler diliyorum.

  • Onur;
   1- Karekök yeterli olacaktır. Körfez, kullanılabilecek bir yayın ama abartılacak kadar da değil.
   2- 9. sınıf için konu özetleri tavsiye etmiyorum. Zaman sıkıntısı olmadığı için özetleri kendinize çıkarmanız daha iyi olacaktır.

 50. hocam yukarıda bahsetmiştim.özet kitapları araştırmıştım.ancak 9.sınıf için özet kitaplar yok.ygs için var.ve ygs nin içinde 9.sınıf konularıda var.ygs için olanını alsam olur mu?aditör,asel,delta,edam hangisini tavsiye edersiniz.

  teşekkür eder iyi günler dilerim

 51. Palme matematik konu anlatımlı nasıl hocam? Ben fem simetri karekök 12 mps alıcam hangisi ilk başlamak gerek ? Birde hocam seçtiğimiz bu kaynaklar konu anlatımlı olarak 6 ay yeterlimi ?

  • Palme, her derste iyidir denebilir. Ciddi anlamda kaliteli yayınlar.
   Simetri ve karekökün beraber kullanılması gereksiz olacaktır. Onun yerine tekini kullanıp, ardından soru bankası çözebilirsin.
   Son soruyu anlamadım Nedim.

 52. hocam araştırdıkca farklı şeylerle karşılaşıyorum.karekök mps ler ile,sonuç ve gür yayınlarının konuyu işleyiş tarzı aynı gibi

  hacam sizce özellikle sayısal derslerde karekök mü?fem mi?körfez mi?sonuç mu?gür yayınları mı

  sadece bir tanesini alacağım.çünkü daha 9.sınıfım.

  iyi günler

 53. Fem simetri matematik ygs yanında hocam palme mi yoksa Karekök mu alsam iki kaynak almak istiyorum ? Hocam mat netim artırmak için kaynak secimlerim yerindemi olmuş acaba ortalama 10 net yapıyorum geo hariç bunu 20 yapmak istiyorum başka ne bana önerirsiniz kitap dışında engin bilgilerinize ihtiyacım var?

 54. Fem simetri yanında kullanacağım ikinci kaynak calistigimda evet matematik oluyor demeliyim o yüzden hocam başka önerdiğiniz yayında olur?

  • Nedim; biz zaman buldukça burada yardımcı oluyoruz.
   Her an bilgisayar başında olup, cevap vermemiz mümkün değil.

 55. hocam araştırdıkca farklı şeylerle karşılaşıyorum.karekök mps ler ile,sonuç ve gür yayınlarının konuyu işleyiş tarzı aynı gibi

  bana verdiğiniz cevapların bazılarında gür yayınları iyi diyebilirken,bazende karekök mps,körfez iyi diyebiliyorsunuz ve iyice kafam karışıyor.ben incelediklerinizden en iyi şudur dediğiniz kitapları almak istiyorum

  hacam sizce özellikle sayısal derslerde karekök mü?fem mi?körfez mi?sonuç mu?gür yayınları mı?

  sadece bir tanesini alacağım.çünkü daha 9.sınıfım.
  iyi günler

  • Onur hiç biri kötü kaynak değil ama cevaplar sizin kendinizi anlatışına göre değişiyor. Her mesajda da sizinle ilgili ayrıntıları hatirlayamiyoruz. 9. Sinif olduğunu yazmadigin her mesajda ygs lys olarak degerlendiriyoruz.

   Karekok veya Gur’u inceleyip 2’si arasında karar verebilirsin. Aynı derece dir ikisi de.

 56. Hocam iyi günler ygs matematige dvd setleriyle calışıyorum ama her soru tipini çözmesi mümkün olmuyor bana her soru tipini ögrenebilecegim cözümlü kitap Önerirmisiniz.

  • Hasan; eğer seviyen yüksekse ne yazık ki çözümlü kaynaklar yeterli olmuyor. Basit ve orta seviyeye uygun olarak körfez çözülebilir.

 57. 9.sınıf matematik için karekök mps ile sonuç yayınlarını inceledim.hocam.sistemleri aynı sanıyorum.sanki sonuç yayınları biraz daha ayrıntılı gibi yanılıyormuyum hocam.
  sonuç yayınları diyeceğim ama ayrıntılı olduğundan bitirmek zor gibi.değerli görüşlerinizi almak istedim hocam

  matematik için karekök mps mi sonuç mu? 9.sınıf için
  fizik için karekök mps mi sonuç mu? 9.sınıf için

  iyi akşamlar.

 58. Admin ben iki kaynak almak istiyorum konu anlatımlı simetrim var geçen yıldan bir tane daha alıcam karekök mps mi fdd mi palme mi final mi guvender mi esen mi ? Mat 30 net yapmam gerek o yüzden bana konu anlatımlı kitaplar kapsamlı olmalı önerirsiniz? Matematik seviyem ne iyi ne kötü

 59. hocam bazı kitaplar var içinde etkinlikler,bulmacalar,boşluk doldurmalar,yazılıya hazırlık ve testlerden oluşuyor.(fem gibi,körfez gibi)yani tamamen okul sınavlarına yönelik.bazılarıda sadece test ve çözüm açıklamaları sorulardan oluşuyor.(karekök,sonuç,gür gibi)

  burda 9.sınıf için öncelik hangisi olması gerekir.

  kitapların içine girdiğimde işin içinden çıkamıyorum.gönül hepsini almak istiyor.çünkü birinde olan diğerinde neden olmuyor,bunun bir ölçüsü yok mu?yayınevlerinin amaçları nedir kestiremiyorum.iyi bir kaynağı bulmak istediğin kadar araştır mümkün değil.
  sizce 9.sınıf için iyi ya da çok iyiye en yakın kaynak hangisidir.

  teşekkür ediyor.iyi günler diliyorum.

  • Onur; dediğin gibi ya Ygs-Lys’ye yönelik ya da okula yönelik oluyor kaynaklar genellikle. Ön planda özellikle 9. ve 10. sınıf için okulu tutmanızı öneriyorum. Ancak; testlerin olması demek okula yönelik olmaması demek değil.
   Okul için daha çok işlemli sorulara ihtiyaç oluyor. Geometri için de bu pek sıkıntı değil.
   Sizler, testleri de açıklayarak çözebilirsiniz.

 60. Merhabalar hocam
  Hocam ben yeni konu icin once motive amacli kolay daha sonra zor yayinlara gecmek istiyorum bana bu isteğim dogrultusunda onerebileceginiz kitaplari soyler misiniz

 61. hocam,

  9. sınıf için matematikte kolaydan zora doğru olarak fem mi daha iyi sonuç yayınları mı?ya da tavsiyeniz nedir?

  9.sınıf fizik için yine dereceli olarak fem mi daha iyi?sonuç fasikülleri mi?gür fasikülleri mi?celal aydın fasikülleri mi?ya da tavsiyeniz nedir?

  esen ve palme bu bahsettiğim yayınlardan iyi mi?

  iyi günler

  • Onur; sorduğun hemen hemen her sorunun cevabı yorumlarda mevcut. Tam da bu nedenle özelden değil buradan iletişime geçmenizi istiyoruz.
   Ancak Celal Aydın tavsiye etmiyorum.

 62. hocam 9.sınıfım.fem ile körfez arasında kaldım.fem konuların hikaye kısımlarına girerken körfez çok öz ve net almış.ancak soru kalitesi hangisi iyi bilemiyorum.ikiside tam okula yönelik.sitede herkes fem iyi derken körfezden hiç bahsedilmemiş.körfezi seçersem hatamı yapmış olurum.yoksa farketmez mi?saygılar

  • Körfez de kullanılabilir Ümit ama zaten çok yoğun bir çalışma temponuz olmadığından özetlere kaçmanıza gerek yok.

 63. Hocam merhabalar. Şuan elimde femin konu ozetlisi var. Kendimi matematik de en zor ve değişik soruları çözer hale getirmek istiyorum. Femin konu ozetlisi bu konuda bana yardımcı olur mu yoksa onerebileceginiz daha zor kaynaklar var mı?

 64. hocam,siteye nasıl üye olunuyor bulamadım.

  ayrıca dershanelerin verdiği kaynaklar piyasada satılan kaynaklardan iyimidir hocam.

  iyi günler

  • Şu an için kapalı Onur kayıtlar.

   öyle bir genelleme yapmamız mümkün değil.
   Genellikle çok fark olmuyor ama dershaneler bu konuda her sene farklı hareket ediyor. Bazen daha kaliteli, bazen daha düşük oluyor.

 65. hocam bende 9.sınıfım fem konu özetli soru bankalarımı benim için daha iyi olur.yoksa sonuç yayınlarımı?tek bir yayın alacağımdan.iyi akşamlar

 66. hocam üye oldum ama ben birşey göremedim.

  ben 9.sınıf için kaynak önerisi istiyorum.orta dereceden başlayan

  fizik-kimya-matematik-biyoloji için lütfen.

 67. hocam 9.sınıf matematik ve fizik için sonuç fasikül almayı düşünüyorum ama,matematiği bitirebilir miyim onu bilmiyorum.fiziğinde ise soru sayısı çok az.

  sizce 9.sınıf matematik ve fizik için sonuç fasiküllerimi yoksa gür yayınlarının öğreten fasiküllerimi daha iyidir.

  seviyem ortanın biraz üstü.yaptığım yayın tercihi doğru olur mu?tavsiyeleriniz neler?

  iyi günler

 68. hocam 9.sınıfım asel yayınlarının özet defterlerinden yararlanmam doğru olurmu aseldeki sorular okul sorularından farklı olurmu

 69. hocam karekök mps fizik ile matematik almayı düşünüyordum ama çok zor diyorlar.onun yerine sonuç yayınları al diyorlar.9.sınıf için sonuç yayınları çok mu kolay kaçar.hangisi daha zordur.tavsiyenizi rica edecektim.

 70. Merhaba hocam. Farkli Kaynaklar hakkında bilgi alicaktim
  Matematik konu anlatımı için;
  Palme matematik konu anlatımı nasıl dır ?

  Fem dergisi YGS matematik 3 kitap nasıl ?
  Fem dergisinin konu ozetli 1 soru bankası var 3 lu kitap yerine bunu mu almalıyım
  Antremanlarla serisini almayı dusunuyorum antremanlarla matematik mi yoksa karekök 0 lise temellendirme mi almalıyım temel atmak için
  Yoksa antremanlarla serisini alıp karekökünü soru bankasını mi almalıyım

  • Mavi, kötü bir kaynak değil ama öncelik verilecek diğer kaynaklarla başlamanı öneririm. Eğer elinde varsa çözebilirsin.

 71. hocam,9 sınıflara hiç yardımcı olmuyorsunuz.mesaj yazıyoruz cevap bile vermiyorsunuz

  ben kalın kitapları sevmiyorum.bana matematik,fizik,biyoloji,kimya için fasikül önerisinde bulunabilir misiniz

  • Yasemin soruları cevaplıyoruz ama arada gözden kaçma durumu olabiliyor.
   Zaman konusunda sıkıntı olduğu için de önceliği ygs-lys öğrencilerine veriyoruz.

   Sorduğun konularda öneride bulunmak, bir yazının konusu tamamen.
   O nedenle, araştırma yapıp şu yayın nasıl? şeklinde sorarsanız biz de daha rahat cevap veririz.

 72. matematik,fizik,kimya biyoloji için karar veremedim.tavsiyenize ihtiyacım var.

  fem mi körfez mi karekök mü sonuç mu gür yayınlarımı

  ya da sizce hangisi 9.sınıf için.

 73. Geçen sene fem konu özetli soru bankasını bitirdim 28 matematik neti yaptım.Bu sene çözüm soru bankası kullanıyorum bitirince deneme üzerinden devam edeceğim yeterli olur mu? Şimdiden teşekkürler.

 74. hocam 12 sınıf ögrencisiyim .eksen yayınları kolay temel matematiği çözüyorum rahatlıkla . test okul fasiküllerle matematik var onda bayağı bir zorlanıyorum seviyeme göre sizce hangi kitabı alıp matematiğimi geliştirebilirim.

 75. hocam seviyem ortanın üstünde sayılır
  başlangıç olarak fem,karekök,körfez üçünden hangisiyle başlasam hangisiyle bitirsem şimdilik

  iyi günler

 76. hocam ayrıca seçtiğim kitabın 9.sınıfa yönelik olması gerekiyor.sınavlara hazırlık,klasik sorular,etkinlikler ve test içermesi gerekiyor.
  bu bağlamda tercihimi hangi kaynaktan yana kullanmalıyım.

  seviyem ortanın üstü.fem için çok zor.dersten soğutur.karekök için ezbere alıştırır,kalıbın dışına çıktığında çok zorlanırsın deniyor.
  körfez için hiçbir yorum bulamıyorum.körfez ve fem ve karekökten zor mu?tercih edilebilir mi?

  sonuç yayınlarının fasikülleri pek okula yönelik değil gibi.çünkü bahsettiğim etkinlikler falan yok.

  tercihim sizce ne olmalı.lütfen cevap verin.yazdıklarıma ya cevap vermiyorsunuz?ya da basitce geçiştiriyorsunuz.lütfen doyurucu cevap verin.çok kararsızım çünkü.(sayısal dersler için 9.sınıf)

 77. hocam 9.sınıfa yönelik olarak hem okul yazılı sınavları hem de ygs ye şimdiden hazırlanmak için sayısal ve sözel derslerde hocalar farklı kaynaklar aldırdığı için evde çözmek için fem konu özetli ya da körfez konu özetli kitap almak istiyorum.sizce uygunmudur.hangisi çok zor değilse onu seçmek istiyorum.iyi günler.9.sınıf

  • Yasemin; her gün onlarca yorum geliyor ve bizim ayrı bir hayatımız var.
   Lütfen bunu unutmayın.

 78. Hocam okul kursuna gidiyorum ve ygs tüm dersler için eksen yayınlarının test okul serisini aldık, yazın antrenmanlarla matematik 1 eve 2yi çözdüm sizce yeterli olur mu? ygs2den tercih yapmak istiyorum, türkçe için pek beğenmiyosunuz galiba ama fizik kimya matematik için yeterli olur mu sizce?

  • hocam fem yayınları derken fem konu özetli demek istemiştim.fem konu özetli mi zor karekök yayınları mı

   matematikte,fizikte,biyolojide ve kimyada hangi kaynağı tercih etmem daha uygun olur.

   9.sınıf olduğumdan forumda bu sorularımın cevabı yok.iyi günler dilerim

 79. hocam ben 11.sınıfım ygs matematik olarak kartezyen nasıl bi bilginiz var mı?ben fem veya karekok düşünüyorum ne önerirsiniz.teşekkürler

 80. hocam özet kitaplardan hangisini tavsiye edersiniz

  forumda tüm dersler için genelde edam yayınları deniyor ama,sizce tüm dersler için asel mi tercih edilmeli edam mı?

  ayrıca data yayınlarının editör konu özetlileri var yoksa onlar mı

  kıstasınız nedir.çok teşekkür ederim.

 81. hocam 9.sınıf için tüm derslerde karekök mps leri aldım.karekökün soru bankalarınıda almam doğru olur mu?

  yoksa;

  karekök mps ler dışında tek kitap(tüm dersler soru bankası)alsam uygun olur mu?

  uygun olursa eğer;fdd,güvender,fem,karekök tüm dersler soru bankası hangisini tercih etmeliyim.

 82. her dersten ayrı ayrı soru bankası alacağıma karekök tüm dersler soru bankası ve fem tüm dersler soru bankası alsam yeterli olmaz mı? ya da yanına birde sizin tavsiye edeceğiniz tüm dersler soru bankası daha eklesem nasıl olur.

  sizin ekleyeceğinizle birlikte sırasıyla hangilerini çözmeliyim (9.sınıfım)

  teşekkür ederim

 83. YGS 12. sınıf orta düzey Matematik Türkçe Geometri için önerdiğiniz yayın nedir ?
  lütfen acil

 84. Meraba ben 12.sınıf ogrencisiyim benim matematigim hic yok bana ne onersiniz karekok mu antremanlarla matematik mi ayni sekilde geometride oyle

  • Sıfır ise; antrenmanlarla matematik olabilir Berna ama bu zamandan sonra elini çabuk tutman gerekli.

 85. Merhabalar, 12. Sınıfım sayısal bi öğrenciyim matematikte simetri fdd komisyon fem kampüs güvender kaynaklarını bitirdim artık zor bi kaynak alıp uğraşmak istiyorum.Tavsiye edeceğiniz güzel bi yayın varsa çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler..

 86. 12. Sınıf Meslek Lisesi öğrencisiyim bu sene sınava gireceğim ama çok yoğunum, ders çalışmaya hiç fırsatım yok. 2 gün okula gidiyorum 3 gün staja gidiyorum hafta sonları da dershanem var. Stajı’da fabrikada yaptığım için yorgun da oluyorum. Matematik ve Fizik temelim de sıfır. Acaba bu sene Antrenmanlarla Matematik 1-2 serileriyle Matematik temelimi atıp sonra da Fiziğin temelini bir şekilde oluşturup seneye LYS’ye mi çalışsam diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

  • Mehmet, eğer hedefin yüksekse bu şekilde yapabilirsin ama ilk 50.000 gibi derece yeterli ise; kendini zorlayabilirsin bu sene.

   • Evet hedefim yüksek. İstanbul’da iyi bir üniversitede okumak istiyorum ama bu sene mümkün değil 🙂 değerli tavsiyeniz için teşekkür ederim.

    • Matematik konuları bitene kadar sadece Matematik mi çalışmalıyım yoksa bir hafta Fizik bir hafta Matematik diye bölerek mi çalışmalıyım?

     • Son kez bir şey daha soracağım 🙂 yaza kadar YGS çalışsam yazdan itibaren de tamamen LYS çalışsam konuları yetiştirebilir miyim?

     • Tabi ki Mehmet. Rahatlıkla yetişir ama seneye tamamen Lys değil, Ygs-Lys beraber götürmelisin.

 87. merhaba, 11. sınıf sayısal öğrencisiyim. hedefim yüksek ygs çalışmasına başladım ama hangi kaynakları kullanmalıyım karar veremiyorum. konu sıkıntım yok ama bol soru çözmeliyim. yardımcı olur musunuz?

 88. hocam 9.sınıfım.9.sınıf karekök mps kitabında çok zorlanıyorum.ne yapmalıyım.öncülünde coşku matematik falan mı çözsem kolaya mı kaçmış olurum diye kara kara düşünüyorum.karekökün alternatifi hangi kitap olabilir.iyi günler

 89. Hocam Ygs Matematik soru bankalarından Odtü Yayıncılığınki mi yoksa Karekök Yayınlarınınki mi daha zor?

 90. Merhaba hocam.
  Ben eşit ağırlık ögrencisiyim ve hukuk istiyorum. Ancak matematik netlerim pek iç açıcı degil. Daha önce Körfez FDD ve Birey çözdüm. Aklımda Fem almak vardı ama sizin önerilerinizi okuduktan sonra karasız kaldım. Karekök mü, ODTU mü, Fen bilimleri mi? Sizce hangisi benim için daha iyi olur?

  • Beyza; eğer matematik netlerin iyi değilse Fem alabilirsin. Odtü, Karekök ve Fen bilimleri zor gelebilir.

 91. merhaba hocam

  matematik fizik kimya biyoloji için asel yayınları ile palme yayınları arasında kaldım.hangisini tavsiye edersiniz.

 92. hocam sizide çok fazla rahatsız ediyorum.özür dilerim.

  biyoloji için kesin palme
  fizik ve kimya için ise esen ve palme arasında kaldım
  matematik için ise esen palme karekök arasında kaldım(çok zorda olmasın)
  tavsiyelerinizi özellikle çok rica ediyorum.çok teşekkür ederim.

  • Ne demek Onur. Elimizden geldiğince cevaplamaya çalışıyoruz.
   Biyoloji, gayet iyi.
   Kimya, yine Palme. Fizikte, kendini çok zorlamak istiyorsan Palme. Kimi zaman zorluktan saçma sorular bile çıkar ama iyi de geliştirir seni.
   Matematik için de karekök iyidir ama onun yerine Odtü de düşünebilirsin. İlk 2 testi güzeldir. Son testlerinde ise; zorluğun son sınırına gelir.

 93. hocam,9.sınıf paylaşımları ne zaman eklenecek sabırsızlıkla bekliyoruz.

  aldığım kitapların okula yönelik olması gerekiyor.çünkü sınavlarda klasik açık uçlu sorular soruluyor.

  iyi bir anadolu lisesinde olmama rağmen,matematikte esen,palme,karekök yayınlarında çok zorlanıyorum.o yüzden,

  9.sınıf matematik için ekstrem yayınları nasıldır.zor değilidir umarım.
  birde 9.sınıf fizik için en ideal kaynak hangisidir.

  • Yasemin, önceliğimizi hep Ygs-Lys öğrencilerine verdik açıkçası.
   Biz de kısa sürede ara sınıflara yönelik içerikler eklemek istiyoruz ama malum zaman sıkıntıları oluyor.

   Soruna gelince;
   aslında bahsettiğin kaynaklar, konuları kavradıktan sonra çok zor gelmemeli.
   Acaba konu eksikliklerin mi var?
   Ekstrem, yine de bu yayınlara göre daha kolaydır. Ayrıca güvender de olabilir.

   Fizik için ise; kitap yerine fasikül kullanmanı öneririm.

   • 9.sınıf fizik için sonuç fasiküller nasıldır hocam.ya da öneriniz nedir.

    matematikte önerdiğiniz ekstrem daha bir okula yönelik sanıyorum.güvender hep test çünkü.
    teşekkür ederim.

 94. hocam cevaplarınızı hep sabırsızlıkla bekliyorum.
  şimdi geriye matematik kaynak kitap kaldı.hocamız sonuç yayınları matematik fasikül aldırdı.bende ayrıca set ya da çap yayınları fasiküllerinden birini almak istiyorum.sanki okula daha yönelik gibi.siz hangisini önerirsiniz.
  gür yayınları düşünebilirdim ancak açık uçlu soruları yok.
  bu bu seneki son sorumdu.ilginize çok teşekkür ederim.

  • ya da hocam 9.sınıf matematik,fizik,kimya,biyoloji için okulada yönelik olması açısından gür yayınları uygun olur mu?ya da tavsiyeniz nedir.çok teşekkür ederim

  • Yasemin, öğretmeniniz zaten sonuç yayınlarını aldırmış. O zaman fasikül alma bir tane daha derim.
   Onun yerine soru bankası al.
   Test olması sorun olmayacaktır. Önemli olan senin soruları sonuna kadar çözmen, şıklardan gitmemen.
   Arada yalnızca şıklardan yapılacak sorular olsa da nadirdir.

   • peki hocam 9.sınıf matematik soru bankası olarak ekstrem yayınlarını tavsiye eder misiniz?ekstern yayınları palmeye göre nasıl.teşekkür ederim.

 95. hocam 9.sınıf için tavsiyelerinize göre fen grubu için kitaplar aldım.ancak matematik için ekstrem ile palme arasında kaldım.çok zor olmasında istiyorum.lütfen yardım.

 96. hocam ben anadolu lisesi bir öğrenciyim genelde okulda cözdüğümüz soruların düzeyi temel-orta düzey 11.sınıfım bu sene ygs ye başlamak istiyorum matematik için konu anlatımı olarak karefök mps yayını alıcam sizce nasıl bir kaynak bir de soru bankası olarak körfez yayınları yeterli kalır mı ilk başlarda yoksa bunun üstüne eklemeli miyim ?

 97. Hocam ben kpss ön lisansa hazırlanıyorum matematikte temelim yok sadece bir iki net yapabiliyorum. Elimde antremanlarla mat 2.kitabı var ama çözümlü olmadığı icin verim alamadım hangi kaynakları almalıyım sizce?

   • Hocam tesekkur ederim ama kimi okyanus 40 adımda matematik al diyor kimi guvender 3 lu set,kimi karekok matematik, kimi sıradısı analiz cözümlü kitabı vb tavsiye ediyor ne alacagımı bilemiyorum yanlıs anlamayın siz de körfez önerdiniz mesala… size iki sorum olacak 1.bu kaynakların belirleyici farkı nedir sizce? 2.ben kpss ye hazırlandıgım icin bu kaynakları değilde kpps ihtiyac konu ve çözümlü soru bankasını mı alsam sizce?Tekrar yardımcı olduğunuz için tesekkur ederim

    • Mustafa, anlamadığımız bir nedenle sorun spam olarak algılanmış.
     O nedenle geç fark ettim.

     Mustafa, kaynakların ayırıcı yönü sınav sorularının mantığı ile yakın olması ama adam akıllı çalışan bir öğrenci için her kitap farklıdır.
     O nedenle, elinizde bir kaynak varsa yenisini almadan onu bitirin derim hep.

   • Hocam kusura bakmayın Vaktinizi almıyorum Şimdi benim kafam çok karıştı kimi Güvender üçlü set al diyor kimi karekök sıfır matematik kimi YGS sıradışı analiz çözümlü bankasını al diyor sizde Körfez çözümlu alın diyorsunuz şimdi size 2 sorum olacak 1.bu kitapların belirleyici farkı nedir 2.ben kpssy hazırlandığım için ihtiyaç çözümlü soru Bankası’nı tavsiye eder misiniz basit almış çünkü

 98. Ygsye az bi vakit kaldi. Matematikten yeni bi soru bankasi almak istiyordum ama arkadaslarim ama yetistiremezsin dediler. Ne apmaliyim? Matemaatikten elimde olan kaynaklar soru bankasi olarak formul ve ekstrem. Al derseniz sayet hangi yayini alayim? Bunlar yeterli ise de netlerimi arttirmak icin ne yapmaliyim? Matematik netim 20lerde 🙁

  • Bence de alma Kerem bu saatten sonrası için. Onun yerine bolca matematik bölüm denemesi çöz.

 99. Merhaba, ben üniversitede okuyorum işletme öğrencisiyim. Bolumumu sevmiyorum(aile zoruyla gidiyorum) ve değiştirmeye karar verdim. Ygs ye Şurda son 2 ayım kaldı. Konuları az çok hatırlıyorum. İşletme 1.sinifta tarih matematik türkçe dersleri almıştım. Şimdi, temeli olan konularımın kalıcılığı halen devam ediyor mu diye öğrenmek amaçlı 8 li güvender denemesi aldım. Bana matematik geometri türkçe tarih coğrafya felsefe; sınavda çıkacak sorulara yakın hangi yayınların deneme ve soru bankalarını önerebilirsiniz. Yardiminizi bekliyorum. Siteniz çok güzel.

  • Bölümünü sevmeyen üniversiteli cesur kararın için tebrik ederim.
   Kaynak önerileri kısmında tüm sorularının cevapları mevcut.

 100. hocam ben ygsde kimya yapmak istiyorum ama kimyayı az biliyorum palme konu anlatımlı kitap ve soru bankası alsam ygsde yapabilir miyim

  • Ne kadar net hedefliyorsun Merve? Kimya hedefin yüksek değilse sıradışı analiz yayınlarına göz atabilirsin. Palme gayet iyidir ama hedefin yüksekse.

 101. Hocam ben 11.sınıfım fem simetri ygs matematik serisiyle başlasam ağır mı olur? Okuldaki hocalarım önce hafif birşeyle başla dediler ama ben fem simetri iyi diye biliyorum sizce hocam fem simetri seti ygs için bi olmazsa olmaz mı yoksa başka bir kaynağa yönelmeli miyim?

   • Fem simetri setine başlıyorum o Zaman hocam birde o setten sonra ne önerirsiniz? Üstte bir çok kaynak var ama bu kaynaktan sonra hangisine geçmem gerektiğini anlamıyorum

 102. Hocam ben 11.sınıfım fem simetri ygs matematik serisiyle başlasam ağır mı olur? Okuldaki hocalarım önce hafif birşeyle başla dediler ama ben fem simetri iyi diye biliyorum sizce hocam fem simetri seti ygs için bi olmazsa olmaz mı yoksa başka bir kaynağa yönelmeli miyim?

 103. Öncelikle merhaba
  Şu anda yüksek puanlı bir fen lisesinde
  10. Sınıfım matematikten. Asel üçrenk
  Birey b mat. Birey b geometri zambak yüzde yüz yıldızlıyı kullanıyorum. Bir kaynak daha almayı düşünüyorum ne önerirsiniz? Zor ve kaliteli sorular iyi olur. Karekök ideal midir?

 104. hocam 9.sınıfım.okul yazılıları genelde klasik yani açık uçlu oluyor.ben ise test çözerek çalışıyorum.
  sizden ricam,bana matematik,fizik,kimya ve biyoloji için açık uçlu sorular içeren yayın önermeniz.çünkü açık uçlu soru çözersem daha başarılı olacağıma inanıyorum.iyi günler

 105. hocam 9.sınıfım.matematik,fizik,kimya ve biyoloji için.hem karekod çözümlü hemde iyi bir kaynak kitap almak istiyorum.okul sınavlarına en uygunu asel yayınları gibi görünüyor ama,yinede sizin güzel düşüncelerinizi almak istedim.
  seviyesi ortanın üstü olması lazım.her seferinde çözemedim diye öğretmene sormak yerine takıldığımda kendim izlemek ve öğrenmek istiyorum.tavsiyelerinizi bekliyorum.iyi günler

  • Candan, kaynakların karekod özellikleri olup olmadığı konusunda pek dikkatli incelemediğim için yorum yapamıyorum ne yazık ki.

 106. Değerli hocam, dgs matematik için ygs kaynaklarına çalışıyorum. antrenman 1-2 ve gür yayınlarını çözdüm. yol haritam nasıl olmalı; birey a-b ve fem konu özetli, körfez,final mavi, adını sıkça duyduğum yayınlar fule yakın yapmam için hangi kaynakları bitirmeliyim? teşekkürler.

 107. hocam matematikte karekök yayınlarında karar verdim.ancak fizik kimya ve biyolojide karekök yayınları nasıldır.

  körfez matematik karekök matematikten önce mi sonra mı çözülmelidir.

  körfez yayınları sayısal derslerde tercih edilebilir mi?iyi günler

  • Eda; aslında Karekök genel olarak her derste güzeldir. Ancak yine de biyoloji ve kimya için palme bir tık daha iyi olacaktır.
   Körfez, Karekök öncesi idealdir.
   Eğer, hedef çok yüksek değilse ya da eksikler çoksa Körfez o zaman için uygun.

  • Palme daha kolaydır Zazu.
   Aslında şöyle desen daha doğru.
   Fem konu özetlinin ilk testleri Palme’den daha kolayken son testleri daha zordur.

 108. Hocam iyi günler ben fem simetri almayı dusunuyorum ama nasıl bir kaynak daha doğrusu zorluk düzeyi nedir? çok zor veya zorsa para boşuna gitmesin :))))

 109. Hocam YGS matematik yeni başladım hedef 15 net hangi konulara çalışmalıyım ve kalan sure içinde mümkün mu temelim birazcık var

 110. hacam matematik ve fizikte eksterm yayınları çok övülüyor fikrinizi almak istedim.

  birde matematik ve fizik için özet kitap hangisini tavsiye edersiniz.

  • Güzel kaynaktır Tayyip ama abartılı bir durumu da yok.
   Kaynak önerileri kısmından inceleyebilirsin önerilerimizi.

 111. hocam merhaba ben 11.sınıfım (mf) ygs ye baslamak ıstıyorum ama hangi konuların cıkacagını bile bilmiyorum universiteler,tercih,bölümler hakkındada hiçbi bilgim yok nasıl bilgilenebirim

  • MErve, tüm soruların cevapları sitede mevcut. yazıları biraz incelersen istediklerini bulabilirsin.

 112. hocam merhabalar kolay gelsin. ygs mat icin tekrar yapmak istiyorum konulara netten kirpi hocanin konularini dinleyip sorularini cozerek calistim soru bankasi cozmedim dogru durust deneme coziyim dedim karekokun denemesinde 25 feminkinde 15 net zor cikardim.gec kaldim ama femin konu ozetli soru bankasini aliyim diyorum sosyal turkce iyi geo ve mat calisip digerlerinden bolum denemesi dusunuyorum sizce soru bankasi icin cok mu gec kaldim bu arada lys sifir tavsiyeleriniz icin tsk.ederim

  • Reyhan, konuların tam mı? Eğer tam ise; düşünebilirsin ama aksi takdirde hiç düşünme.

 113. hocam ygs lys için matematik fizik kimya ve biyolojide kullanılabilecek en kaynaklardan birisi karekök yayınlarıdır.yorumlardan öyle anladım.siz ne diyorsunuz.esen ve palme hakkındaki düşünceleriniz neler.iyi günler

   • yani hocam,karekök ve palme esen yayınlarına göre daha önceliklimi diyorsunuz.esen yayınları hakkındaki düşünceleriniz neler.sevgiyle kalın.

    birde sonuç yayınlarının derece fasiküllerini almak istiyorum.bu fasiküller çokmu zor.

    • Aynen Orhun.
     Esen, ara sınıflar için evet ama ygs için farklı öncelikler olalı diye düşünüyorum.

 114. hocam matematik denemesi için fem denge denemesini aldım fakat 2. bi deneme için kararsızım ne almalıyım? ayrıca biyoloji de ygs palme çözüyorum ama 2. bi soru bankası mı almalıyım biyoloji için yoksa sırf biyoloji denemesi mi almalıyım? 🙂

 115. hocam lise 9-10.sınıflar için sayısal derslerde karekök yayınları ve palme yayınları esen yayınlarından daha mı iyidir.yorumlarda pek esen yayınları tavsiye edilmiyor.oysa esen yayınlarının konu anlatımında karekök ve palmede olmayan bol çözümlü örnekler var.

  lise 9-10.sınıflar sayısal derslerde palme mi karekök mü peki.

  iyi akşamlar

 116. sayın hocam,9 ve 10 sınıf matematik fizik kimya biyoloji için esen karekök palme den birini alacağım farkeder mi.bu yayınlardan özellikle tavsiye edebileceğiniz hangisidir.

 117. hocam ben 11. sınıfım ygs matematiğe başladım bende simetri var oradan çalışıyorum matematik temelim iyi buna ek olarak karekök soru bankasını almayı düşünüyorum sizce almalı mıyım?

 118. 10.sınıfım hocam.matematik fizik kimya ve biyolojide palme yayınlarını aldık bir kenara koyduk önceliğimiz palme.ikinci olarak esen yayınlarımı karekök yayınlarınımı tavsiye edersiniz.esen yayınları çözümlü örnekleriyle daha cazip geliyor ama,görüşünüzü almak istedik.iyi günler.

 119. hocam kitapcıya gittim araştırdım.palme,esen,karekök,körfez hepsini tek tek inceledim.en güzel ve en cazip körfez yayınları geldi.artısıda çözüm videolu olması.öğretmen peşinde soru sormaktan kurtuldum açıkcası.ancak siz çözümlü kitapları kolay ve orta derecedir diye tavsiye etmiyorsunuz ama,körfezin sayısal dersleri bayağı bir zor.yinede güzel düşünceleriniz almak istedim.iyi günler.9.sınıf

  • Candan en önemlisi kaynağın öğrencinin içine sinmesi.
   Genel olarak çözümlü soru bankalarının zorluk seviyesi dediğim gibi kolay-orta seviyedir.
   Ancak ara sınıflarda ciddi anlamda bir fark hissedilmeyebilir.

 120. Matematik temelim yok nasıl oluşturabilirim? Şuan Antrenmanlarla Matematik 1’i yapıyorum ama rasyonel sayılarda bile hatalarım oluyor. Rasyonel sayıların her türlüsünü yapıyorum ama işin içine bilinmeyenleri bulmakta sıkıntı çekiyorum (mesela a+b’nin sonucu kaçtır gibi).

 121. Hocam 11. Sınıfim 2. Dönem ygs ye baslayacam insallah. Temelim orta onerebileceginiz kaynak varmi bunu bitirdikten sonra bu kaynaga başla gibi iki kaynak soylerseniz sevinirim…

 122. Hocam 11. Sınıfim 2. Dönem ygs ye baslayacam insallah. Temelim orta onerebileceginiz kaynak varmi bunu bitirdikten sonra bu kaynaga başla gibi iki kaynak soylerseniz sevinirim…

 123. hocam bende 9.sınıfım.matematiğim pek iyi değil.karekök matematik sıfırdan mı başlamam gerekiyor.yoksa coşku güvender gibi yayınlardanmı?iyi günler

 124. hocam bende 9.sınıfım.öğretmenimiz pek iyi değil.kendi çabamla birşeyler yapmak istiyorum o yüzden matematiğim pek iyi değil.karekök matematik sıfırdan mı başlamam gerekiyor.yoksa bir öneriniz var mı?

  karekök sıfırdan başlarsam eğer ardından karekök soru bankası ya da esen yayınları soru bankası çözebilir miyim?

  kaynak tavsiyelerinizi bekliyorum

 125. Merhabalar, fen bilimleri yayınını nasıl buluyorsunuz hocam? Gerçekten kendisi çıtayı yükseltir derecede mi yoksa herkesin dediği gibi “zorluyor bu bayağı ya” mı. Kendim ikinci dönemimde temel lisesine başlayacağım denemeler veyahut testleri sıkça göreceğim şeylerden. Görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

 126. Merhabalar, 10.sınıf öğrencisiyim. Bu yaz 9. ve 10.sınıftaki eksik konularımı tamamlamak istiyorum aynı zamanda ygs’ye de bir yandan çalışmak istiyorum . Ama nerden başlıcağımı pek bilmiyorum. Neler yapmam gerekiyor? Hangi kaynaklardan başlamalıyım? Şimdiden teşekkürler.

 127. Hayalim İTÜ Uçak Mühendisliği ama Meslek Lisesi olduğum ve temelim olmadığı için bu sene tercih yapmayacağım. Sizce 1-2 yıl boyunca adam gibi oturup çalışsam LYS MF4’den 400-450 puan alabilir miyim? LYS için iyi bir dershaneye giderim veya özel ders alırım.

  • Hedeflerinizden, hayallerinizden hiç bir zaman vazgeçmeyin. Sana tavsiyem bu sene girmeyeceksin madem en kısa sürede düzenli bir şekilde çalışmaya başla. Ama temelin olmadığı için yalnız bu iş olmaz, hoca yada dershane yardımıyla bu işi başarabilirsin. Küçük bir bilgi daha vereyim meslek lisesi direk geçiş hakkınız var diye biliyorum 2 yıllık bir MYO bölümü tercih edebilirsin mesela makina, otomotiv gibi. 2 sene sonunda DGS sınavı var önlisans mezunları giriyor oradan Uçak Mühendisliğine geçiş yapabilirsin. Normal YGS LYS sistemine göre daha kolay bir sınav.

   Verdiğim örnek tamamen sene kaybın olmaması içindir. Yani istedikten sonra her şekilde o bölümü okursun. Azimli ve kararlı ol çalışmayı bırakma 😉

   • Dershaneye bu sene başında başlamıştım ama hep soru çözüyorlardı ve benimde Matematikten temelim olmadığı için boş boş bakıyordum sonra zaten bıraktım dershaneyi. 2 yıllık gitmeyi bir ara düşündüm ama hem üniversite konularını hem de LYS konularını öğrenmek çok zor olmaz mı? 1-2 sene zaman kaybı önemli değil. Bazı sitelerde dolaşırken meslek lisesi mezunları ile ilgili yorumlar görüyorum “4 yıllık üniversite okumayı düşünmesinler gidemezler” diye ve gördükçe de moralim bozuluyor.

    • YGS’yi halledebileceğimi düşünüyorum zaten amacım YGS’den 450 civarı bir puan almak değil 350-400 arası yeterli. Matematik ve Fizik derslerini çok seviyorum yani o yüzden dikkatli çalışınca konuları hemen anlayabiliyorum öyle de bir iyi yanım var 🙂 ama LYS’ye evde oturupta tek başıma çalışıp MF4’ten 400-450 puan almam imkansız zaten ben LYS için çevremde iyi bir Dershane bulurum o konuda da sıkıntım yok 🙂 o kadar puan alamadım diyelim ikinci planda Yazılım Mühendisliği var onlarında puanları 300-400 arası.

    • Mehmet, öncelikle internette şurda burda yazan yorumlara bakarak moralini bozma. Yani şuan eksiklerini tamamlaman epey bir zaman alıcaktır bilmiyorum bu açıkları 2 yıllık okurken tamamlayabilir misin ? Biraz zor gibi. Öncelikle sana şunu önerebilirim, 2 yıllık okumadan tekrardan açıklarımı kapatıp sınava hazırlanırım dersen mutlaka destek alman gerekecektir (dershane, hoca vb.) İmkansız yoktur bunu unutma yeterince istedikten sonra her bölümü kazanabilirsin ama emek vereceksin. Bir diğer önerim eğer 2 yıllık okursan tercihini sevdiğin bir alana yap daha sonra DGS sınavı var 4 yıllık bir bölüme geçebiliyorsun. Bu sınav sadece Türkçe ve Matematik’ten oluşuyor Ygs sınavına göre daha kolaydır. Tercihlerini değerlendirerek yapabilirsin. Yine aklına takılan olursa yazabilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum 😉

     • YGS açıklarımı kapatabilirim de LYS biraz zor çünkü bugüne kadar hiç Mat 2 Fizik 2 konuları görmedim 🙂 bunun içinde konu anlatan bir dershaneye gidebilirim. Önerdiğiniz dershane var mı?

     • Dershaneler son dönemde malum farklı şekillerde işliyor. Herhangi bir dershane önerisi yapamıyorum malesef. Bulunduğun ilde kendin araştırma yaparak en uygun olanı belirlemelisin.

     • Az önce LYS Matematik konularına baktım da bayağı bir konu varmış 🙂 daha doğrusu konunun içinde bir sürü konu varmış 😀 uzun sürer sanırım

 128. hocam hedefim ege tıp.sizce matematik fizik kimya ve biyoloji için hangi yayınları tercih etmeliyim.karekök-palme-esen den öncelik sırasına göre hangilerini önerirsiniz

  • Hüsamettin, öncelikle güzel bir hedef koymuşsun kendine ancak tıp için hangi yayını çalışmalıyım sorusu yetersiz gelir. Şu nedenle söylüyorum her yayının soru bankaları, denemeleri vs tek tek çözmelesin. Hedefin yüksek olduğu için yüksek kapasite ile çalışman gerekli. Çalışmak için soruyorsak esen, karekök, palme sıralaması şeklinde çalışabilirsin. Ama dediğim gibi senin bu soru yerine hocam yayın kalmadı başka öneriniz varmı diye gelmen lazım 😉

  • Çözebilirsin yine o yayını da sorun olmaz. Karekök, palme, fem, fdd şeklinde bakabilirsin.

 129. Hocam 2017 ygsye hazırlanmaya karar verdim.Kaynak alicaktm fakat duydum ki konular degismis su anki kitaplara güvenemedim o yuzden kaynak almadim sizce ne yapmaliyim bu durumda?

  • Hamza, mevcut yayınlardan başlamanı öneririm. Matematik yayın değişir, konu değişir bunlar birşey değiştirmez inan. Sistem aynı sadece belli başlı eklemeler yapılıyor beklemek ve zaman kaybetmek akıllıca değil. Sen çalışmaya başla 🙂

 130. matematik fizik kimya biyoloji konu anlatımı olarak videolardan yaralanmak nasıl olur.örneğin fem tv nasıl.ya da tavsiye edebileceğiniz,faydası olur diyebileceğiniz ücretsiz video izleme siteleri var mı?

  çok teşekkür ederim.iyi ki varsınız

  • Youtube üzerinden çok fazla anlatım yapan var konu olarak ararsan beğendiğin birinden çalışabilirsin. Ayrıca FEM youtube kanalında bütün dersler mevcut güzel bir kaynak yararlanabilirsiniz.

   • hocam fem tv de çok uzun anlatmış sıkıyor insanı.faydası olur mu sizce.

    ayrıca fizik için mehmet karaağaç nasıldır hocam.

    yine ayrıca esen yayınlarını pek tevsiye etmiyorsunuz sanırım

    • Fem detaylı anlattığı için tercih ediliyor. Daha başka yayınlarda bulabilirsin youtube üzerinde o tercih sana kalmış tamamen. Esen yayınları ilk tercihin olmasın ama diğer yayınlarla beraber çözersen daha iyi olur.

 131. hocam merhabalar,ben 11.sınıf öğrencisiyim ygs’ye başladım gibi bi şey karekök, zambak ve sonuç var elimde seviye olarak zambağı yapabiliyorum karekökte de bi testte18 soru varsa 13-14 tanesini rahat yapabiliyorum sorum şu olucak bana uygun bi konu anlatımlı ygs matematik kitap öneriniz var mı birde konu anlatım videolarını nerden dinleyebilirim?

  geometri ygs içinde temelim var ama soru çözmeye ihtiyacım var elimde birey a var sizce yeterli olur mu teşekkür ederim şimdiden:)

  • Merhaba Bilge, konu anlatım videoları dinleyerek konuları pekiştirip, soru pratiğini arttırmalısın. Fem, güvender, palme bunları tavsiye ederim çözebilirsin rahatlıkla. Konu anlatım videoları için youtube üzerinden teknofem kanalına bakabilirsin istediğin dersleri bulabilirsin.

   Geometri tavsiyeme gelirsek lys kolay geometri kitapları var araştırarak bulabilirsin. Ayrıca birey geometride yetersiz kalır başka yayınlarla desteklemeye bak.

 132. hocam,sayısal derslerde fem,karekök,palme hangisini almalıyım.fazla param yok sadece birini alabilirim.hedefim yüksek ancak maddi olanaklarım kısıtlı.iyi günler

  • Melda, palme başlangıç seviyesi için güzel, karekök zor soruları vardır, ama fem en iyi seçim olacaktır tavsiye ederim.

 133. hocam,yorumlarda genelde karekök,fem,palme varken esen yayınlarını pek önermiyorsunuz neden.ancak lise ara sınıflarda en iyi anadolu liselerinde esen yayınları kullanıldığı gibi,öğretmenlerde genelde yazılı sorularını esen yayınlarından soruyorlar.esenle ilgili bilmediğimiz nedir bizim.aydınlatır mısınız?

  • Esen farklı soru tiplerine sahip, son dönemde çok fazla tercih ediliyor ancak alışılagelmiş yayınlar var onlardan şaşmamak gerekli. Önermeme kavramı değil tam olarak bizimkisi sadece öncelikle bildiğimiz, başarılı soru ve konu anlatımları mevcut yayınları öneriyoruz alternatif olarak onları öneriyoruz. Tabiki tercih tamamen size ait.

 134. hocam,10.sınıfım.yorumlarda genelde karekök,fem,palme varken esen yayınlarını pek önermiyorsunuz neden.ancak lise ara sınıflarda en iyi anadolu liselerinde esen yayınları kullanıldığı gibi,öğretmenlerde genelde yazılı sorularını esen yayınlarından soruyorlar.esenle ilgili bilmediğimiz nedir bizim.aydınlatır mısınız?

  ayrıca sonuç fasiküller çözüyorum çözüyorum bitmiyor.ne yapabilirim.iyi günler

 135. hocam,9.sınıflar için ders anlatım videosu olarak vitamin lisego mu tercih edilmeli yoksa teknofem mi.

  çok teşekkür ederim

  • Ercan, 9 sınıf ve daha sonrası için vitamin olabilir, teknofem güzel ayrıca şenol hoca var onların videolarına bakabilirsin.

 136. Hocam 11.sınıfım Temelim çok iyi değil fakat iyi bir anadolu lisesindeyim.Bu dönem çok asıldım derslere.YGSye hangi kitaptan başlayayım orta seviye olsun zaman kaybetmiyeyim.INTERNETTEN video izlicem.Matematik Fem Simetri almayı düşünüyorüm+Evde güvender var ama çerez gibi sadece başlangıç için 1-2 test çözülür?Soru bankasi nerden baslayayim kitap olarak

  • Şahin, fem matematik ile başla seviyene göre iyi seçim olur. Ardından palme yayınlarının kitaplarına göz at. Güvender kolay geliyorsa onunla hızlı bir antreman yapabilirsin.

 137. hocam sayısal ve sözel derslerde limit yayınlarının el kitapları nasıldır.fem yayınlarının cep kitapları nasıldır

  iyi günler

  • Sözel dersler için limit yayınlarının el kitapları iyi olduğu söyleniyor alabilirsin. Sayısal içinde fem yayınları tercih et derim. Limit yayınlarının sayısal kısmı hakkında pek bilgim yok.

 138. 9.sınıfım.sağlam bir temel atmak istiyorum.480 puanlık bir anadolu lisesindeyim.mat-fizik-kimya-biyoloji için karekök mps almak istiyorum ama yorumları okuyunca kafam karıştı. esen üçrenk, veya fem konu özetli mi alsam acaba diye.hangisi daha iyidir.

  önerilerinizi bekliyorum.iyi ki varsınız hocam.

  • Meryem, temelini atmak için mps de olur fem konu özetli kitaplarda olur. Kafanı karıştıracak bir durum olmasın uzun zamanın var bütün yayınları sırayla almaya başla. Bitirdikçe farklı yayınların soru bankalarından devam edersen farklı farklı soru tiplerini görürsün.

  • Yelda, Fizik için söylediğin kaynak yeterli gelir başlangıç için. Geçen yıllarda soruları hatalı çıktığına dair paylaşım yapıyorlardı öğrenciler ama son dönemde iyi diye biliyorum.

   • 9.sınıf karekök fizik fasikülleri yerine 9.sınıf karekök fizik mps alsam hocam,başlangıç için zor mu gelir.teşekkür ederim.

    • Seviyene bağlı Yelda, biraz zor olabilir başlangıç için fizik fasiküllerini alman daha iyi olur başlangıç için.

 139. Hocam 11 im turkce ve sosyal konuları bitti tmyim ama matta 0’ım resmen antremanlarla mat karekök 0 sıradışı analiz cozumlu soru bankası cozuyorum yaza kadar bunları bitirip sonra fem konu ozetli ve karekoke mi gecmeliyim ?

  • Yaza kadar elindeki kitaplarını bitir belli bir temel atmış olursun zate. Üstüne fem soru bankası ve karekök yayınlarını tercih et.

 140. Hocam 10.sınıflar için sayısal derslerde palme ile esen yayınları arasında kaldım.açıklamasıyla birlikte yardımcı olur musunuz?palme diyeceğinizi biliyorum sanki.o zaman sayısal derslerde palme-karekök- esen-fem den ikisini almak istiyorum.hangilerini alıyım.

  teşekkür ederim

  • Sınava yönelik soru tipleri ve orta seviyede kaliteli soru çözmek istiyorsan fem ve palme yayınlarını derim. Ancak biraz daha zorlu sorular görmek isterim dersen karekök derim. Ona göre tercihlerini yapabilirsin. Ayrıntılı olarak hem yorumlarda hem konu içinde bilgi paylaşımı da yaptık onlardan da faydalanabilirsin 🙂

 141. hocam,10.sınıfım.kitapların soru çözüm videolarının olması mutlaka gerekli diye düşünüyorum.öğretmenin peşinden koşamıyorsun.koşsanda sana sıra gelmiyor.kimseyede soramıyorsun.

  zor kitaplarında çözülemeyen soruları çok oluyor dolayısıyla;

  elbette palme,karekök yayınları iyi kaynaklar ama,çözüm videoları yok.bunların yerine çözüm videoları olan fem ve körfez tercih edilirse nasıl olur.ya da sizin tavsiye edebileceğiniz.
  bu ciddi bir sorun ve bu konuda değerli düşüncelerinizi almak istedim.iyi günler.

  • Ata, evet hocalarınız çok yoğun olduğu için herkese aynı zamanı ayıramayabiliyor. Dershaneye gitmiyorsan eğer etüt gibi bir fırsatında olmuyor. O nedenle soru bankaları çözümsüz olur ve senin gibi zorlanan arkadaşlar için iyi bir durum değil.

   Bu aşamada tabiki çözümlü yayınlar tercih edilebilir. Özellikle fem yayınları bu konuda yıllardır başarılı. Her iki yayını çalışman daha iyi olacaktır soru ve çözümü görmen açısından.

 142. Hocam Merhaba,
  Kardeşim şuan 11. Sınıf, seneye YGS’ye girecek. Matematik konusunda eksikleri biraz fazla.. Matematik için başlangıç olarak; Karekök MPS Matematik mi yoksa Antrenmanlarla Matematik mi ?
  Bir sorum daha olacak; Matematiğin yanında biraz da Fizik, Kimya, Biyoloji konularına ağırlık versin istiyorum, bu dersler için başlangıç seviyesinde ne önerirsiniz ?

  Şimdiden Teşekkür ederim, iyi çalışmalar..

  • Merhaba Gizem,

   YGS başlangıç için Antrenmanlarla Matematik’i tavsiye ederim. Diğer derslerin başlangıç yayınları için, güvender palme ve fem yayınları şeklinde tercih yapabilirsin. Çözümlü olarak ararsan eğer fem yayınlarında kaynak çok fazla.

 143. hocam ben 12. sınıfım bu sene ygs pek iyi geçmedi lys ye de hazırlığım olmadı seneye dershane destekli bi program yapıp kazanmak itiyorum temelim de yok gibi bişey bana hangi kaynakları önerirsiniz

  • Ertan, öncelikle dershane seçimine göre oradan da belli başlı kaynakları almanı isteyeceklerdir. Hatta kendileri de kitap verebilirler şuan tam olarak ne yapmak istiyorsun ? Yaz dönemini ders çalışarak geçirmek istiyorsan kaynak önerebilirim.

 144. hocam 9.sınıfım.matematiğim orta seviyelerde.
  başlangıç için güvender veya coşku yayınları düşünüyorum.
  sonrasında da karekök soru bankası çözmeyi düşünüyorum.
  sizce güvender veya coşku yayınları farkeder mi?sonrasında karekök soru bankası uygun mu ya da tavsiyeniz nedir.teşekkür ederim.

  • Öncelikle güvender ile başlaman iyi olacaktır. Fem simetri ilk adım kitapları da var onları da tavsiye ederim. Karekök soru bankası ilk başlangıç için zor gelebilir palme veya fem soru bankası alabilirsin.

 145. hocam yazmayı unuttum. 9.sınıf karekök mps mi daha zordur.9.sınıf karekök soru bankasımı

  çok teşekkür ederim

 146. hocam 9.sınıfım.matematik dersini sonuç yayınlarından çözüyorum.ancak yazılı sınavlarda istediğim başarıyı elde edemiyorum.orta derecedeyim yani.
  karekök matematik çok zor.esen yada fem düşünüyorum ama.sizce hangisi daha iyi.teşekkür ederim.

  • Fem ile başlamanı öneririm Yelda. Karekök yayınları matematik için son adımlara doğru çözülmesi daha uygun olur. Esen yayınlarını da çözebilirsen femden sonra. Zaten tek yayınla sınırlama kendini elinden geldiğince fazla kitap bitirmelisin 🙂

    • Bu soruyu duymamış olayım 🙂 Başarının sırrı çalışmaktan geçiyor Yelda, yolun başındasın ama sıkı tutarsan çok iyi yerlere gelirsin.

 147. Hocam merhabalar 11. Sınıf öğrencisiyim matematiğim ortadan biraz hallice 🙂 TM öğrencisiyim lys matematiğim iyi şu an bende karekök YGS soru bankası var ama biraz zorlanıyorum ondan önce bir kitap çözmek istiyorum . siz ne önerirsiniz

  • Merhaba Melis, Karekök çalışma programınızın son kitapları olmalı biraz seviye olarak zordur. Orta halli bir yayın için fem ve palme ygs soru bankası önerebilirim.

 148. Hocam merhabalar ben meslek liseli bir mezunum. Ygs icin antremanlar ve fem cozerek gecen seneki 700.000 siralamami 270.000e çektim. Lys icin TM 3 ten girecegim . LYS korefezi cozdum matematigim iyi olsun diye biraz zorlamak icin birey b mi yoksa fen bilimleri yıldız serisi mi almaliyim? Edebiyat icin fem, birey, sinav cozdum suan altin anahtar ve yayin denizi cozuyorum bitince limit alacagim sıkı çalışıyorum hocam istemedigim bir meslegi yapip omur boyu mutsuz olmak istemiyorum. Saygılar

  • Merhabalar, Öncelikle azmin için seni tebrik ederim. Fem bilimleri yıldız serisi daha iyi seçim olur. Biraz daha zorlamak istersen eğer karekök soru bankası var onu öneririm. Hakkını verdikten sonra yapamayacağın hiç bir şey yok. Başarılar.

  • Merhaba, Ali olasılık konusu yok ise sen yine çözmeye başla o konu için artık internet üzerinden sorular bulup çalışabilirsin.

 149. 10.sınıfım hocam.matematik fizik kimya ve biyoloji için güray küçük fasikülleri nasıldır.çok zor deniyor ama tavsiye eder misiniz

 150. Her yayının her dersi başarılı olmayabiliyor karadeniz. İncelediğimiz yayınlar hakkında bilgi veriyoruz genellikle.

 151. Merhaba hocam, yazınızı okudum ancak kafama takılan sorular var. Öncelikle iyi bir anadolu lisesine gittiğim söylenemez aklım daha yeni yerine geldi malum 8.sınıf halleri ergenlik falan derken sbsye hiç çalışmamıştım fakat ygs ve lys ye çalışmak istiyorum. 11.sınıfın 2.dönemindeyim biraz geç kaldığımın farkındayım. Okuldaki matematik sınavlarım gayet yüksek ilki 90 ikincisi 98 üçüncüyü daha olmadık. Yüksek olmasının tek sebebi basit sormaları gibime geliyor hocam sınıfta düşük almayan var mı diye sorun o kadar çok ki matematik sınıf ortalamamız 30 küsür siz düşünün. Kısaca anlatmak istediğim şu ; matematiğim orta seviyenin altında. Karekök mps mi almalıyım yoksa fem simetri mi? Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler tekrardan. 🙂

  • Beyza, yaşadığın süreci çok iyi anlıyorum. Malesef belli zamandan sonra fark ediyoruz bu yanlışımızı ama olsun iş işten geçmiş değil. Yine sıkı bir programla iyi yerlere gidebileceğini düşünüyorum. Fem simetri ile başlaman iyi olur.

 152. hocam matematik konu anlatım için karekök mps kullanıyorum soru bankası için palme kullanıyorum başka hangi soru bankası kullansam karekök dusunuyrum sizce ?

 153. hocam,orta seviye matematik için aynı grubun yayını olduğundan fem,güvender,coşku,zirve yayınlarından sadece birini alsam olur mu?

    • Sıkma canını başlangıç seviyesi birçok kitap aynıdır. Çok farketmez yani. Sen elinden geldiğince farklı yayınlarıda bitirmeye bak sırayla alırsın. 😉

 154. hocam merhaba ben 2017 dgs ye hazırlanıyorum yaklasık 3 4 aydır calısıyorum konu olarak cok ilerlemedım ancak temeli attım diyebilirim sonuc yayınlarının fasikül seti dgs konu anlatım kitabı zambak ygs matematik soru bankası ve cevdet özsever temel matematik kitapları var elimde dgs konularıda ygs ile aynı oldugunden ben ygs kaynaklarından çalısmayı tercih ediyorum sizce kaynak olarak mps simetri veya baska bir kaynak olarak nasıl devam etmeliyim ?

  • Burak, öncelikle ygs ve dgs matematiği aynı sayılır sadece 1 – 2 konu farklılık gösteriyor. Elindeki yayınlar başlangıç olarak iyi eğer bitirmediysen yeni yayın alma. Öncelikle bitir daha sonra fem simetri alabilirsin. Birde dgs için beyaz kalem var soruları kaliteli oluyor öneririm.

 155. Merhabalar ben 10. Sınıf öğrencisiyim bu yaz matematikten başlayarak ygs yi halletmek istiyorum seviye olarak orta ile zor arasında bir kaynak arıyorum ancak herkesin kitaplara yorumu farklı suan aklımda Fem konu anlatimli soru bankası var sizce bunu cozsem iyi hazırlanmış olur muyum ( bölüm derslerinin hepsini cozdugumde kalan zamanda Odtü yayınları çözmeyi düşünüyorum hangi kaynakla daha iyi tekrar edip konuları öğrenirim yardımcı olursanız sevinirim :))

  • Ece, öncelikle yeni başlayacağın için bir çok kaynaktan faydalanabilirsin. Kitap yorumları oldukça değişkendir kişiden kişiye değişir. Fem simetri serisi var başlangıç için güzel olur. Tek kaynaktan gitmek yerine farklı bir iki kaynakla çalışmak her zaman iyidir. Palme ve Odtü bu tercihlerin arasında yer alsın öneririm.

 156. hocam 10.sınıfım.sizce yaz tatilinde ne yapmalıyım

  ayrıca sayısal ve sözel derslerde asel yayınları çok övülüyor.bu konuda fikriniz nedir.

  • Merkus, tatilde yoğun bir tempoya giremeyeceğini düşünüyorum. O nedenle soru bankası yada konu anlatımlı başlangıç yayınları alarak bol bol soru çözmeni öneririm. Asel yayınları ile ilgili güzel şeyler söyleniyor deneyebilirsin elbette.

 157. merhaba hocam bu sene 12 sınıfım ygs ye girdim mat:17 net yaptım denemelerde ortalama 20 net yapıyordum seneye bir daha hazırlanmayı düşünüyorum sizce mat seviyem nasıl seneye sırayla çözeceğim 5 kitap önerirmisiniz 35 net üstü yapmak için. TEŞEKKÜRLER…

  • Musa, öncelikle matematik seviyen kötü değil. 1 sene daha hazırlanırsan çok iyi bir şekilde yükseltirsin. Kitap önerisi için sitemizdeki konulara öncelikle göz atmanı istiyorum.

 158. hocam sayısal derslerde fem,esen ve palme aynı düzeyde sanırım.içlerinde en zoru karekök yayınları doğru mu düşünüyorum.iyi akşamlar

  • Hüsamettin, evet söylediğin yayınlar birbirine yakın diyebilirim, sana önerebileceğim hepsini sırayla tamamla derim ama sadece zor yayın arıyorsan eğer karekök diğerlerine göre soru seviyeleri zordur.

 159. sayın hocam,şimdi seneyi düşünüyorum.10.sınıf için eksen yayınları(test okul)yayınları nasıldır.
  fem yayınlarından önce mi yoksa sonramı çözülmelidir.iyi günler.

  • Ata, başlangıç aşamasında olduğun için hangisinden başladığın çok sorun olmaz. Her iki yayında güzel fem yayınlarını sonra çözebilirsin.

 160. mrb. ben 11. sınıf öğrencisiyim ve kendime yaz kampı için yayın bulmaya çalışıyorum sayfanıza baktım önerdiğiniz kitapları not ettim fakat bnm temelimde eksiklik var yani ygs konularım eksik bnm konularımı yetiştirip pratik kazanmam lazım matematikten sizce hangi yayından başlamalıyım veya hangi yayınları almalıyım ? Teşekkürler :))

  • Önerdiğimiz yayınları alıp kolay olanından başlayabilirsin. Öneri olarak ekstra şunları söyleyebilirim Fem ygs kolay matematik kitabı var onunla güzel bir pratik yapabilirsin. Aynı şekilde kolay matematik olarak internetten bakarsan farklı yayınlarda mevcut onlar işini görecektir. Sonrasında seviyene göre bizimde konuda önerdiğimiz yayınları alabilirsin.

  • Ozan, yaz tatilinde çok yoğun bir çalışma programı yapamaya bilirsin bunu tahmin edebiliyorum. Ancak tamamen boş geçirmek hedeflerine ulaşmanı zorlaştıracaktır. Ygs için hazırlıklara başlamanı öneririm. Çalışma olarak konu anlatımlı başlangıç yayınları var, fem ygs simetri gibi. Sitemizde de bir takım öneriler var onlarla birlikte boş vakitlerinde konu çalışıp soru çözmen iyi olacaktır.

 161. Merhaba hocam ben fen lisesi 11.sınıf öğrencisiyim.Malum yazın başlamasıyla ygs ye ciddi hazırlanmaya başladık.Ygs mat denemelerinde 35 net ten aşagı düşmüyorum.Birkaç kaynak daha bitirmek istiyorum.Sizce karekök mü almalıyım Odtü yayınlarını mı?

  • Merhaba Ömer, yaz aylarını çalışarak geçirmen sana çok katkı sağlayacaktır. Yayın olarak karekök öncelikli tavsiye ederim zamanın olursa ve tekrar ihtiyaç duyarsan Odtü yayınlarını da mutlaka çözmelisin. 🙂

 162. hocam şöyle bir sorun var . ben esen yayınlarını sonuç ve gür yayınlarını bitirdim şuan sonuç yayınlarının ygssini yapıyorum ortada kalmış durumdayım :/

  • Dürdane, ortada kaldım derken herhangi bir katkı sağlamadı mı ? Yoksa farklı yayınlara ihtiyacın var mı ? Biraz daha açarsan ne durumda olduğunu yardımcı olmaya çalışırım

 163. hocam şu an 9.sınıfım ve 10.sınıfa geçtim matematiğim 55-60 civarında yaz tatilinde ne yapmalıyım.matematiğin temel konularınamı çalışıyım.yoksa 9.sınıf matematik tekrarına mı?
  matematik tekrarı için ve temel matematik çalışmak için karekök sıfır kitabı yeterli mi?ya da tavsiyeniz nedir

  ayrıca fiziğe falanda çalışmam gerekir mi çalışırsam hangi 9.sınıf fizik konularına çalışıyım

  teşekkür ederim.iyi günler

  • Ozan, henüz başlangıç konuları gibi eksiklerin olduğu için temel kitaplardan çalışman faydalı olacaktır. Fem kolay matematik, fem ygs simetri serisi yada karekök sıfır matematik kitabı da olur.

   Simetri serisi alırsan bütün dersleri çalışabilirsin. Yada istediğin dersleri tek tek konu anlatımlı olarak alırsan güzel çalışırsın.

    • YGS Matematik başlangıç için yeterli olur ama tek kitap elbette genele bakarsak yetmeyecektir. Bunun yanında fem, palme vb gibi farklı yayınları da bitirmen senin daha iyi sonuçlar almanı sağlar.

   • hocam,9-10.sınıf için fem simetri var mı?birde fem kolay matematik demişsiniz.onu bulamadım.

    fem simetri 9.10.sınıf için varsa konuları işleyiş tarzı nasıl.iyi günler

    • Ozan, kolay matematik internette bulabileceğin bir kitap farklı yayınların var. Ancak kitapçılarda şunu da bulabilirsin. “Karekök Matematik Sıfır” bu kitapla da başlangıç yapabilirsin. Fen simetri’de çok uygun bir yayın tercih edebilirsin.

 164. ben hocalarıma sordum fem simetri yayınını ve 3-4-5 yayınlarını önerdiler . bn şimdi hiç soru çözmüyorum ygs konularına başladım yazarak çalışıyorum kendi kendime . direk test çözersen kalıcı olmaz diyorlar bilmiyorum yani 🙁

  • Yazarak çalışmakta farklı bir öğrenme yöntemi elbette nasıl iyi anlıyorsan öyle çalışmalısın. Hocaların da gayet iyi tavsiye vermişler fem simetri güzeldir.

 165. Hocam 2017 ygs lys ye giricem ve matematikte 35 üstü yapmak istiyorum fakat bir türlü 20 neti aşamıyorum konu eksiğimde var nasıl bu nete ulaşabılırım hangi yolu izlemem gerekli?

  • Kübra, öncelikle varsa konu eksiklerin nasıl çalıştığın önemli ! Konu anlatımlı videolar ile öncelikle tekrar yapmanı ardından basit soru bankası ile başlamanı ve seviyeyi yükselterek farklı yayınlarda soru bankaları çözmeni tavsiye ederim.

 166. Hocam; DGS ye , YGS kaynaklarindan hazirlanan birisi icin(Calismalar hep yarim kaldi)
  MAtematik ve Geometri konu anlatimi icin PALME nin kitaplarimi yoksa Simetriler mi daha iyidir?
  Soru bankalari olarak PALME,FEM KONU OZETLİ,LİMİT MAT GEO VE 3-4-5 var.
  palme ve simetri ler yarım kaldı, motivasyon dusuklugu var.

  Hocam; Konu anlatim ile calismak mi daha iyi yoksa internet videolarindan o konuyu dinleyip soru bankalarinin tamamini taramak mı?

  Yada kitap daha verimli ise; hangisi daha iyi olur..

  Tecrubeleriniz ışığında bir yonlendirme yapabilirseniz sevinirim , simdiden tesekkur ederim.

  • DGS, müfredatı ve soru tiplerini yakından takip ediyorum. Palme ve Simetriler hepsi farklı ve güzel kaynaklar direk şu demem doğru olmaz. Senin seviyene bağlı olarak değişir. Çok uzun bir zaman kalmadı eğer oruç tutuyorsan ramazan sonuna kadar konu anlatımlı videoları dinleyerek soru bankalarından bol soru çözerek devam et. Ramazan sonrası daha iyi şekilde kalan zamanı sadece deneme çözerek geçirmen iyi olacaktır. Kitap olarak ygs müfredatı yada direk DGS soru bankası bakarsan Murat yayınları, beyaz kalem filan var işini görecektir.

   • Tesekkur ederim hocam ;Evet dediginiz sekilde gitmem mantıkli; en azindan bayram basinda ygs ve ales denemelerine yonelirim.
    Herturlu video kaynakta var bilgisayarımda cok zaman kaybettim halbuki guzel baslamıştım..

    Sanirim Video+soru bankaları yapacagım ve Bilhassa kaliteli cozumlu soruları ve iyi bir anlatımı icinde barındırdıgını dusundugum PALME konu anlatımları ustun koru destek icin kullanacagim..
    FEM kaynagi olarak Konu ozetli yeter.. Siz zaten ayni yayinlardan birden fazla kitabı tavsiye etmiyorsunuz..

    Tesekkur eder,calismalarinizda basarilar dilerim hocam..HAyirli Ramazanlar…

 167. Hocam merhabalar ben karekök mps 0 ı çözdüm ondan sonra ne çözmeyi önerirsiniz eksen ygs matematik soru bankası ne nasıldır onu çözsem nasıl olur 🙂

  • Merhaba Mustafa, Eksen YGS matematik çözebilirsin bunun yanı sıra palme yayınlarını da tavsiye ederim.

 168. hocam,seneye 10.sınıf olacağım.10.sınıf kitapları yerine fem simetri 1-2 yi alsam nasıl olur.1 ve 2 sanırım 9.ve 10.sınıf içinmiş.ve çok güzel anlatıyor.çok beğendim.iyi günler

  • Alabilirsin tabiki, aynı konular olacağı için sorun olmaz aksine, güzel bir şekilde hazırlanırsın.

 169. ygs matematik için 2 tane konu anlatımlı kitap almayı düşünüyorum ygs matematik fem simetri konu anlatımı ve ygs matematik okyasus özel ders konseptli konu anlatımı almayı düşünüyorum uygun görür müsünüz

  • Mehmet, her ikisi de uygundur alabilirsin. Yeni müfredat değişikliği olursa yeni dönemde sene başında farklı kitaplarda alabilirsin.

 170. ygs matematik için okyanus özel ders konseptli konu anlatımı kitabını aldım birde ygs matematik fem simetri konu anlatımı kitabı almak istiyorum ne dersiniz şimdi alıyım mi yoksa okyanusu bitirdikten sonra mı alıyım

  • Mehmet, okyanus yayınlarını bitirdikten sonra alman daha iyi olacaktır. Hem tek bir tane konu anlatımlı yetecektir fem yayınları alırken soru bankası alırsan daha iyi olur.

 171. Sevgili hocam kaynak önermiyosunuz tam olarak biliyorum ama benim çok ihtiyacım var kaynak önermenize matematikten 15 net yapabiliyorum yani ilk olarak düzeyi belirlemek gerekiyor ama ben hangi kaynaktan başlamalıyım gerçekten bilmiyorum araştırıyorum ama istediğim gibi sonuçlar bulamıyorum gerçekten şimdiden çok teşekkür ederim ve her öğrencinin sorularına tek tek yanıtlıyosunuz mükemmel bir hocasınız tebrik ederim hocam.

  • Damla, öncelikle matematik ilk kolay seviyelerden başlamak istiyorsan FEM yada güvender ile başlayabilirsin. Biraz orta zorlukla bir yayın istersen palme faydali olacaktır.

 172. Ben sağlık meslek lisesi öğrencisiyim ve sadece YGS 2 te girişen şuan 10. Sinif bitti fakat bu yaz çalismak istiyorum 11 ve 12 de matematik olarak sadece temel matematik görücem okulda matematik ortalamam 100 hangi kitabi önerirsiniz. Geometrik çok kotu olmicak derecede iyi geometri olarak ne önerirsiniz

 173. Hocam fem simetrimi yoksa karekök mps 1 2 mi birde bunları kavradiktan sonra hangi soru bankasını almalıyım matematik ygsem fazla iyi değil bunu geliştirmek istiyorum.lutfen bi kaynak ismi belirtin :\

  • Eren öncelikle Fem simetri derim, ardından karekök öneririm. Soru bankası olarak palme ve karekök yayınları iyidir.

 174. Merhaba.aciktan lise okuyorum sınava girmeme 2 yil var gorme engelliler ogrt. istiyorum.matematik temel im yok. Karekok mat. Var konu anlatimli soru bankasi olarak ne almalıyım su an ne yapmalıyım önerileriniz nedir Teşekkürler

  • Matematik temelin yok ise Karekök Matematik Sıfır ve Fem yayınları mps öneririm. Ayrıca farklı soru bankası önerileri de sitede yapıyoruz onlara da göz atabilirsin.

 175. iyi akşamlar hocam 2017 de allah kısmet ederse ygs ve lys ye girip artık istediğim üniversiteyi ve bölümü tutturmak istiyorum ama canımı sıkan bi konu var ve şu konuyu artık aklimda bitirip derslerime tam konsantre olmak istiyorum.Öncelikle şöyle bir şey var hocam ben meslek lisesi çıkışlı bi arkadaşım ve matematik olsun sayısal konulardan olsun hiç temelim yok fakat aklıma kazıdım ve ne olursa olsun istediğim o bölümü kazanacam bolumumde mf3 bandında olduğu için sayisaldan temel yapmam gerekiyor ışte problemde burda başlıyor biyo olsun geo olsun kimya olsun fizik olsun bunların hiç birinde kitap problemim yok hepsi hazır fakat iş mata gelince bir turlü hangi kaynağı alacağımı bilemiyorum böyle olunca da zaman akıp geçiyor daha fazla strese giriyorum internetten araştırıyorum herkes farklı bir şey demiş ordan da kafam karıştı hocam şimdi benim matematik temelim olmadigi için ilk başta 10 gün önce antremanlarla matematik seti aldim şu an 1.kitabını çöziyorum ve gayet memnunum onun ardından ant mat 2 ye ve yanına fem ilk adım mat soru bankası aldım bu ikisini de ant mat 1 bittikten sonra bir arada çözmek istiyorum hemen ardından fem zengin matematik kitabı var onu alıcam hatta ben çizelge oluşturdum şöyle yazayım
  1-) Antremanlarla Mat 1
  2-) Antremanlarla Mat 2+Fem ilk Adim Mat soru bankası + net ten videolar
  3-) Fem Zengin Matematik
  4_)Fem Matematik 1 Simetri Seti
  5-)Guvender Temel MatemaTik Soru Bankası
  6-) Fem MatemaTik 1 Konu Özetli Soru Bankası
  ++ bunlara ekleyeceğiniz bir şey varsa cevapta belirtirseniz iyi olur hocam çünkü bi çizelge oluşturmaya çok ihtiyacı var
  bir de şu müfredat olayı bu kitapların çoğunu almadım müfredat değişecek diye yok bir şey olmaz derseniz alıcam ama aman alma soru kalıpları değişti kitapların müfredatı değişti derseniz yeni kitaplar için beklicem hocam lütfen yardım edin bana bari biraz da olsa yüküm azalmış olur 🙂

  • Iyi akşamlar, öncelikle azmin için seni tebrik ederim. Matematik için aldığın kitaplar ile kendine çok iyi temel hazırlayabilirsin. Listen gayet iyi ekleme yapmak yerine öncelikle bunları bitirmeni tavsiye ederim. Müfredat değişikliği belli konularda yapıldı çok değişiklik yok ancak bir kaç ay daha bekleyerek yeni kitapları alabilirsin. Elinde ki kaynaklar biterse boş geçmemek için farklı kitaplar alabilirsin. Kendine birde güzel bir çalışma programı çıkar ki düzenli devam et.

 176. Hocam ben bisey soracam
  Ben mezuna kaldım şimdi yazın tekrar ygsye başlayacam aslında yazın çoğunu halletmem gerek ve günde ortalama 5 6 saat çalışmam lazım 2 2.5 ay. Ama herkes diyoki yazin çalışırsanız çabuk bikarsin senw içinde diyolar kaynak sormayacam çünkü önce elimdeki kaynaklari bitirmem lazım bu arada 12 de hiç kaynak bitirmedim (ygs siralaman 200klarda ve lysde cok olunamayacak 180k felan olur) ve hayatımda hic 4 saatten fazla calismadim oda duzenlide değil yazın bazı alışkanlıkları edinip birkaç kitap bitirmem lazım yani yazin yoğun tempoda calissam sene içindede bıkkınlık geldigi zaman bi psikolog gitsem bu iş bölümü acep?
  Önümüzdeki sene hedefim 30 65 k arasi biraz uçuk ama olabilir yapabilirim

 177. Hocam ben bisey soracam
  Ben mezuna kaldım şimdi yazın tekrar ygsye başlayacam aslında yazın çoğunu halletmem gerek ve günde ortalama 5 6 saat çalışmam lazım 2 2.5 ay. Ama herkes diyoki yazin çalışırsanız çabuk bikarsin senw içinde diyolar kaynak sormayacam çünkü önce elimdeki kaynaklari bitirmem lazım bu arada 12 de hiç kaynak bitirmedim (ygs siralaman 200klarda ve lysde cok olunamayacak 180k felan olur) ve hayatımda hic 4 saatten fazla calismadim oda duzenlide değil yazın bazı alışkanlıkları edinip birkaç kitap bitirmem lazım yani yazin yoğun tempoda calissam sene içindede bıkkınlık geldigi zaman bi psikolog gitsem bu iş olurmu acep?
  Önümüzdeki sene hedefim 30 65 k arasi biraz uçuk ama olabilir yapabilirim

  • Yaz aylarında ders çalışmak gerçekten zor ve irade ister. Bunu başarabilirsen çok iyi şekilde eksiklerini tamamlar sene içinde daha rahat hazırlanırsın. Eğer bunu basaramazsan sene içinde herşey sıkışır psikolojik olarak daha çok zorlanirsın.

 178. Hocam ben 11 e geçtim orta bir düzeyde anadolu lisesindeyim eşit ağırlık seçtim fakat tek sorun matematik öncelikle hiç sevmiyorum derste falan da pek dinlemem ama sıfır bir öğrenci de değilim temel eksikliğim var bunları kapatmak ve ygs de iyi net çıkarmak için antrenmanlarla mat 1 gereksiz mi olur karekökü mü almalıyım temel için lütfen yardımcı olun

  • Elif, matematik eksiğin için öncelikle antrenmanlarla matematik ve karekök matematik sıfır gibi temel kitaplardan başlaman iyi olacaktır.

 179. hocam 10.sınıfım ama yazın ygs ye hazırlanacağım.öncelikle fem simetri mi alsam fem konu özetlimi farkeder mi

  fem konu özetli veya fem simetriden sonra tercihim karekök mü palmemi olmalı yoksa ikiside olur mu?önerileriniz çok teşekür ederim.

 180. Öncelikle merhaba hocam. Ben esma 12.sinif oldum temel lise öğrencisiyim bu yaz tatilinde matematik ygs karekök mps kitaplarını bitiricem hocamın tavsiyesi üzerine aldım 4 gundur aldım 105.sayfadayim en geç uç haftada biter o kitap benim hedefim dış hekimliği çok fazlasıyla istiyorum kimya ygs den bi dort konum eksik onları bu yaz tatilinde bitiririm biyolojide de aynı durum var fizik ise hocam okullar başlayınca çalış demişti ben yine de çalışıyorum gunluk en fazla 250 300 soru cozuyorum şimdilik bana çok az geliyor ne yapmalıyım hocam birde ben netlerimin yüksek olmasını çok istiyorum her dersten en az 35. Net yapicam inanıyorum birde hocam ygs matematikte karekokten sonra odtu yayınlarını mi alsam yoksa fem simetri yayınlarını mi aliyim bireyi de çok öneriyorlar bu ucu arasında kaldım ne yapmalıyım😞😞😞

  • Merhaba Esma, öncelikle günlük çalışma saatlerini arttırarak daha fazla soru çözmeye çalış. Ne kadar çok farklı soru çözersen netlerin bir o kadar iyi olur. Yayın olarak karekökten sonra odtü yada palme öneririm. Birde kaynak olarak çok takılı kalma zamanın bol her yayını sırayla bitirmeye çalış.

 181. peki hocam konuların çoğunu görmek için yüzeysel mi ilerleyeyim yoksa konuyu tam anlamıyla bitireyimmi(böyle olursa muhtemelen bitmez)
  ilkini yaparsam ygs lys şeklinde ilerlerim
  ikincisini yaparsam sadece ygs

 182. Sevgili hocam yeni müfredatta polinom ve parabol var duyumları varda doğru mu bide hocam ben ygs matematikte problemler konusunu nasıl çalışmam gerekiyo bilmiyorum onunla ilgili önerilerinize ve tavsiyelerinize çok ihtiyacım var şimdiden herşey için çok teşekkür ederim Sevgiler…

  • Sevilay, yeni değişiklikler var bunların doğrulaması ve gerekli düzenlemeleri bizde yapacağız sitemizde. Problemler konusunda çalışmak öncelikle konu anlatım videolarını öneririm. Ardından basit sorularla başlamanı ve ilerleterek gitmeni tavsiye ederim.

 183. hocam 10.sınıfa geçtim.sayısal derslerde palme mi zor fem konu özetliler mi
  öncelikle orta halli bir öğrenciye hangisini tavsiye edersiniz.

  birde fem simetri ygs leri alsam hem okul için hem ygs ye hazırlık için olur mu?

  iyi günler

 184. hocam 12 bitti mezunum yazın tekrar başlayacağım ama sadece ygs mi yoksa ygs+lys şeklindenmi çalışmam gerekiyor çok kararsızım sadece ygs çalışım dersane başlayınca ygs+lysyemi geçsem daha iyi olur bilemedim
  bide konuları tam anlamıyla bitirerek mi
  yoksa bütün konuları görüp fikir sahibi olmak için 100 soru çözüp geçmelimiyim?

  • Öncelikle bir çalışma programı hazırlamalısın kendine. Örnekleri sitemizde var bakabilirsin. Sadece YGS olarak başlayabilirsin her ikisi olursa çok fazla konu var götüremessin hepsini. Bildiğin konuları yüzeysel geçebilirsin ama diğerlerini güzelce çalışmanı öneririm.

 185. hocam,ygs sayısal derslerde başlangıç için karekök mps mi tavsiye edersiniz?fem simetri mi?körfez mi ?üçünüde öneriyorsunuz ama kararsız kaldım

  ve sonrasında hangisiyle devam etmeliyim

  • Önce hangisinden başlamalıyım diye sorarsan karekök mps olabilir. Ya da fem simetri beğendiğini alabilirsin. Her zaman söylerim öğrencilere tek yayınla sınırlandırmayın kendinizi.

 186. hocam,10.sınıfa geçtim.okul açılınca öğretmenler zaten kaynak kitap aldırıyor.ben kendim çözmek için kaynak kitap almak istiyorum.

  matematik-fizik-kimya-biyoloji için fem,karekök mps ,palme hangisini tavsiye edersiniz

    • Ümit, ygs hazırlığı için erken başlamak istiyorsan ağır gelmeyecektir. Rakiplerinden önde olmak istiyorsan her zaman bir adım fazla atmalısın 😉

 187. hocam ygs lys ye hazırlanıyorum.hedefim hacettepe tıp ya da ege tıp

  imkanlarım sınırlı olduğundan tek kaliteli kitap önerisi istiyorum.fem,palme,karekök bunların hangisi hedefime ulaştırır.

  ayrıca dershaneye gitmeyeceğimden çözemiyeceğim soruların peşinden koşmak yerine çözüm videosu elimin altında olsun istiyorum.

  değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

  • Tıp için tek kaynak ile bu işi başarmak gerçekten imkansız olacaktır. Bu işin ciddiyetini kavramak lazım ama kaliteli bir öneri istersen eğer karekök öneririm.

 188. Öncelikle bu faydalı bilgiler için hepinizden Allah razı olsun. Ben Fen Lisesi öğrencisiyim ve bu sene 12. sınıfa geçtim. Elimde şu anda Matematik Esen Ygs Matematik Soru Bankası var. Esen ara sınıflarda öneriliyor ancak Ygs Lys iyi değil diye duydum ne derece doğrudur. Açıkçası kitap baya kalın olduğu için endişe duyuyorum. Esen Yayınları zor mudur (Ygs) mesela Karekökle kıyaslar mısınız? Hedefimin yüksek olduğunu söylemeliyim ilk 5000 ve yaz için eseni önermesseniz mat adına hangi kaynağı almalıyım. (Yarın alacağım)

  • Samet, Esen güzel bir yayındır tavsiye ederim ancak daha ileri seviye bir yayın istiyorsan Karekök öneririm. Kıyaslama yapacak olursak tabiki Esen’e göre bir tık daha iyi diyebiliriz.

 189. Hocam birde ben konu eksiklerimi videolardan kapatabiliyorum. Ancak yeterli olmaz mı sizce yani sizce konu anlatımlı mı almalıyım kitabı yoksa soru bankası mı bu arada önerdiğiniz soru bankası içinde örnek soru tipleri barındırırsa çok iyi olur hocam bu arada yıl içinde ygs mat hiç çalışmadan 25 net civarı geliyordu.

  • Samet, videolar yeterli geliyorsa konu anlatımlı kitap almana gerek yok. Ancak bazı konu anlatımlı kitaplardaki örnekler de faydalı olabilmektedir. O nedenle konu anlatımlı alacaksan Fem öneririm.

 190. Hocam öncelikle iyi akşamlar, 12. sınıf oldum ve hedefim tıp (inşallah :)). Karakök ygs mps ve karakök ygs soru bankasının zorluk karşılaştırmasını yapabilirmisiniz? Ve örnek soru çözümlü olan hangisi acaba? Benim elimde zaten fem 3 lü ygs seti var ikinci olarak karakökten hangisini önerirsiniz?

 191. Merhaba hocam Esen YGS Soru Bankası ile Fem Simetri karşılaştırması yapabilir misiniz? Aynı zorluktalar mı?

  • Merhaba Samet, Fem simetri ilk başlangıç için daha uygundur. Eseni hemen ardından çözebilirsin. Seviyeleri aynı diyebiliriz çok farklar yok ama kalite açısından tabiki yıllardır fem .

 192. Hocam selamlar ben de 12. Sinif oldum Fen lisesine gidiyorum ve Matematikten 20 civari net yapiyorum , kitap alacagim ve Fem Simetri YGS serisini önerir misiniz? Fen lisesi düzeyi için basit mi gelir acaba? Yardimci olursanız sevinirim

 193. Hocam öncelikle hayırlı bayramlar karekök mps ygs 1 2 kitaplarını bitirince matematik temelimiz nasıl olur ve ardından o kitabi bitirenler icin kaliteli osym sorularına benzer bir kitap önerebilir misiniz teşekkür ederim şimdiden

  • Karekök mps ardından güzel bir temelin olur evet. Güzel sorular fdd yayınları, fem yayınları, palme bunlardan istediklerini alabilirsin.

 194. merhaba hocam, ben fen lisesi ogrencisiyim. bu sene 10. sinif bitti ve ygs ye ufak ufak baslamak ozellikle matematigimi cikarabilecegim en ust seviyeye cikarmak istiyorum. temelim gayet iyi konu eksigim yok. matematik ve fizik icin onerdiginiz kaynaklar var mi? simdiden cok tesekkurler

  • Buse, açtığımız konularda kitap önerileri yapıyoruz incelersen faydalı olacaktır. Ayrıca takıldığın yerler olursa sormaktan çekinme.

 195. hocam ygs ye 9 ve 10.sınıf kitaplarından, lys ye 9-10-11-12 sınıf kitaplarından mı çalışmak daha iyi yoksa ygs lys kitaplarından mı

  bana çok farkediyor gibi geliyor ve 9-10-11-12.sınıf kitaplarından çalışmak daha mantıklı gibi geliyor

 196. Müfredat değişti biliyorsunuz. Yeni çıkan bir soru bankalarından alacağım. Birey a matematik soru bankası çıktı. Birey a ygs kısmı için sizce yeterli mi? Yanında başka bir soru bankası gerek varmı? Birde okyanus özel ders konseptli matematik soru bankası nasıldır?

  • Can, saydığın soru bankaları yeterli ama tek yayınla kısıtlı kalma farklı kitaplarıda bitirmelisin.

 197. hocam konu anlatımlı olarak(mat,geo,fizik,kimya,biyoloji) fem konu anlatımlı mı?fem simetri mi tavsiye edersiniz.neden?
  ve soru bankası olarak ise tavsiyeniz nedir.

 198. hocam ben bu sene 12.sınıfa geçtim.15 temmuzda ygs matematiğe başlıyacağım o yüzden kaynaklarımı toparlamak istiyorum.Öncelikle iyi kötü bir alt yapım var ben bir konu anlatım bir soru bankası şeklinde eylüle kadar ygs matematiği bitirip ardından karekökün ygs soru bankasını bitirmeyi planlıyorum ygsye kadar.Lakin gel gelelim konu anlatımı olarak ygs mat karekök mps 1 ve 2 çalışsam soru bankası içinde gene orta düzeyde kaliteli bir soru bankası çözsem ve eylülün sonunda artık sadece karekök ygs mat soru bankasına başlayıp ygsye kadar bitirsem olur mu bir de konu anlatımı çalıştıktan sonra hangi soru bankasını çözmeliyim dediğim gibi kaliteli orta düzeyde olmasını istiyorum CEVAP VERİRSENİZ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

  • Karekök olarak belirlediğin kitaplar yeterli ilk başlarda. Daha sonrası için fem yada palme alarak devam edebilirsin. Temel atıp hızlı geçmek istiyorsan birde kolay bir kitap almanı öneririm mesela konu anlatımı çalışınca ilk kolay soruları çözersin sonra diğer soru bankalarına geçersin.

   • hocam öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Evet bende karekök mps 1 ve 2 den konu anlatımı çalışıp kolay bir soru bankası çözüp ardından karekök ygs soru bankasına geçmeyi düşünüyorum.Bana kaynak önerirseniz çok sevinirim 🙂 Karekök mps 1 ve 2 den konu anlatım çalışacağım için o kolay soru bankasından sonra karekök ygs soru bankasına geçince çokta zorlanmayacığımı düşünüyorum ama tabi yapamadığım sorulara asılıcam hocam :)) çok teşekkürler şimdiden kaynak önerinizi bekliyorum..

    • Gizem, detaylı kaynak önerileri konumuzda mevcut. Ancak yineleyecek olursak palme ve fem yayınlarını tercih edebilirsin.

 199. hocam,fem,güvender,zambak,coşku gibi yayınların yazarlarıda aynı olduğundan içinden herhangi birini seçsek farkeder mi

 200. Ben fen lisesinde okuyorum 11 sınıfa gecececegim ve ygs matematik çalışmak istiyorum elimde ekstrem ygs ve fem ygs 1 mat var sizce bunlar yeterli olur mu ?
  Ayrıca bilfen 10.sinif matematik soru bankası nasıldır? Şimdiden teşekkür ederim

   • hocam dediğiniz gibi 10.sınıf için fem simetri alırsam sayısal derslerde konuları çok kısa anlatmış.
    10.sınıf konu anlatımlılar ise daha detaylı anlatmış.
    kafam karıştı ne yapabilirim

    • Matematik için çok fazla detaya ihtiyacın olmayacaktır. Konular belli zaten belli başlı formüller olur onun dışında bol bol soru çözümü senin için iyisi olacaktır.

 201. Ben 11.sınıfa gectim. Yaz tatilinde YGS matematik çalışmak istiyorum ve palme YGS matematik soru bankasını önerdi arkadaşım sizce doğru bir tercih mi?

 202. merhaba hocam 2017 ygs adayıyım teknik lisedeyim cok şükür butun kültür derslerini görüyorum 11. sınıftan itibaren ygs çalışmaya başladım antrenmanlarla mat 1 kitabını çözdüm arada takılınca tekrar dönüyorum.Fem ilk adım mat soru bankasını bitirmek üzereyim gür yayınlarını 1. ve 2. kitabını çözdüm.yayın denizinin tahmin kitabını çözüyorum.Kimya için ilk adım feme başladım ama fizk için ne yapacağımı bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğim hakkında sizden bilgi almak istiyorum birde bir temel lisenin bursluluk sınavından %50 burs kazandım geçmelimiyim yoksa kalıp ygs yapamazsam iki yıllık hakkımımı kullanmalıyım kafam karışık hemen dönerseniz sevinirim 🙂

  • Esengül, iki yıllık hakkını kullanırsan daha sonra DGS sınavına hazırlanabilirsin. Kimya konusunda fem, palme yayınlarını tercih edebilirsin.

  • Zeynep, kolay yayınlarla pratik yaparak ilerlemen daha faydalı olur. Güvender ile başlayabilir ardından fem, palme şeklinde ilerleyebilirsin.

 203. hocam,fem simetride ygs de 9 ve 10.sınıf konuları var..o yüzden 10.sınıf fem konu anlatımlı değilde ygs fem simetri alsam diyorum yanlış olur mu

  simetri fem konu anlatımlıya göre daha özetimsi gibi ama siz ne dersiniz

   • sadece matematik değil ,fizik,kimya biyoloji içinde hocam.fem simetride bu derslerin sözel kısmı pek iyi değil gibi
    10 sınıf için bu yüzden fem konu anlatımlı mı alıyım fem simetri mi

   • 10.sınıf matematik fizik kimya biyoloji için 10.sınıf konu anlatımlı yerine fem simetri alsam nasıl olur hocam.fem simetrinin fizik kimya da sözel kısmı pek ayrıntı değil.ne yapıyım.lütfen yardım.yukarıda ayrıntı önemli değil demişsiniz ama anlamadım ne demek bu

 204. Hocam ben mat1 fem konu özeti soru bankasını bitirdim sayılır arkasın dan ne almalıyım denemede alicam hangi yayın kitapları önerirsiniz

 205. Hocam ben bu sene 11.sınıfa geciyorum . Sayısal ögrencisiyim . Matematikte bazı konular bende baştan beri oturmadı . 10.sınıfta ise ögremenim yüzünden hicbirsey anlamadım . Sizce hangi kitapları almalıyım ? Hem konu ögrenip hemde kolaydan zora ilerlemek istiyorum . Birkac kitap alıcam önerirmisiniz ? Karekök 0 ne kadar zamanda bitmeli ? Simdiden teşekkür ederim 🙂

  • Melis, karekök sıfır gün olarak şu kadar diyemiyorum ama olabildiğince hızlı geçmeye çalış zaten kolaydır içerikleri. Onun dışında güvender ile güzel pratik yapabilirsin.

 206. Merhaba hocam matematik ygs karekök mps konu anlatımı bitirdikten sonra matematik seviyemiz Nasıl olur herhangi bir yayının testini çözebilecek kadar ilerleyebilirmiyiz ilginizden dolayı teşekkürler

  • Merhaba Hasan, o kitap ile Temel atabilirsin evet belki temel sorularda zorlanmazsın ama bu genel anlamda bütün soruları yapacağın anlamına gelmez. Yani matematik için ne kadar kaynak bitirirsen o kadar iyi yol alırsın.

 207. karekök çözüyorum şuan bitince ayrı olarak tekrardan zor bir kitap almak istiyorum ygs daha 1 yıl var şuan 4-5 kitap banko bitirirm tıpa geçmek istiyorum sizce tavsiyeniz nedir nasıl bir kitap alayım ? teşekkürler

 208. Merhaba.Ben bu sene 25k dan mazuna kaldım.Hedefim tıp
  Geçen sene matematik için karekök,final çözdüm.
  Bu sene orta-zor kaynak almak sitiyorum
  Örneğin palme ve bilfen.Fem ve bilfen arasındayım hangisini almalıyım?
  Ve geçen sene karekök çözdüm.bu sene çözmek istemiyorum fakat bir yandan da gerekli olduğunu düşünüyorum.Sence tekrar çözmeli miyim?
  ve geçen snee geo için fem ve birey b çözdüm.Femi bitirmiştim,birey b kaldı bazı konuları
  Geo için ise sınav yada fdd almayı düşünüyorum sence hangi kaynak daha iyi olur?
  Şimdiden çok teşekkür ederim 🙂

  • Çözdüğün kaynakları tekrardan çözebilirsin. Ayrıca palme öneririm ama bütün yayınlardan faydalanman yararına olacaktır.

 209. Hocam matematik karekok sıfır bulamadım ama en yakın zamanda alıcam . Kimya-geometri karekok sıfır aldım . Kimya palme konu anlatımı da aldım . Fizik- Biyoloji – Matematik Fem simetri yayınlarının konu anlatımlı soru bankasını aldım. Ve fizik palme soru bankası aldım . Sizce seçimlerim doğru mu ? Fem simetri ygs temelden alır mı ? Bunları bitirip başka yayına geçmem daha iyi olur bence . Buradaki arkadaşlar aynı anda birkaç kitaptan ilerliyor ama ben kolaydan zora gitmek istiyorum . Fem bitince ne alayım ?

  • Melis, kitap seçimlerin gayet güzel, kolaydan zora gidersen daha iyi öğrenirsin. Fem bitince artık palme yada karekök hangisinde iyi kitaplar varsa tercih edebilirsin.

 210. hocam 10.sınıfım.çözüm videoları olduğu için genelde fem yayınları tercih ediyordum.ancak fem yayınlarının kapandığı söyleniyor.çözüm videolarıda artık çalışmıyor.çözüm videoları olan başka bir kaynak önerebilir misiniz

  • Çözüm videoları olan yayınlar kırtasiyelerden bulabilirsin. Ayrıca soru çözümü olarak bakarsan internette kaynak bir hayli fazla.

 211. Hocam merhaba benim matematikte temelim orta derece internetten sizinde dediginiz gibi behzat hocayi izleyip asamali olan iki kitaptan çözmek istiyorum sizce videodan hemen sonra guvender mi sıradısı analiz yayınları mı yoksa esenle mi baslamalıyım 2.asama olarakta kararsızım limit mi yoksa karekok mps mi olmalı sızce

  • Sinem, ilk başlangıcı güvender ile yapabilirsin. Daha sonra kademeli olarak karekök, fem gibi yayınlardan ilerlersin.

 212. hocam merhaba ben tm öğrencisiyim tercih yapmayıp mezuna kaldım hedefim marmara hukuk ygs de 22 mat yapmıştım hedefim yüksek 30-35 net yapmak istiyorum bilfen mi yoksa palme mi alayım gecen sene lys sini çözdüm memnun kalamadım kafam çok karışık .

 213. hocam ben mezunum az çok temelim var.tm 3 ten 320 aldım kütahya edirne çanakkale kırklareli gibi yerlere puanım yetiyorkamu yönetimi tercih etmek istiyorum sizce bu bölümün hangi üniversite okunduğu önemli mi?eğer bu soruma önemli diyorsanız ben bu sene tercih yapmayacağım ve ağustosta çalışmaya başlayacağım.ygs mat. için fem simetri 4 lü set le başlaycağım.ardından karekök soru bankası çözeceğim.ve denemelere başlayacağım.palmenin denemesini çözmeyi düşünüyorum.sizce yeter mi yoksa palme soru banksı çözmelimiyim.

  • Doğan, yerleştirme sonuçları açıklandı, yoğunluktan dolayı ancak cevap yazabildim. Tercih yaptın mı?

 214. Merhaba Hocalarım, bu sene 12. sınıfa geçiyorum. 11.Sınıfın 2. döneminden itibaren matematik ygs çözmeye başlamıştım, 11. sınıf sonuna kadar körfezin kitabını bitirdim sayılır. Ancak Yaz tatili başladığından beri derslerime hiç bakamadım bazı kötü sebeplerden ötürü. Ancak bugün yeniden başladım. Ygs konularına tekrar baktım, geometriye karekök 0 la başladım. Sizlere 2 sorum olacak.

  1- Sizce bu 2 aylık aradan sonra hangi soru bankasıyla veya kitapla başlamalıyım ygs matematiğine?

  2- İçimde şuanda büyük bi ümitsizlik var ve çok kötü hissediyorum kendimi. biçok konu eksiğim var gibi hissediyorum, 2 ay çalışamadığım için kendimi çok suçluyorum. Asla yetiştiremeyeceğim diye hissediyorum. Sizce çalıştıkça kendime güvenim gelir mi? Çok kötüyüm…

  Değerli yorumlarınıza çok ihtiyacım var, zor durumdayım :/ (hedefim psikoloji)